Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

AZMİM-DOKTORUM-EŞİM ve PSİKOLOĞUM

AZMİM-DOKTORUM-EŞİM ve PSİKOLOĞUM

Merhabalar Sibel Hn.

 

Bende hikayemi sizlerle paylaşmak istedim.

 

Kocaman harflerle belirtmek istiyorum ki bu sonuca ulaşmamda AZMİM-DOKTORUM-EŞİM ve PSİKOLOĞUM’un yardımlarını göz ardı edemem. Kimle konuşursam konuşayım mutlaka psikolog desteği almalarını öneriyorum.

 

1999 senesinde evlendim. 2 sene bebek düşünmedik. Daha sonra düşündüğümüzdeyse olmadı. Doktorlarla tanışmamızda böyle oldu. Sayısız hastane ve doktor bize mikroenjeksiyonu önerdi. Benim yumurta rezervim düşük eşiminse spermiyogram sonuçları iyi değildi. Ama ne yazık ki o sıralar bu işlemi yaptıracak maddi olanağımızda yoktu. Yaptırabildiğimiz şey sadece yumurtlama takibi ve bir kaç ilaçtan ibaretti. Ama sonuçlar olumsuzdu. Kendiliğinden olabilir düşüncesiyle bu sürecede bir süre ara verdik. Fakat ne yazık ki hiç bir şey olduğu yoktu. Olan tek şey negatif düşünceler beynimi kemirmeye başlamıştı. Eşimin çok destek olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. Ama bunların hiçbirini duymuyor ve takıntı haline getirdiğim bebek beni sağlığımdan etmeye başlıyordu. Bir gün eşim bir psikologtan randevu aldığını bana yardımı dokunabileceğini söyledi. Bende onu kırmamak için gittim. Gönülsüzce gittiğim psikoloğumla yaklaşık 5-6 ay su gibi geçmişti. Olumlu gelişmeler olmuştu. olmasıdır. En azından ben depresyonumdan kurtulmuştum ama terapilerin bitmesiyle herşey yine eski haline dönmüştü. Psikoloğum işin peşini bırakmadı ve beni bir psikiyatra yönlendirdi. Yaklaşık 1.5 sene ilaç ve terapi aldıktan sonra tekrar bebek konusu gündeme geldi. Bu sefer kendimi daha moralli ve güçlü hissediyordum. Ve çok güvendiğim sevgili doktorumla uzun yıllar süren 6 aşılama ve 5 tüp bebek denemelerinden sonra verdiğimiz emeklerin karşılığını aldık. 12 gün sonra bebeğimi kucağıma alacağım inşallah. Herkese haykırmak istiyorum ki umut denilen şey hep varolmalı ama pozitif güç ve moralle desteklenmeli.

 

Bütün arkadaşlara da bu güzel site gibi bizlere  moral kaynağı olabilecek her türlü şeyden faydalanmanızı, paylaşmayı ve herşeye rağmen moralli olmayı tavsiye ediyorum.

 

Hepiniz sağlık ve sevgiyle kalın…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ