lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek başarı hikayeleri ; Sabrın Sonu Gerçekten Selamet.

Bu sevgili arkadaşımız 1o yıl sonra sebepsiz kısırlık tanısı yaşadıktan sonra anne oldu. En zor hasta grubu içindeydi. Düşünsenize tedavi olabileceğiniz bir hastalık belirtiniz yok ve siz neyle mücadele edeceğinizi hiç bir zaman bilemezsiniz. Ama o  zaman zaman ümitsizliğe düşse de her seferinde ayağa kalkıp mücadelesini sürdürmüş.İnşallah çok yakın da sağlıklı bebeğini kucağına alacak, sabrının mükafatını görecek. “Allah doğru zamanı biliyor “diyebilmek en büyük tevekkül cümlesidir. Ona çok başarılar diliyoruz ve hikayesini bizimle paylaştığı için ona  çok teşekkür ediyoruz.

….

İlk sene maddi durumlardan dolayı çocuk istemedik .Daha sonra çocuk yapmaya karar verdik ama baktık olmuyor doktora gittik ikimizde de …Hiç bir problem yoktu.
İlk klomen tedavisi gördük ve hamile kaldım ama düşükle sonuçlandı.Doktorum  aslında üzülmemem gerektiğini soyledi .”Demekki sorun yok ,tüplerde açık, hamile kalabiliyorsun tekrar deneyeceğiz “dedi ve denedik ..
Defalarca bir ay oluyordu ,diğer ay gebelik olmayınca ilaç miyom yapıyordu ara veriyorduk .Sonra ben bu durumdan çok sıkıldım “Sorun yok ama olmuyor olacaksa olur psikoloji kalmadı bende” dedim ve tedaviyi bıraktım tedaviyi.
Bu süreçler Ankara iken oldu daha sonra 1 yıldan fazla ara verdim, ama olmadı .Sonra Trabzon a eşimin memleketine yerleştik.Yeni işlere girdik .Eşim askere gitti ,derken aradan 3 sene kadar tedavisiz geçti.
Eşim askerden döndükten sonra tekrar gittik doktora .Aşılamadan başladık 3 kere aşılama denedik hepsi olumsuz.
Bu arada ben yine psikolojik olarak olumsuz etkilendim yine ara vermek istedim ve 1 buçuk yıl ara verdim.Sonra tekrar cesaretimi topladım ve direk tüp bebek yaptıracağım dedim ve olursa olur olmazsa da yapacak birşey yok,
sorun olmadığı halde olmuyorsa var demek ki bunda da bir hayır dedim.
Doktora gittiğimizde yine hiç sıkıntı yok çok şükür “Hemen başlayalım “dedi ve başladık ve her şey yolunda gitti ve nihayet 10 yıl sonra sonuç olumlu oldu .Tarif edilmez bir duyguydu. 🙂
.Bu arada maddi durumumuz çok daha iyi duruma geldi hamileliğimi öğrendikten 2 hafta sonra istediğimiz site de ev aldık .Kızım uğurlu geldi . 🙂 Şimdi 30.haftadayım hamileliğim de ufak sıkıntılar oldu .İşten izne ayrıldım, şimdi dinleniyorum ve gün sayıyorum .Sizlere tavsiyem psikolojik olarak kendinizi iyi hissettiğinizde başlayın ve inanın bol bol dua edin.Bende elimden geldiğince sizlere dua etmeye çalışıyorum.Unutmayın en doğru zamanı Allah biliyor “Sabrın Sonu Gerçekten Selamet.”

Ö.K.

 

Tüp bebek başarı hikayelerinin tamamını  buradan okuyabilirsiniz.

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir ve daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ