lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Hani Altın vuruş olacaktı?

Hani Altın vuruş olacaktı?

“Gelin hiç oyalanmayalım. Sizinle altın vuruş yapalım. Tüp Bebek deneyelim”.dediler.

 

Eşimle evlendiğimizde 31 yaşında idik. Evliliğimizde bir yılı doldurduktan sonra çocuk istememize rağmen çocuğumuz olmamıştı. Bizde doktora gittik. Eşime polikistikover teşhisi( inşallah doğru yazmışımdır) Banada varikosel teşhisi kondu.( ameliyat oldum. Doktora gittiğim ilk muayenede.Yanlıştı.Hiç faydasını görmedim.) Biz yaklaşık 1,5 yılımızı bu konuda ehil olmayan özel hastanelerdeki doktorların oyalamasıyla geçirdik. Bu dönemde bir de başarısız olan aşılama geçirdik.

Daha sonra olaya daha ciddi yaklaşarak Prof. Dr. muayene olduk.( Kayseride) Onun ifadesini kullanıyorum.” Gelin hiç oyalanmayalım. Sizinle altın vuruş yapalım. Tüp Bebek deneyelim.” 10 dak. düşünmeden sonra kabul ettik. Bizi tüp bebek merkezine yönlendirdi. Kendisi de gelişimi takip edecekti. 

Doktorların hiç biri bize sizin çocuğunuz olmaz demedi. Hepsi sizin çocuğunuz olur ama ne zaman , nasıl onu allah bilir dediler. Denediğimiz Tüp Bebek denemesi başarısız geçmişti ve biz yıkılmıştık. Bizde sorgulamalar başlamıştı. Herkese kızıyor isyan ediyorduk. “Hani altın vuruş olacaktı?”

Bu olayı atlatmamız çok uzun bir süre aldı. Tabi biz doktoru değiştirdik. İlk mayenemizde herşeyi anlattık. Eşimin polikistikover için bizi dalında uzman başka bir dk. yönlendirdi. İki dk. arasında koordine bir çalışma başlamıştı. Bu sefer eşimin rahminde kist oluşmuş. Sayın doktorum onu almadan ben seni tedavi etmem dedi. Sıkıntı kistin yumurtalık içindemi- dışında mı.?

Biz çok kararsız kaldık. Ama daha önceki yaptığımız hatalarıda bir daha yapmak istemiyoruz. Biz karar verdik bunu ya Ankara’da yada İstanbul’ da yapacağız. Ama bu sırada bizim her ay test alıp her seferinde olumlu olmaması tekrarlanan can sıkıntısı haline dönüşüyordu. Eşim her test al dediğin de biliyordum ki yine olumsuz olacaktı. Ama eşimin üzülmesini istemediğimden sesimi çıkarmadan alıyordum.

Biz tüm planlarımızı yaz tatiline göre ayarladık Yaz tatili yaklaşırken kafamızda planımızı kurduk. Ama yine de birilerine sorma ihtiyacı hissettik ve başarısız denemeyi geçirdiğimiz merkeze geldik. ( Bundan sonrası çok ilginç)

Benim arabamın arka camında, aldığım arkadaştan kalma bir yapışkan” DİKKAT BEBEK VAR” çıkarması vardı. Bizim çocuk olma hayallerimiz uzayınca ben onu çok çıkarmayı denedim ama bunu başaramadım. Ogün eşim arkada oturuyor. Bu yazı güneşten yumuşamış çıkarayım mı? dedi. Bende durduğun hata diye cevap verdim. Ve çıkardık. Bu 1….

Arabadan inince eşim karşı eczaneden test alsana dedi. Bende itirazsız gittim aldım ama içimde umutsuzluk vardı.Ve bu isteğin gereksiz olduğu çok açıktı. Çünkü doktora gelmiştik. Neyse çok uzatmayalım.Eşim testi tuvalette denemiş yukarda  sıra bekliyoruz. Bir süre bekledikten sonra eşimin çığlığı ile irkildim. Çift çizgi, çift çizgi…. diye bağırıyordu ; ve herkez bize bakıyordu.Test cubuğunu dr. hanıma gösterdik. Oda ben bunlardan hiç anlamam kan testi yapalım dedi. Ve sonuç……

 

Şimdi 10 aylık  çok mutluyum Allah herkese versin…

 

Ama bir uyarı yapmak istiyorum. Bu işten hak etmedikleri halde çok para yiyen var. İşi ehil insanlara bırakalım…

 

İkinci gittiğim doktorlarıma çok teşekkür ederim. Onların ekip çalışması olmasaydı ……………

 

SİZLERE DE ÇOK TEŞEKKÜRLER. BİZE YOL GÖSTERDİNİZ. SAĞOLUN VAROLUN.

 

 

.

Tüp bebek tedavileriniz icin Cocuk Istiyorum Formu ile bize ulasabilirsiniz…

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ