Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Amerikan Hastanesi Tüp Bebek Bölümü İle 03 Eylül Çorlu Toplantımız

Amerikan Hastanesi Tüp Bebek Bölümü İle 03 Eylül Çorlu Toplantımız

Sevgili Dostlarım;

Çorlu’ya Amerikan hastanesi tüp bebek bölümü direktörü Seval Hanım,Stratejik iletişim den Feyza Hanım,Ben,Muko ve Nuray ekip olarak bir minibüsle gittik. Tüp bebek bölümünden konuşmacı olarak Dr.Ramazan Mercan sonradan bize katıldı.Geçen haftaki yolculuğumuzu

Sibelin kösesinden okuyan Muko bu hafta yolculuğumuza oldukça tedarikli katıldı.. Tok ve neşeli başlayan yolculuğumuz ilerleyen saatlerde ekip havasına dönüştü nasıl mı hemen anlatayım.Çorlu’da daha önce bir toplantı yaptık Çorlu belediye tiyatrosunda merkezde bir yerde.Bana göre Çorlu gibi bir belediyeye oldukça eski ve bakımsız bir bina.. Ama sağ olsunlar bize ücretsiz olarak tahsis ettiler: Bu defada rica ettiğimizde tiyatronun tadilata olduğunu ama ayni binanın 3.katında sergi salonunda boş bir salon olduğunu orayı sandalyelerle tiyatro düzeni yapabileceklerini belirttiler ve bize verdiler. Teşekkür ettik Ama gittiğimiz de salonun bize hiç uymadığını fark ettik.Çünkü salonun dört bir yanı camdı ve perdesizdi.Ne kadar kapatmaya çalışsan asla kapanmazdı ve biz orada barkovizyonla görüntü veremezdik. Bizin esas anlatmamız tamamen görüntü olduğundan birden ne yapacağımızı düşünmeye başladık .Koşa koşa alt kata indik ve tiyatro salonunun kapısına dayandık. Günlerden cumartesi olduğundan ve Belediye tatil olduğundan tabi birilerini bulmak oldukça zordu.Ama tabi bu bizim için hiç bir şeydi. Biz neler görmüştük.. Orada olan kapıda görevli güvenlikten Kültür müdürünün telefonunu aldık sonrada kendisi de geldi. Tiyatroyu 3 saatliğine mutlaka kullanmamız gerektiğini aksi halde asla bu toplantıyı yapamayacağımızı ve çok zorda kaldığımızı anlattık.Tiyatronun kapısını açtırdık Allah tan koltuklar yerine koyulmuştu. Sahnede koca merdiven bir sürü sey vardı ama hemen sahnenin perdelerini kapatarak olayı örtbas ettik.koşa koşa dışardan masa getirerek barkovizyonu kurduk. Salonun yetkilisini bulup getirttik ve ondan elektirik uzatma kablosu bulmasını rica ettik. Mukoda bu arada MM ( maymuncuk Muko anlamına geliyor) her ise koşuyordu. Bu arada barkovizyonun elektrik kablosunun olmadığını fark ettik ve muko hemen elektirikçiden gitti aldı geldi.Amerikan hastanesinin her yere gittiklerinde yanlarında götürdükleri standı açamadık . Muko hemen ters açmaya çalıştığımızı fark etti ve düze cevirdi. Velhasıl her işde maymuncuk görevi yaptığından MM maymuncuk muko adını taktık. Allah razı olsun Bir Muko birde Cansın var.Bu kadar eli her ise yatkın ve her isi halleden gönül dostlarınız oldugu sürece asla sırtınız yere gelmez. Çorlu İl temsilcimiz Aslı da kız kardesi ile erkenden oradaydı. Salonun açılması konusunda da onlar epey bize yardımcı oldular. Broşürlerin düzenlenmesi ve gelenlerin karşılanması tamamen onların yardımı ile oldu. Nuray’ı hic yalnız bırakmadılar.

Toplantı başlamadan önce bendeki huy Sanırım Seval Hanıma geçmişti,onu görünce nedense ben çok sakin davrandım.Haifften kriz geçirmeye başladı ama sonra barkovizyonun çalıştığını ve her şeyin yerli yerinde olduğunu söylediğimde epey rahatladı.Bu arada Dr.Ramazan Beyde muayenelerini bitirmiş ve atladığı gibi bizi daha fazla merakta bırakmadan bize yetişmişti.

Toplantımıza yüze yakın üyemiz katıldı. Önümüzdeki haftalarda Toplu halde İstanbul’a gelecekler. Ücretsiz servis onlarında çok hoşuna gitti ve bir daha ne zaman tekrarlayacağımızı soruyorlardı. Böyle bir hizmet vermek bizimde hoşumuza gidiyor. Emeklerimizin boşa gitmediğini görmek de apayrı bir zevk.

Dönerken kendi aramızda sağ sağlim kazasız belasız bir toplantıyı sona erdirmenin rahatlığını hiç bir şeye değişemeyeceğimizi konuştuk.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ