lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek başarı hikayeleri ; Bize sadece sperm bankası ile olabilir dediler

Tüp bebek başarı hikayeleri ; Bize sadece sperm bankası ile olabilir dediler

Ben Esra .
11 yıllık bir mücadele özlem ve bekleyiş hikayesi bizimkisi.
Esimle evlendikten sonra Almanya’ ya geldim esimden dolayı. İlk bir seneden sonra cocuk yapmaya karar verdik ve
aradan tam 11 yıl geçti çok denedik aşılama tüp bebek derken sonuç elimizde sıfır…
Son tedavimizde bize sperm bankasından sperm alarak deneyebileceğimizi söylediler ve biz şiddetle reddettik. Sonra sayfanıza üye oldum. Türkiye’de ablamın bir arkadaşından çok sevgili Prof.Dr.Mustafa Bahçecinin adını aldım ve kendisiyle mail yoluyla görüştük sağ olsun her sorumuza cevap verdi. Aynı şekilde Emre Bakırcıoğlu’ yla telefonda görüştük. Ümit var denildi ve biz sadece görüşme için çıkıp İstanbul’ a geldik.
Mustafa beyin sıcak muhabbeti ile sadece görüşmeye geldiğimiz klinikte kendimizi bir anda tüp bebek tedavisinin içinde bulduk. Esim ameliyat oldu. Benden 32 yumurta toplandı 20 si kullanıldı 4’ü döllendi ve 3’ü yola devam etti. 3.cü embriyomuz donduruldu Mustafa bey bize biraz ara verelim vücut dinlensin dedi ve 3 ay aradan sonra tekrar geldik. Uzun ve zor bir tedavinin ardından sonuç ne mi? simdi önce Rabbim ve sonra Mustafa bey ve ekibi sayesinde iki kız annesi ve babası olduk. Üçüncü embriyomuz hala dondurulmuş halde bizi bekliyor. Burada Almanya’da sperm bankası teklif edilmişken biz nereden nerelere geldik.Çok şükür çocuğu olmayan herkese arkadaşıma Bahçeci ekibiyle bir kere görüşmelerini tavsiye ediyorum ve onlar çok seviyorum. Sonuç negatifte olsaydı Bahceci kliniğinden vazgeçmeyecektik çünkü insana insanca sevgiyle muamele ediyorlar orda.
Esra.

Annelik hikayelerinizi bizimle paylaşın. sibelt@cocukistiyorum.com

Uzun süre anne olmak için çaba gösteriyorsanız  Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yonetim dedi ki:

    Tüp Bebek hikayelerinizi bize yazın burada yayınlayalım.. İstemezseniz isim koymadan da sadece sizin bileceğiniz bir takma bir adla (nikle de) yayınlayabiliriz. Burada yayınlanan hikayeler hala tedavi olmakta olan arkadaşlarınıza buyuk destek olmakta ve aynı sorunu yaşayanlara umut moral ve motivasyon kaynağı olmaktadır. Yazılarınızı yayınlamaktan mutluluk duyacağız. Mail adresim: sibelt@cocukistiyorum.com
    ;.

BİR YORUM YAZ