lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Louise Brown “ilk tüp bebek” 40 yaşına girdi.

Louise Brown “ilk tüp bebek” 40 yaşına girdi.
Merhaba
Dün 25 Temmuz 2018  dünyadaki ilk Tüp bebeğin doğum günüydü. 40 yaşına bastı. Kırk yıldan beri ilk dünyaya geldiği andan itibaren anne olmak isteyen ama bir çare bulamayan kadınların umudu çıkış yolu oldu. Büyüdü iki çocuk annesi oldu. Annesinin cesur adımı ve bu tedaviyi kabul etmesi ile başlayan bu süreci ondan devraldı. Bana ne demedi. O bir sembol olduğunun bilincinde kısırlık konusunda atılan her adımda ismiyle ve şahsen tüm dünyada  destek olmaya devam ediyor.
Geçen yıl Brüksel’de Avrupa Parlamentosunda onunla tanışmak ve Türkiye de de onu yakından takip ettiğimizi söylemek kısmet oldu. Çok mutlu oldum tabii..

İlk doğduğu günü çok iyi hatırlıyorum mutluluktan çok  ağlamıştım çünkü.Bana da bir umut ışığı doğmuştu. Artık çaresiz değildik. Bir tedavi daha vardı bu yolda yapılabilecek. Kimbilir kaç yıl sonra Türkiye ye gelir ben o zaman kaç yaşında olacağım diye düşünmüştüm ama Allahtan 1987  yılında ilk tüp bebeğin Ege Üniversitesinde yapıldığını duyduk.. Ondan sonrası da geldi tabii. Şimdi Türkiye geneli 200 e yakın tüp bebek merkezi ve gelişmiş teknolojisi ile dünyayı aynı anda takip ediyor. Ve dünya geneline göre çok başarılılar..

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) inde üyesi olduğu Avrupa Fertilite Derneği ( Fertility Europe)  Bütün üyeleri için Doğum Günün Kutlu Olsun Louise Brown Kartı hazırladı. Manşette gördüğünüz kart Fertility Europe tarafından ÇİDER için hazırlanmıştır. Bizde memnuniyetle yayınlıyoruz.
Sevgili Louise Brown Doğum günün kutlu olsun.25 Temmuz 1978 de ilk tüp bebekle senin doğumunla birlikte nice çocuk sahibi olmak isteyen kadının umutları da yeniden doğda.Nice sağlıklı yaşların olsun.
Happy 40th birthday to Loise Brown,the first IVF baby..
www.cocukistiyorum.com
#happybirthdayLuiseBrown #ivf #firstivfbaby #teamÇİDERTURKEY #fertilityeurope #infertility #ivfis40 #ilktüpbebek #ilktüpbebekLouiseBrown40yaşında #tüpbebektedavisi40yaşında
Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz. İlk randevunuzu ÇİDER Derneği aldığında anlaşmalı merkezlerde indirimli tedavi görebilirsiniz.
 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ