lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Doğurganlık ve yaz meyveleri

Doğurganlık ve yaz meyveleri

Doğurganlık ve yaz meyveleri

Yaban mersini,kızılcık,erik suyu,nar suyu,kırmızı ve mor üzüm suyu  bunlar sperm ve yumurtaların hücre zarlarını oksidatif stresten koruyarak doğurganlığınızı koruyan koruyan polifenolik antioksidanlar içerir. Kızılcık ve diğer meyveler antioksidan bakımından zengindir.

Karpuz greyfurt ,kivi kavun kayısı portakal çilek yaban mersini ahududu ve limon. C vitamini üreme organlarını ve hücreleri oksidatif strese karşı koruyan likopen gibi oksidanlardır.

Demir Çinko,folat dahil B vitaminleri konoa,nohut,mercimek ve baklagillerde ve yağsız kırmızı ette bulunur. Sperm motilitesi çinkoya bağlıdır. Folat metabolizması yumurtalık fonksiyonunu,implantasyonunu ve tüm hamilelik sürecini etkiler.

Folat metabolizması nedir?

Folatlar DNA’nın sentezi,  hücresel metabolizmada yer alan diğer çeşitli kimyasal reaksiyonlar için gereklidir . Folatın vücutta birçok işlevi vardır : Dokuların büyümesine ve hücrelerin çalışmasına yardımcı olur. Vücudda kullanılmasına ve yeni proteinler oluşturmasına yardımcı olmak için B12 vitamini ve C vitamini ile çalışır . Kırmızı kan hücrelerinin oluşmasına yardımcı olur (anemiyi önlemeye )

B12 folik asit ile aynı mıdır?

Vitamin B12 ve folat iki B kompleks vitaminleri olan birkaç önemli fonksiyonlar için vücut ihtiyaçlarına söyledi. … B12 normal sinir hücresi fonksiyonu için de önemlidir. B12 ve folat ( folik asit veya B9 vitamini olarak da bilinir ), vücutta üretilemeyen ve diyet tarafından sağlanması gereken besinlerdir.
Aliye Sibel Tuzcu
.
Bizi facebooktan  ve instagram dan da   takip edebilirsiniz.
.

Doğurganlık ve yaz meyveleri   konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler;

 

 

 

 

.

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ