lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Başında gelseydiniz ,Şimdi çocuğunuz okula gidiyor olurdu

Başında gelseydiniz ,Şimdi çocuğunuz okula gidiyor olurdu

Sevgili Sibel Hanım Merhabalar,

Hersey bundan 3-5 sene önce bir İstanbul gezimiz sırasında İstanbul’da oturan esimin eski bir arkadaşına uğradığımız gün başladı. Onlarında bebeği yoktu. Nasılsın iyi misin?annenler nasıl babanlar nasıl?faslından sonra konu yine bebek mevzusuna geldi.Bebek sahibi olamayanlar için “ÇİDER diye bir dernek varmış  üye oluyorsun, Bebeği olmayanlar için seminerler falan düzenliyorlar bebek konularında yeni gelişmelerden seni haberdar ediyorlar,bu toplantılarda üyeler arasında çekiliş yapılıyor eğer kurada çıkarsanız indirimli veya bedava tedavi oluyormuşsunuz isterseniz bi üye olun belki bi faydası olur bende telefonu falan var isterseniz size de vereyim” dedi…
Ya bir faydası olurumu bilmiyoruz ama sen yine ver dedik.Telefon numarası isim gibi bilgileri aldık..
Aradan bir zaman geçti Balıkesir’de bulunan Salih Tozan Kültür merkezinin önünde  Çocuk İstiyorum Derneğinin MEMORİAL Hastanesi doktorlarının katkılarıyla tertiplediği tüp bebekle ilgili konferans afişinizi gördüm…Buna muhakkak gitmeliyiz dedim.
Konferanstan önce ÇİDER’e üye olmamıştık. O gün eşimle konferansa katıldık, üye olduk, ikimiz içinde çok faydalı bi toplantı oldu.Ayrıca Sn.Dr.Semra KAHRAMAN ve Sn. Hale KARAGÖZOĞLU ile tanışma ve fikir alışverişinde bulunma imkanımız oldu.Biz bu arada bebek olayını birazda ekonomik nedenlerden dolayı beklemeye aldık…
Toplantıda daha evvel tanıdığım,aynı dertten muzdarip,sevdiğim bir abim de vardı.Daha sonra bir karşılaşmamızda hayırdır sizde toplantıdaydınız,sizde de bebek yok herhalde dedi evet abi maalesef yok dedim.
Kendisi bana ısrarla Bak  yaşınız gidiyor bu işte yaş faktörü çok önemli çok değil 150-200 lira al muhakkak Semra hocaya bi kere gidin,en azından ne yapacağınızı söyler zararı olmaz faydası olur dedi.Böyle beklemeyle kendi halinde olsaydı şimdiye kadar olurdu,dedi
Bende tamam abi inşallah gitmeyi düşünüyoruz dedim
Bu olaydan sonra belki 6 ay belki 1 sene geçti hatta birkaç kez kendisiyle karşılaştık ne yaptınız? dedi,”abi daha gitmedik”dedim.
Ve sonra gittik…
O güne kadar gördüğümüz tedavilerle ilgili elimizde ne kadar evrak varsa tahlil,film,rapor vs. Doktorumuz Sayın Güvenç KARLIKAYA’nın önüne koyduk,kendisi şöyle bir göz attıktan sonra bize “siz şimdiye kadar Balıkesir ‘de boşu boşuna zaman kaybetmişsiniz” dedi.”Eğer en başında bize gelseydiniz şimdi çocuğunuz okula gidiyor olurdu” dedi.Durumu sizden daha kötü olup ta netice alanlar var dedi..

Memorial hastanesinde ilk tüp bebek denememizde eşim hamile kaldı,12 Ocak 2009 tarihi itibariyle bebeğimiz dünyaya geldi.
Emeği geçen herkese sonsuz tesekkürler
Allah bu mutluluğu herkese nasip etsin iyi ki varsınız
Hoşça kalın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ