Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Konusunda tek ve güçlü bir sivil toplum kuruluşu ÇİDER

Konusunda tek ve güçlü bir sivil toplum kuruluşu ÇİDER

01-04 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da yapılan Avrupa Üreme Sağlığı Kongresinde Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ÇİDER Türkiye’nin konusunda tek ve altyapısı güçlü bir sivil toplum kuruluşu olarak ilk kez resmi olarak Avrupalılara tanıtıldı.

Avrupa ve Asya ülkelerinden kongreye gelen  10.000 nin üstünde doktorun  kısırlık tedavilerindeki son gelişmeleri ve teknolojileri paylaştıkları toplantılar için ESHRE komitesi bir tanıtım kitabı hazırladı.
Bu kitapta Türkiye hakkında genel bilgilerin yanı sıra 10 yıldan bu yana çizgisinden ödün vermeden faaliyetlerini sürdürerek tedavi görmek isteyen çiftlere destek veren Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ÇİDER den de bahsetti. Türkiye’nin kısırlık konusunda uzun senelerden beri faaliyet gösteren internet üzerinden 45.000 üzerinde kayıtlı gönüllüsü olan ÇİDER in güçlü alt yapısı ile tek olduğu belirtildi.

Fertility Europa Birliği toplantısında gelen 19 ülke Dernek temsilcileri kitapta gördükleri ve toplantıda faaliyetlerini okuyunca ÇİDER den çok etkilendiklerini belirttiler.ÇİDER hazırladığı İngilizce broşürde 10 yıldan bu yana yapılan internet sitesinin ziyaretlerini,toplantı görüntülerini google analistikten şeffaf olarak yayınlamıştı..

Fertility Europa nın genel sekreteri Denisa Priadkova bundan böyle Çider’i çok daha aktif olarak bünyelerinde ve internet sitelerinde görmek istediklerini belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ