lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi;Trabzon ve Rize’yi İstanbul’dan canlı izledik..

yonetim

Sevgili dostlarım merhaba;

Geçen hafta Ankara’ya Başbakanlığa bağlı Aile ve Sosyal Araştırmalar Kurumunun 5. Aile Şurasına Devlet Bakanı Sn.Nimet Çubukçu’nun adı olan davetiye üzerine katıldım.Toplantıya katılan Sn.Nimet Çubukçu,TC.Millet Meclisi Sağlık Aile ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Trabzon Milletvekili Sn.Prof Cevdet Erdöl,Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Başkanı İsmail Barış ile karşılaşma ve merhabalaşma şansım oldu.İstanbul’daki toplantı ve çalışmalarım yoğun olduğundan 3 gün sürecek olan toplantının yalnızca açılışına katılabildim.Yarım gün bile olsa oldukça verimli bir gün geçirdiğime inanıyorum.

Toplantının açılışına Sn.Başbakan Tayyip Erdoğan da eşi Emine Erdoğan ile katıldı ve Sn.Nimet Çubukçu’ nun ardından ailenin önemini vurgulayan oldukça etkili bir konuşma yaptı.5. Aile Şurasının sonuçlarını da merakla beklediklerini ve çok güzel sonuçlar çıkacağını umduğunu belirtti.Vatandaşlara daha önce yapmış olduğu 3 çocuk yapın önerisini gene dile getiren başbakan yurt dışında yapılan araştırmalarda yeni genç nesilin gittikçe azaldığının tespit edildiğini özellikle bir görüşmesinde Almanya başbakanının bir süre sonra tekrar Türkiye den çalışmaları için genç nesil eleman isteyebiliriz sözlerini anlattı.Türkiye de yapılan araştırmalarda aileler 2 çocuk yapsalar bile neslimiz gençleşmediğinin, ancak 3 çocuk yapıldığında önümüzdeki dönemde Türkiye için bir umut olabileceğinin ortaya çıktığını bu nedenle şu anda bu sözlerim çok rahatsız edici gelebilir ama önümüzdeki yılları düşünerek böyle söylüyorum. Bir müddet sonra bunun doğruluğu anlaşılacak dedi.
Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği Başbakanımızın tam da istediği sivil toplum kuruluşu .O konuşmasını yaparken “Allahım kendi oturduğu sandalyenin 3.sırasında tamda ihtiyacını duyduğu dernek oturuyor arkasına baksa ben varım Tanrının ona armağanı duruyorJ diye düşündüm konuşmasını dinlerken ve 8 yıldır tırnaklarıyla çocuk sahibi olmak isteyenlere elinden geleni yapmaya çalışıyor. Şu anda burada olduğumu bilseydi ne kadar mutlu olurdu ,Neye ihtiyacımız varsa hemen destek olurdu “ dedim.Yanına yaklaşma zor herkes kendini gösterebilmek için neydeyse etrafında halka olmuştu.Eşi Emine hanımı da görüp Selamlaşamadım..Neyse bir dahaki sefere İnsallah..

Toplantı başlamadan önce ön sıralardaki VIP misafirlere ayrılan koltuklara oturtulan Başbakan bu durumdan rahatsız olup koltukları kaldırttı ve kendisi de bizim gibi sandalyeye oturmaya tercih etti. Ben çok tekdir ettim doğrusu.Bu orada olan gazetecilerinde dikkatinde kaçmadı ve hemen kayda aldılar. Seyretmek isteyen arkadaşlarımız burayı tıklayıp hem haberi okuyabilir hem de izleyebilirler.

 

İNTERNETTEN BÜTÜN ŞEHİRLERDEKİ TOPLANTILARIMIZA GÖRÜNTÜLÜ VE SESLİ BAĞLANABİLİYORUZ. Bu yıl Prof.Dr.Mustafa Bahçeçci İstanbuldan bütün Türkiye ile görüntüsü ile kucaklaşacak..

Teknoloji ne muhteşem bir şey …Bu yılın en çok istediğimiz projesi uzman doktorları internette sesli ve canlı üyelerimizle buluşturabilmekti.Bu işlemi daha verimli hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz.

Son3 haftadır İstanbul dışındaki toplantılarımızda internetten sohbet odamız vasıtası ile salona canlı baglantı yapabiliyoruz.Hem salondaki konuşmaları ve gelenleri görebiliyoruz hem salondakilerle canlı konuşma şansına erişebiliyoruz.

İlk toplantımızda Prof.Dr. Mustafa Bahçeçi Ordu ‘ya İstanbuldan baglandı .Hastalar Orduda onun sesini sunum yapılan büyük beyaz perdede sohbet odamızı görmekten ve Mustafa Beyin sesini duymaktan müthiş mutlu oldular.Bu hafta Cumartesi günü Trabzona Pazar günüde Orduya baglandık.Hemen resimler cektik harikaydılar..Resimleri çekerken yerimde duramadım……

Bundan böyle Umut tüp Bebeğin bütün toplantılarına yogunluğu nedeni ile katılamadığından mümkün olduğunca Prof:Dr.Mustafa Bahçeci salona canlı bağlantı yapacak ve salondaki hastaların sorularını salondaki ekiple birlikte cevaplayacak..

 

Çalışmaları bitmek üzere olan da 3 proje  var..Türkiye Çider’den bu yıl çok bahsedecek..
Çok sevgilerimle

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ