lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

ÇİDER – Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği

www.cocukistiyorum.com  İNTERNET SİTESİ’NİN
VE ÇOCUK İSTİYORUM DAYANIŞMA DERNEĞİ (ÇİDER)İN ÇALIŞMALARI
İNTERNET SİTESİ NASIL HAYATA GEÇTİ?
22 yıl süresince, belli aralıklarla da olsa, çocuk sahibi olmak için mücadele eden Sibel Tuzcu 1998 yılında bir kız çocuğu sahibi olduktan sonra 2000 yılı Ocak ayında  sanal ortamda tedavi,evlat edinme ,koruyucu ailelik yoluyla çocuk sahibi olmak isteyenlere bilgi ve destek amacı ile www.cocukistiyorum.com internet sitesini  kurdu.

ÇOCUK İSTİYORUM DAYANIŞMA DERNEĞİ  (ÇİDER )NASIL DOĞDU?
www.cocukistiyorum.com  internet sitesinin etrafında toplanan tedavi gören ve bu bu yolla cocuk sahibi olan sanal üyeler  2002 yılında yaşadıkları sorunları yasal platformda da dile getirebilmek için Sibel Tuzcu ‘nun başkanlığında  Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği  (ÇİDER) i kurdular.
14 yıldan bu yana çocuk sahibi olmak isteyenlere maddi manevi destek vermekte ve Türkiye genelinde hasta potansiyelinin ortaya çıkıp tedavi olmasına büyük çaba göstermektedir.

TEDAVİ YOLUYLA ÇOCUK SAHİBİ OLMAK İSTEYENLER KONUSUNDA YAPILAN ÇALIŞMALAR
:
Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER ) kurulduğu 2002 yılından itibaren çevre ve sosyal koşullar nedeni ile kısırlık sorununun hızla artmakta olduğunu ve buna bağlı olarak yoksul kesimin tedavisinin imkânsızlaştığını ve devletin bu konuda destek vermesi gerektiği konusunda hükümet ‘in çeşitli basamaklarında  başarılı lobi çalışmaları yapmıştır. Bu konudaki dünyadaki örnekleri ÇİDER milletvekillerine , hükümet temsilcilerine ulaştırmış,sırasıyla şimdi Ak Parti Grup Başkan Vekili olan eski Hukuk Danışmanımız  İstanbul Milletvekili Av.Mihrimah Belma Satır, Gaziantep Milletvekili eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Şahin,  eski sağlık Bakanı Recep Akdağ , Meclis Aile ve Sağlık ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof.Dr.Cevdet Erdöl ile yasanın çıkması için ortak görüşmeler yapmış ve gerekli desteği almış ve sayın milletvekillerine gerekli her türlü lobi desteğini vermiştir.

Sistemli olarak yürüttüğü  bu çalışmalar  ve aldığı  destekler sonucunda 2005 yılında Sosyal güvenlik şemsiyesinin  tek olması ve buna bağlı olarak da sosyal güvencesi olan herkese  devlet tarafından Kısırlık tedavilerine ücretsiz tüp bebek tedavileri  ve ilaç desteği getirilmiştir.

2005 tarihten itibaren Türkiye’de tedavilerin devlet tarafından desteklenmesi ile birlikte  bütün merkezlerde yaygın olarak kısırlık tedavilerin kalitesinin artırılması,kalitenin standartlaştırılması  ile bununla ilgili halkı ilgili bilgilendirme ve oldukları tedaviler hakkında bilinçlendirme çalışmaları yapmaktadır. 

TÜRKİYE GENELİNDE BİLİNÇLENDİRME VE BİLGİLENDİRME SEMİNERLERİ

Şimdiye kadar çeşitli konularda Türkiye genelinde Belediyeler, hastaneler ve sosyal kuruluşlarla birlikte 60 dan fazla şehirde 480  ın üstünde bilgilendirme toplantısı yapmıştır.
Ekip çalışmasına verdiği önemle her şehirde belediyeler , kamu kuruluşları ve basınla iletişim kurarak önemli bir haberleşme ağı yaratmıştır.

ÜYELER  ve  ZİYARETLER

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği(ÇİDER’in)in Türkiye genelinde  52.000 üye gönüllüsü  3600 dernek üyesi bulunmaktadır.Bu üyelerle mail ve forum yoluyla direk yazışmalar yapabilmektedir.
İnternet sitesi aylık ortalama 130.000- ila 150.000 ziyaret almaktadır.
Sosyal Medya da Facebook Dernek sayfasında sürekli artan 20.500 takipçi ve Twitterda  sürekli artan 6525 takipcisi bulunmaktadır. Hergün  hızla artmaktadır.
Çocuk İstiyoruma yalnız Türkiye değil bir çok ülkeden Türkler giriş yapmaktadır.
Her gün ve haftalık www.cocukistiyorum.com   portalında sayfa ve haber yenilemesi yapılmakta değişen haberlerle birlikte bizimle çalışan Merkezlerin Doktor Danışma Fomları üyelerimize düzenli olarak yollanmaktadır.

Facebook ta  10.000 üyenin üstünde 3 ana ayrı grubu bulunmaktadır.
Tüp Bebek Tedavileri ÇİDER Danışma Grubu
Tüp bebek tedavisi olması gerekenler ÇİDER Grubu
Tüp bebek tedavisi ile Baba olacaklar yeni açılmıştır

Azerbeycan sayfası   Suni mayalanma mualiceleri bilgi ve komek xetti
Azerbeycan hanımlar tüp bebek grubu : Ana olmaq istəyənlər-suni mayalama müalicələri qrupu

Bölgelere göre tüp bebek tedavisi olacak hanımlar  için 15 facebook tüp bebek grubu bulunmaktadır. Hanımlar kendi bölgelerine göre kullanmaktadırlar.
İnstagram   :@CİDERDERNEK
Twitter   : @tupbebekdernegi
adreslerinden bizi bulabilirsiniz.

www.cocukistiyorum.com    İNTERNET SİTESİNİN ve ÇİDER DERNEĞİNİN ÇALIŞMALARI

1. İnternet sitesine üye olan her kişinin başvuru formu kontrol edilir ve kendileri ile iletişim kurulur sorunları
hakkında bilgi alınır.
2.İnternet sitesinde tedavisi hakkında bilgi isteyenlerin formları tek tek istedikleri doktora yollanır cevabı da
kontrol edildikten sonra tekrar hastaya geri gönderilir.
3.Tedavi olmak isteyenler için hastanelerle toplu indirim anlaşmaları yapar.
4.Anlaşmalı hastaneler eger tanıtım toplantısı yapmak isterlerse mutlaka kendi ihtiyacı olan üyeleri için
maliyetine ya da indirimli ve ücretsiz tedavi alır.
5. Tedavi olacak kişiye anlaşmalı hastanelerini sunar ve hastanın istediği hastanede indirimli tedavisini yapma
imkanı sağlar.
6. Tedavi olmak isteyenlere: Anlaşması olduğu hastanelerde ücretsiz ön muayenesini  yaptırır ve ne şekilde tedavi
olması gerektiği konusunda özel bilgilendirir.
7. Her ay imkanlar ve mevsim şartları müsade ettiği sürece Türkiye genelinde  muhtelif şehirlerde toplantılar yapar  hem tedaviler hakkında  derneğin çalışmalarını anlatır ve tedavi yapan merkezin doktorlarını tanıtır , Kısırlık ve Tüp bebek Tedavileri hakkında bilinçlendirir hemde  kendi adını yaygınlaştırmaya gayret eder.


www.cocukistiyorum.com  ve ÇİDER’İN YURT DIŞI ÇALIŞMALARI:

ÇİDER , Sibel Tuzcu Avrupa Parlomentosuna Dünyadaki Kısırlık  sorunları konusunda bilgi verebilecek 8 AB ülkesi heyetinin içinde yer almıştır.

International Costumer Support for İnfertility  ICSI (Uluslar arası Kısırlık Hasta Tüketici Birliği ) Avrupa  Parlomentosuna bağlı Eshre ye üye Kısırlık Derneği  Fertility Europe’nın  üyesidir. AFA (American Fertility Assosiation- Amerikan Verimlilik Derneği) teşekkürünü aldı ve Dünyada bu
konu ile ilgili başvurulacak 18 uzman dernekten biri kabul edildi.

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ve  www.cocukistiyorum.com/ internet sitesi bugün Dünyadaki Türk infertil çiftlerle ile ilgili çalışmalar yapmak isteyen bir çok yabancı kuruluşun akademisyenlerine de Türkiye de çalışma imkanı sağlamakta,ortak çalışmalar yapmaktadır.

Türkiyede yapılan ve bitirilmiş Projeleri

ÇİDER  T.C Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Komisyonu üst kurulunda görev yapmıştır.
2 yıl boyunca Evlat edinme ve koruyucu ailelik konusunda sevgi anneleri komisyonu çalışma yapmıştır.
UNİCEF  ve Kadıköy Kaymakamlığı ile diğer derneklerle birlikte “Risk Altındaki Çocukların Tespitinin Yapılıp Rehabilitasyonyonları Sağlanarak Yaşam Standartlarının İyileştirilmesi Projesi” nde  çalışmıştır.

Adresi

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER)
Yenişehir Mahallesi.Barajyolu Sok.29 Ekim mahallesi ATAPOL Sitesi  A Blok D:7
ATAŞEHİR/ İstanbul
Tel:     0216 456 39 75-76
GSM : 0541 455 16 06
www.cocukistiyorum.com

 

ÇİDER FAALİYETLERİ

Çider toplantılarını buradan okuyabilirsiniz .

16 Eylülde  Çanakkale de ÇİDER Tüp Bebek Tedavileri Toplantısı

15 Kasım Pazar günü 11.00 de Kahramanmaraş’ta Sertifikalı Tüp Bebek Toplantısı

UŞAK ve Anne adayları ÇİDER e kocaman kollarını açtı

 

 

#çiderüyesiolmakistiyorum  , #çidereüyeol , #çidereüyeolanlar , #çidereüyeolmak, #çidereüyeolmakistiyorum, #çiderüyesihastaneler,  #çiderüyelik , #çiderüyesi, #çiderforum , #çidernedir , #çidertelefon , #çidertüpbebekfiyatları ,#cider derneği iletişim , #Çider online Randevu