lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

ÇİDER Beykoz Toplantımızda sorulara cevap aradık

Sibel Tuzcu

Neden anne olamıyorum?

 Merhaba Sevgili dostlarım

 24 Şubat Salı günü Beykoz’da Belediyenin de işbirliği ile ortaklaşa Kısırlık ve Tüp bebek tedavileri bilgilendirme toplantısı yaptık. Beykozun deniz kenarında harika merkezi  Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlendiğimiz anne adaylarının katıldığı toplantıya Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Tüp Bebek Merkezi Direktörü Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu katıldı.

Programın açılış konuşmasını ÇİDER in  doğuşuna neden olan hayat hikayemden ve tüp bebek tedavilerimden kesitler vererek  yaptım. Başka yaşamlardan da kesitler vererek tüp bebek tedavilerini çevresel ve kültürel nedenlerden dolayı utanarak tedavi olamayan çiftlere ulaşabilmek için hem İstanbul’da hem de tüm Türkiye de yapmış olduğumuz toplantıları anlattım.
Prof Dr. Cem Fıçıcıoğlu: “ Tüp Bebekte Erken Başvuru Önemli”   diyerek tüp bebek yönteminin uygulama şekli, başarı oranı, yasal zemini  gibi konularda bilgiler verdi.

Neden anne olamıyorsunuz ? sorusuna detaylı cevaplar arandı ve kısırlık ve tüp bebek tedavileri Nasıl Başarılı Oluru  anlatarak, tüp bebek tedavilerindeki uygulamaları, son tedavi teknikleri ve güncel gelişmeleri aktardı.
Prof. Dr. Cem Fıçıcıoğlu bu tür tedavilerde erken başvurunun başarıyı yükselteceğine değinerek yaş faktörüne önemle dikkat çekti.

Konuşmasından sonra katılımcıların sorularını tek tek cevaplayan Cem Bey e ve Dernek Başkanı olarak bana  Beykoz Belediyesi olarak birer çiçek takdim ettiler çok mutlu oldum .  Bende programda hem hocamıza hemde Beykoz Belediyesine katkılarından dolayı ve emeği geçenlere ,katılımcılara tek tek teşekkür ettim.
Toplantıya 11 yıl önce ÇİDERin katkısı ile tüp bebek tedavisi ile anne olmuş Fatma Takmaz ın katılması bana çok hoş bir sürpriz oldu . 10 yaşını bitirmiş olan Kadir Takmaz toplantının en enerjik katılımcısı olarak adını yazdırdı. Cep telefonumu ödünç alarak doktorun benim ve toplantının  bir çok fotoğrafını çekerek toplantıyı ölümsüzleştirdi. Bir önceki Beykoz toplantısından  sonra tüp bebek tedavisi olup anne olan iki anne de bebekleri ile  katılıp bizi çok mutlu ettiler.  Beykoz Ak parti kadın kolları da toplantımızla ilgilenerek geniş katılım sağladılar. Emekleri için onlara da ayrıca  çok teşekkür ettik.
Darısı diğer toplantılarımızın başına . Dilerim bütün belediyelerle bu kadar güzel çalışmalara devam edebiliriz.
Unutmayın en zor zamanlarınızda burada dostlarınız var bize yazın  biz cevaplayabildiklerimizi mutlaka cevaplıyoruz cevaplayamadıklarımızı da mutlaka doktorlar yollayıp cevap rica ediyoruz. Anında  cevap alamayabilirsiniz ama bir en geç iki gün içinde bir uzmandan size özel cevap gelecektir.

Çok sevgilerimle

Sibel Tuzcu
ÇİDER Başkanı

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formuyla bize ulaşabilir tedavinizi yaptırabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ