lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

08 EYLÜLDE GENART TÜP BEBK MERKEZİ İLE KAYSERİDEYİZ..

08 EYLÜLDE GENART TÜP BEBK MERKEZİ İLE KAYSERİDEYİZ..

LABORATUAR İŞLEMLERİ TEDAVİNİN EN HASSAS BÖLÜMÜDÜR.

08 EYLÜL CUMARTESİ GENART KADIN SAĞLIĞI İLE KAYSERİDE’YİZ

Yurt içi gezilerimize Erzincan’dan sonra Kayseri ile devam ediyoruz.

Bir üyemiz ücretsiz tüp bebek tedavi imkanına kavuşacak..

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunda saat 13.00/17.00 arasında yapılacak toplantımız Ankara da ki danışman merkezlerimizden Genart Tüp bebek Kadın Sağlığı ve Üreme Biyoteknolojisi merkezi ile birlikte yapılacak.Öncelikle tüp bebek tedavilerinin en hassas bölümü olan laboratuar aşamasının öneminden bahsedecekler.

Konuşmacı Doktorlarımız:

Doc. Dr. Volkan Baltacı Tıbbi Genetik Uzmanı
Dr. Sarp Özcan Kadın Has. Ve Doğ. Uzmanı

Konular:

Tüp bebek tedavisi ve genetik hastalıkların önlenmesi

Tüp bebek Aşılama

Embiryoların genetik taranması

Sağlıklı embiryoların seçilmesi

Toplantı Programımız:

13.00 Toplantının Açılışı
13.10 Sibel Tuzcu Nasıl tedavi olmalıyız?

13.45 Dr.Sarp Özcan Aşılama kısırlık tedavileri ve Tüp Bebek

14.45 Doç.Dr.Volkan Baltacı Embiryoların Genetik Taranması ve Sağlıklı Embiryoların
seçilmesi

15.40 Soru ve Cevaplar

16.30 Ücretsiz tedavinin belirlenmesi ve toplantının kapanışı

Dr.Sarp Özcan Kimdir.?

Dr Sarp Özcan 1967 yılında Ankara’da doğdu. Ankara Anadolu Lisesi ve Ankara Fen Lisesi mezuniyetinin ardından Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1992 yılında bitirdi. Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlık eğitimini Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 1992-1996 yılında tamamladı. 1996 yılından beri aynı hastanede tüp bebek, infertilite, jinekoloji ve endoskopik cerrahi ünitelerinde uzman doktor olarak görev yapmaktadır. 1999-2000 yıllarında A.B.D. Temple Üniversitesinde poliklinik cerrahi alanında Prof. Dr. M. Terry Grody ve Prof. Dr. Özgür Harmanlı ile post-doctoral research fellow olarak çalışmıştır. 11 yıldır infertilite ve yardımcı üreme teknikleri alanında çalışmalar yapmaktadır.
Evli ve bir erkek çocuk sahibi Dr. Sarp Özcan’ın çok sayıda ulusal ve uluslararası medikal dergilerde yayınlanmış bilimsel makalesi ve dört kitapta bölüm yazarlığı bulunmaktadır.

Doç.Dr.Volkan Baltacı kimdir?

Doç. Dr. Volkan Baltacı 1964 Ankara doğumludur. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olup uzmanlık eğitimini Tıbbi Genetik Bilim Dalı’nda yapmıştır. Uzun yıllardan beri binlerce hastaya Prenatal (doğum öncesi) Genetik Tanı hizmeti veren Dr. Baltacı bu konudaki birikim ve tecrübelerini 1997’den bu yana Üreme Tıbbı (Tüp Bebek, Embriyo-Gamet Genetiği ve Preimplantasyon Genetik Tanı) üzerine yoğunlaştırmıştır.

1997-2001 yılları arasında Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Bilim Dalı Laboratuvarının kurulması ve yanı sıra Tüp Bebek Laboratuvarı sorumluluğu görevlerini yürüten Dr. Baltacı, 2002-2006 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Tüp Bebek Laboratuvarının sorumluluğu ve yeniden yapılandırılmasında görev almıştır. Doç. Dr. Volkan Baltacı sorumluluğunu üstlendiği tüm Tüp Bebek Laboratuvarlarında Embriyo Genetiği ve Preimplantasyon Genetik Tanı uygulamalarını yerleştirmiş tüm enerjisini genetik biliminin üreme tıbbına aktarılmasına yöneltmiştir.
Halihazırda Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıbbi Genetik Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Dr. Baltacı Maastritch Üniversitesi (Hollanda) ve Baylor Collage of Medicine (ABD) hastanelerinde “(PGT) Preimplantasyon Genetik Tanı” konusunda çalışmış ve bu konu üzerinde çalışmalar ve bilimsel makaleler üretmiştir.
Dr. Baltacı’ nın çoğu yurt dışı olmak üzere yayınlanmış 100 kadar bilimsel makalesi, kitap bölümleri ve bunların yanı sıra 1994 yılında basılmış “Prenatal Genetik Tanı” üzerine bir de kitabı bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ