lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

O negatiften sonra araştırırken bir gün ÇİDER’e  denk geldim.

O negatiften sonra araştırırken bir gün ÇİDER’e  denk geldim.

O negatiften sonra araştırırken bir gün ÇİDER’e  denk geldim.

Merhaba Aliye Sibel Hanım;

Öncelikle Allah’a hamdolsun. Sonra da size ve Gökalp ÖNER beye çok teşekkür ederim .Hikayem umut olsun inşallah.
Ben 1.5 yıldır çocuk sahibi olmaya çalıştım yani hamile kalmaya çalıştım ve olmadı altı aylık bitkisel kür sonrasında negatif bir tüp bebek denemesi sürekli bir yıl boyunca her ay muayene ve sorunum anlaşılmadı tabi ki yolun başındayım ama büyük bir belirsizlik vardı hangi doktora gitsem bir şey netlik kazanmıyordu bir süre sonra saçlarım feci bir şekilde dökülmeye başladı evet saç kıran olmuştum bu kadar kısa bir sürede neden çünkü belirsizlik beni yıkmıştı tahammül edemiyordum bir yıl çocuk istemememiştim ve sonrasında eşim ilk muayenede “Sen istemedin bak en sonunda sorundu” diye beni ilk ağızdan suçladı dünyam yıkıldı eşime karşı doldum. Her tedaviye gidişimde eşim sürekli “doktorlar bizi oyalıyor” dedi ama ben” hayır gideceğim” dedim çünkü yolun başıydı en son bir yıl doldu ve ben artık ciddi bir doktora gideceğim dedim ve gittim.

Gittiğim doktor bana rahim filmi dedi ve çektirdim. Daha önceden eşimde sperm tahlili vermişti ve onda da sorun yoktu e tabi ihale yine bana kalmıştı tabi.
Rahim filmi çıktı bir tüpüm kapalı olduğu anlaşıldı ve gittiğim doktor üç ay sonra tüp bebek öneriyoruz dedi. Ben de yakınımda olan tavsiye edilen bir doktora gittim. Yakın ilden kendi ilimde yoktu o doktor bana direk tüp bebek dedi ,yumurta rezervin azalmış dedi. Benim dünya başıma yıkıldı kabullenemedim, tüp bebeği değil rezerv azlığını kabullenemedim ve o ilk tedavi boyunca ağladım. Doktorum normal bana hiç pozitif enerji vermiyordu. Gittiğim merkez çok garipti kendimi orda hiç iyi hissetmiyordum ve sonuç negatif oldu. Doktorumu aradım bana geçmiş olsun bile demedi ben böyle bir doktora gittiğime mi üzüleyim yoksa negatif olduğuna mı afalladım ve günlerce ağladım nasıl ya duygularım yaşadıklarım. Bir de ben öğretmenim nasıl gelirim böyle bir boşluğa dedim eşime defalarca bir daha oraya gitmek istemediğimi söyledim.

Eşimle durup dururken kavga ediyordum beni anlamıyorsun diyordum en son ne istersen öyle yapalım dedi eşim ve ben araştırmaya koyuldum. O negatif denemeden sonra araştırırken bir gün ÇİDER’e  denk geldim ve videoları izledim Instagram dan ekledim sizi ve size mesaj attım tabi ki Gökalp beyin videolarını izledim o açıklayıcı anlatımı embriyolog Turgay Beyle olan videosu böyle izledim bana çok açıklayıcı ve net geldi güvendim sizden fikir aldım durumu size anlattım. Adetlerim negatif olan tüp bebekten sonra bozuldu size danıştım siz de bana ” Hiç bekleme hemen git” dediniz ve ben sizin aracılığınızla Gökalp beyden randevu aldım üç ay önce gittim tabi rahîm filmi benim önceki tahliller ve eşimin sperm analizi vardı yanımda hepsini gösterdim. Gökalp bey baktı ve dedi ki sizi buradan mutlu göndereceğim beşinci gün embriyosu ve gebelik dedi bana eşime ön tedavi verdi ben iki ay boyunca takviye edici tedavi gördüm eşimde bir ay boyunca ön tedavi oldu ve başladık her zaman güler yüzlüydü Gökalp bey.

Hep olumlu konuştu olacak dedi ben her kötü düşüncede onun olacak sen gebe kalacaksın yüzde doksan ihtimal demelerini aklıma getirdim iyi doktor seçsinler Kayseri System bana 12 saat uzaktaydı ben Siirt’te öğretmenlik yapıyordum ve gittim evet ama bu tedavide ağlamayacağım dedim pozitif olacağım dedim sonuç ne olursa olsun ben doktoruma güveniyordum negatif de olsa o burada ben gelirim yanımda olur beni destekler dedim çünkü Gökalp ÖNER bey işini seven dürüst İyi ahlaklı bir insandı ben bunu anlamıştım bundan sonra gitsem de gelsem de bana hiç koymadı güvendim gerçekten çünkü güvenilecek özellikteydi .”lütfen ama lütfen doktorunuzu iyi seçin gerçekten bu işin başı sizin kararlı oluşunuz ve doktorunuza güveniniz belirliyor gidişatı.” Bir kere yanlışa düşmüş olabiliriz ama hemen araştıralım ve iyi olanı bulalım ne kadar uzak olursa da gidelim ben 12 saat yol bazen bir gece gidiş diğer gece dönüş ve sabahına okula gidiyordum öğretmenim çünkü. “İnşallah herkesin istediği duası gerçekleşsin.”

Ve sonunda Gökalp ÖNER Bey’in de dediği gibi oldu sonuç pozitif ❤️❤️❤️🥰🥰😍

****

…Çok teşekkür ederiz sevgili dostum . Allah bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin..

 

Siz de hikayelerinizi bize gönderin yayınlayalım..

 

 

 

O negatiften sonra araştırırken bir gün ÇİDER’e  denk geldim. konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler;

Hamile kalmak için Probiyotik desteği

8 senede 7 tüp bebek yaptım olmamıştı.

Kadında Yumurta Sorunları -1 ve 2. bölüm

 

 

Bizi instagramdan ve facebooktanda izleyebilirsiniz.

 

 

 

Prof.Dr.Gökalp Öner ile tüp bebek tedavisi için lütfen bu formu doldurup yollayın;

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ