lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Hamilelik şansını artırmak için 3 doğal yöntem

Hamilelik şansını artırmak için 3 doğal yöntem

Eğer bir yandan doğurganlığınızı artırmak için çalışıyor, bu arada yardımcı üreme tedavilerine yani

tüp  bebek tedavisine de yatırım yapmaya hazırlanıyorsanız ilk etapta bazı doğal terapileri de denemek isteyebilirsiniz.

Basit takviyelerle veya bazı şeyleri keserek doğurganlık şansımı artırabilir miyim ? 

Giderek artan bir sayıda kadın doğum  uzmanı  tıbbi tedavi başlamadan önce aşağıdaki yöntemleri  başlangıç olarak size tavsiye edebilir. .

 • Beslenme ve diyet dengesi. Doğurganlığı artırmak  için temel besinleri içeren dengeli bir diyet önemlidir. Doğru beslenme en uygun sperm üretimi için gereklidir. Örneğin, kalsiyum ve D vitamini erkek doğurganlığını artırdığı bulunmuştur .Özellikle  C vitamini ve antioksidanlar sperm kusurları önlemeye yardımcı olabiliyor.  Ayrıca, çinko takviyeleri meni düzeylerinizi artırmaya yardımcı olabilir.
 • Kafeinli içecekleri tamamiyle kesin. Araştırmalar 500 kafein miligram veya gün başına daha fazla tüketen kadınların kısırlık sorunu yaşama olasılığını daha yüksek buldu. Bu nedenle kafeinli içecekleri günde 3 defadan fazla olmaması için kendinizi sınırlandırın.
 • Bitkisel çaylar ve baharatlar deneyin. Yapılan çalışmalar günde 2 bardak hayıt çayı içen bir kadının doğurganlığı artırabileceğini göstermiştir. Hayıt bitkisinin genellikle doğurganlığı artırdığı hormonları düzenlediği görüldüğünden  kadınlara tavsiye edilmektedir.

Bu öneriler doğurganlığınızı geliştirmek ve artırmak için atılabilir basit adımlardır. Ancak 30 yada 35 li yaşlarınızı sürüyorsanız ve  6 ay dan fazla çocuk sahibi olmak için mücadele ediyorsanız bir kadın doğum uzmanına görünmenizde yarar var..

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 •   
 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. Merve dedi ki:

  Benim adetim düzenlisiz ne yapalim ve kanım hap kunıyorum ve folik asit de kulanıyorum ben ama çok iştiyorum ne yapliyıriz

  1. yonetim dedi ki:

   Merhaba Merve Hanım çok geçmiş olsun . Düzensiz adet görmek hormonal soruna işaret ediyor. folik asit almanız iyi ama düzenli adet içinde doktorunuzun kontrolunda olmanız ve duruma göre doktor kontrollu ilişki, olmazsa ardından aşılama onlardan da bir sonuç çıkmazsa tüp bebek denemeniz gerekebilir. En kısa sürede size en yakın kısırlık konusunda uzman bir doktora gözükmenizi tavsiye ederiz. Eğer İstanbulda iseniz 0541 4551606 Dernek cep telefonundan bizimle iletişim kurabilirsiniz.Bol şans diliyorum.

 2. Aydın dedi ki:

  Ben 42 yaşı da iki çocuk babasıyım 3. çocuğuda istiyoruz ama bir türlü olmadı . Eşim bir doktora gitti ama doktor benim de bazı tahliller yaptırmam gerektiğini söyledi. Cinsel hiçbir problem im yok. İlk çocuğumuz olmadan doktora gittiğimizde istenen tahlilleri yaptırmıştım.
  Tekrardan aynı tahlil ve tetkikleri yaptırmam gerekir mi?

  1. yonetim dedi ki:

   Merhaba Aydın Bey evet yeniden tahlil yaptırmanız gerekiyor. Bir sene içinde bile değerlerde bir çok değişmeler olabiliyor. Sanırım sizinki epey bir sene geçmiş.

BİR YORUM YAZ