lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Hamileliğe Hazırlık Yapın

Hamileliğe Hazırlık Yapın

Gerçekten hazır mısınız kontrol edin ..

 

Doğumların yarıya yakını plansız gerçekleşiyor. Yakında çocuk sahibi olmayı planlıyorsanız hayatınızda bazı sağlıklı değişikler yapmanız akıllıca olur. Kilonuz ve sağlığınız yerindeyse sağlıklı bir doğum yapma şansınız artar. Çok önceden hazırlıklara başlama şansınız varsa hayatınızda bu yönde değişiklikler yaparak sağlığınızdaki düzelmeleri bekleyebilirsiniz. Birçok çift ilk denemede başarılı olamaz, hiçbir hamilelik belirtisi olmasa da bir iki ay daha denemeye devam edilmelidir. Genetik uygunluk, kan uyuşmazlığı gibi tetkikleri yaptırabilirsiniz. Siz ya da eşiniz uzun süreli bir tedaviden çıktıysa, bunun doğuma etkilerini doktorunuzla konuşmalısınız. Özellikle şeker ve epilepsi hastası kadınlarda bu hayati önem taşır.

 

 

Eşinizin yapması gerekenler

Sigarayı bırakın, Alkolü azaltın.

(Sigara ve alkol sperm kalitesini düşürür.)

Stresten uzak durun.

(Stres hormonal dengeleri bozarak üremeyi etkiler.)

Sıcaktan kaçının. (Sperm düşük ısılarda üretilir.

Sıcak banyolar ve dar boxerlardan kaçının.)

Sağlıklı beslenin.

 

Sizin yapmanız gerekenler

Sigarayı bırakın. (Sigara düşük ihtimalini artırır. Çocuğunuzun düşük kiloda doğmasına ve solunum yolları hastalıkları riskini taşımasına yol açar.)

Alkol kullanmayın.

Folik asit takviyesi yapın. (Bunun için bol bol koyu yeşil sebzeler, portakal, tam buğday ekmeği ve kahvaltılık gevrek yiyin.)

Yumurtlama dönemlerinizi bilin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
BİR YORUM YAZ