Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

ÜMİT ETMEK VE OLACAĞINI BİLMEK GEREKİYOR

ÜMİT ETMEK VE OLACAĞINI BİLMEK GEREKİYOR

Biz 2 senelik evliyiz. Bu evliliğimiz süresi içinde ilk 6 ay kadar çocuk düşünmedik. Ancak altı ay sonra çocuk babyistemeye başladık ,çok istedik ancak olmuyordu. Daha sonra doktora gittiğimiz de polikistik over hastası olduğumu ve doğal yolla çocuk sahibi olabilmemizin zor olduğunu öğrendik. Dünya başımıza yıkıldı. Birkaç doktara gittik çeşitli yumurtlamayı sağlayıcı ilaçlar kullandım. Ancak olmuyordu. Çocuk sahibi olmasını artık doktorlar karar veriyordu. Sanki ipler onların elinde idi. Televizyonda yolda akrabalar ve yakınlarımda bir çocuk görsem gizli gizli ağlıyordum. Eşim çok destek veriyordu. Kendisinin üzüldüğünü bana hissettirmiyordu. Birçok tedavi ve test oluyordum.

Eşim derneğinizin Kayseri’deki seminerine katıldı sizinle çeşitli konular hakkında bilgi aldık.Artık kararlıydık Ankara’ya  gidip tüp bebek için şubat ayında ilk tüp bebek tedavi girişimine başlayacaktık. Bir gün çok kötü rahatsızlandım eşimle birlikte özel bir hastaneye gittik yine negatif diyecekti.

Doktorun ağzından çıkacak kelimenin benim hayatımı değiştireceğini tahmin edemezdim hiç …2 aylık hamileydim eşim ısrarla doktor tekrar bak diyordu ben inanmıyordum kan tahlilleri geldi ve ben hamileydim. Dünyalar benim oldu.Sibel hanım sizin toplantınızda dediğiniz gibi.”benim bir çocuğum olacak biliyorum ona bir gün kavuşacağım o beni bekliyor” sözü çok doğru.. Ümit etmek ve olacağını bilmek gerekiyor.Şimdi 3 aylık hamileyim ALLAH ım herkese bu mutluluğu  versin.

Bizleri her konuda yalnız bırakmadığınız için çok teşekkürler..

 

Fatma ve İbrahim  çifti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ