lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Geçmişe Mazi Demek Zorundayım

Geçmişe Mazi Demek Zorundayım

Geçmişe Mazi Demek Zorundayım

Sibel hanım iyi günler,

Hani geçmişe mazi, geleceğe razı derler ya, ben de geçmişte olanları anlatmak istemedim de ondan. Ama madem anlatmamı istediniz aklıma geldiği kadar anlatamaya çalışayım: Biliyorsunuz geçen yıl 2.aşılamada eşim hamile kalmıştı ve 1 hafta arayla ikişer ikişer düşük yaptı, yani 1.ikizleri 15 haftalıkken (19 ağustosta), 2.ikizleri 16 aylıkken (26 ağustosta) düşürmüştü ve ona 2 ünite kan bile vermiştik. Neredeyse o da ölümden dönmüştü (hem de ismini vermek istemediğim büyük hastanede). Düşükten 1 gün sonra deprasyon ilacı verildi ona ve birkaç gün sonra taburcu edildi. Ben ise geçmiş olsuna gelen dost ve akrabaları görünce baygınlık geçiriyordum ve haftada en az 2 defa acile kaldırıyordum. Deprasyon ilacını geç de olsa ben de 2 ay boyunca kullandım ve bu rahatsızlığım üzüldüğümde bazen bende hala tekrarlanmaktadır. Doktorumuz eşim için 5 ay ara versin ve dinlensin deyince ben de onu hepatit B testinden geçirdim ve hepatit B aşısını da yaptırdım.

Bu aşamadan 5 ay sonraki aşılama prolaktinin yüksekliğinden dolayı olumsuzlukla sonuçlandı. Adetin 2.gününde eşimin prolaktinini ölçmeden tedaviye başlamak istemedik. Prolaktini normalde 61-512 olması gerekirken 748.7 çıkmıştı. Hemen doktorumuzla görüştüm o da eşimin “D…” adlı ilaca başlamasını söyledi. Bu ilacı 1 ay boyunca kullandıktan sonra, prolaktini yine adetin 2.gününde ölçtüğümüzde 4.95 çıkmıştı.(Başka hastanede normali 3.4 ile 24.1 arasıdır). Çok şükür bu defa normal çıkmıştı ve doktorumuz hemen 7 gün süreyle puregon 100’lük olan iğneyi 1×2 olarak başlattı. Ondan sonra çatlatma iğnesi, 2 gün sonra da aşılama yapıldı. Yumurtalar fazla uyarıldığından eşim aşılamanın yapıldığı gün “E…” adlı fitili de 2-3 gün kullandı. Doktorumuz 2 hafta sonra test yapmamızı önerdiği halde biz sabırsız davrandık ve testi 13 gün sonra yaptık sonuç pozitif ve 149’du. Bugünleri bize yine gösterdiği için Allah’a binlerce şükürler olsun. İnanın o anda uçabilirdim nerdeyse. Benim ve eşimin o sevincini görmenizi isterdim. Eşime fısıldayarak dedim ki, “Hanım dua et ki burada bu kadar millet var, yoksa seni şuracıkta öperdim”. İnanın öpmemek için kendimi zor tutmuştum. O an çok güzel bir an ki, Allah çocuğu olmayan herkese o anı nasip etsin. Bunu tüm yüreğimle diliyorum Allah’tan. O heyecanı atlatmak için önce akraba ve dostları aradım hem de cep telefonundan. Daha eve git evden ara, bende yok öyle bir sabır. Doktorumuzu bile aradım ve doktorumuzun da sevinci konuşmasından belliydi. Oradan hemen kayınpederime çikolata paketiyle gittik, bu defa oradaki heyecan bizim heyecanı geçmişti bile. Başka anlatacak bir şey kaldı mı? Bence yeterince anlattım hem de fazlasıyla.

Siteyi kurup, hastane ve doktorları tanımakta bize ışık tuttuğunuz özellikle doktorumuzu da tanıma fırsatını verdiğiniz için Sibel hanım önce size, tedaviyi gerçekleştiren doktorumuza ve bana dayanışma da bulunan sitedeki arkadaşlara teşekkür etmeyi bir borç bilirim.
Hepinizi çok seviyorum. Sevgi ve saygılarımla.

Hakim

Bizi instagram ve facebook tan takip edebilirsiniz.

 

 Her Derdin Bir Dermanı Vardır .Bu konuyu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler;

Hiç Umudunuzu Kesmeyin

Sonunda benim de hikayemi paylaşma zamanı geldi.

Öncesinde 5 senelik bir mücadelem var mutlu haberi aldım

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
  •   
 
4

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ