lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Allah CC. dileseydi elbette bizde erken yaşta bir evlat sahibi olurduk

Allah CC. dileseydi elbette bizde erken yaşta bir evlat sahibi olurduk

Sibel Hanım ;

Benim için yazdığınızı belirtiğiniz e maili okudum. Çok teşekkür ederim.İlgi ve alakanız gerçekten takdire şayan. Ama ben 50 yaşına gelmiş biri olarak çocuk sahibi olmaktan korkuyorum sanırım. Benim için çok geç olduğunu düşünüyorum.Bir kere azosperm durumdayım.

Buna 16 yaşlarında lise bahçesinde ıslak bir futbol topunun farkında olmadıgım bir anda göğsüme sert bir şekilde çarpmasıyla sag akcigerimde  darbenin etkisiyle plevra zarı yırtılması sonrası uzun süre  Haydarpaşa Numune Hastanesinde yattım. O zamanlar başhekim Prof Dr.Siyami Ersek’ ti Hastalık.Durumun takibi amacıyla röntgen ışınına maruz kalmam sebebiyle kısırlıgın oluştuğu bilgisine sahibim.1975 li yılların teknolojisi ile çalışan röntgen cihazının aşırı ve  bilinçsiz kullanımının zararı ne yazık ki bende infertileye sebeb olmuş..

2002 yılında çapa tıp fakultesinde tüp bebek ve infertilite tedavileri (bence doktor ve hemşirelerin dikkat ve becerisizliklerinden) sonuç vermeyince bende ümitsizlik ortaya çıktı. Aslında eşimden yumurta alınmış benden de miksoskop altında sperm sağlanmıştı. Sağlıklı 2 adet embiryo anneye nakledildi. Ancak plasentaya tutunma sağlanamadı..

Bundan yaklaşık 3 sene kadar önce kadıköy’de Dr. Aytug kolonkaya’nın bir programına katıldım. Aytuğ Beyin ikna edici güven verici konuşması bende yeni bir umut oluştudu. Program çıkışında hemen üye oldum. Eşim ve ben bir hafta süre sonra Aytug beyle birebir görüşme fırsatıda bulduk. Ama eşimin rahim içi miyomlarının alınması gereği ortaya çıktı.

Birkaç ay sonra Zeynep Kamil Hastanesinde yapılan tetkilerden sonra rahimin tümünün alınmasının uygun olacagı bilgisi verildi. Ben kabul etmedim. psikolojik olarak eşimi daha çok yıpratacağı ayrıca çocuk düşündüğümüzü söyledim. Zor bir ameliyatla  temizlenmesi mümkün olan miyomlar temizlendi. Ancak sizinde bildiğiniz gibi değişen çok bir şey olmadı. Yine miyomlar yine adet düzensizlikleri, aşırı adet kanamaları ve tabii ki kansızlık.

Eşim şu anda 43 yaşlarında. Kaderine razı olmuş bir şekilde hayatına devam ediyor. Bende aynı durumdayım. Yapılacak çok fazla birşey yok düşüncesindeyim. Bu yaştan sonra elde edilecek embiryonun ne kadar sağlıklı olacağı malumunuz. Derseniz bu yaşta dahi olsa bir çocuğunuz olsaydı istemez miydiniz? Cevap isterdik olacak. Ama Herşeyi yoktan yaratan Allah CC. dileseydi elbette bizde erken yaşta bir evlat sahibi olurduk. Yüce yaradan böyle istediyse  bunu kimsenin değiştirmeye gücü yetmez.

Sevgili Sibel Hanım size tekrar çooooook teşekkür ediyor. Başarılar, Sağlık ve Mutluluklar Diliyorum. Selamlar.

M.S

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ