lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

26 Nisan 2003 Metropolitan Hastanesi Toplantıları

26 Nisan 2003 Metropolitan Hastanesi Toplantıları

 

Yücel Bey ile ilk karşılaşmam İstanbul Cerrahi hastanesinde çalıştığı zamanlardı. Site ile ilgili ilk röpörtajlarımdan birini onunla yapmıştım. Türkiye de Lazerle Cerrahi yi ilk yapan kişi olarak özellikle tanışmak ve bu konu hakkında bilgi almak istemiştim. Uzun uzun yaptıklarını ondan ve Yardımcısı Dr. Erdal Budak’tan almıştık. Ve Doç. Dr. Yücel Karaman’ın çalışma şekli, disiplini ve bunu anlatış tarzına bile yansıtması dikkatimden kaçmamıştı. Daha sonrada bir tv programında konukken bende telefondan katılmıstım. İrtibatımız ne yazıkki çok istememe rağmen bir türlü olmamıştı. Onun sivil toplum kuruluşlarına ne kadar sıcak baktığını da kendi ağzından duymuştum. Uzun yıllar Belçikada çalışmış bir insan için bu tür kuruluşlar zaten olmazsa olmaz kuruluşlardı. Toplumun sağlıklı çalışmasına neden,itekleyen denetleyen oluşumlar sağlayan hep tür kuruluşlar. Her neyse tekrar onunla ve ekibiyle karşılaşmaktan büyük mutluluk duyduk. Toplantıya yaklaşık 110 kişi katıldı. Şişli Belediyesi gönüllülerinden de katılan olmuştu. Salonu güzel hazırladık. Toplantı başlamadan önce ses düzeni, masa düzeni barkovizyon ve bilgisayar Şişli Belediyesinden görevlilerce hazırlandı.

Biz bayraklarımızı astık, masamızı kurduk. Yücel Beyler geldiler onlarda teknik techizatlarını; yani bilgisayarlarını ve barkovizyonlarını getirmişlerdi. İlk başta bizim sessizliğini kır powerpointi ile toplantıya başladık ;daha sonra ekip tarafından yumurtalıklardan ilk adetten sonra yumurtanın rahime düşmesinden baslayarak bebegin son gelisimine kadar olan güzel bir animasyon seyrettirdiler ve hangi sorunlarda tedavi ne olmalı,kime Tüp bebek veya mikroenjeksiyon yapmalı kimlere yapmamalı diye başlayarak tedavileri ayırarak anlatıldı, Bunları size önümüzdeki hafta konu olarak sunacağım. Böylece toplantılarda ne sunuldu hepsini bilemeyeceksiniz ama en azından özetini alabileceksiniz. Soru cevap bölüm benim daha çok ilgimi çekti çünkü gerçekten çok güzel ve değişik sorular soruldu. Herkes konusuna çok hakimdi ve çok ayrıntılı cevap veriyordu. Bu bölüm beklediğimden de uzun sürdü. Toplantının bitimine doğru değişik bir formata gidip ,magazin sorularına geçildi ve doktorlarımızın özel hayatları ile ilgili sorular sorduk. Eğitimleri, bekar yada evlimi oldukları , hobileri;boş vakitlerinde neyle zaman geçirdiklerini öğrenmeye çalıştık. Toplantı bitimimiz istediğimiz gibi gülüşmelerle sona erdi. Sonuç merakınızı biraz gidereyim. Yücel Beyin dışında bütün ekip bekar. Yücel beyinde üç çocuğu var.

Ben buradan bütün ekibe çok teşekkür ediyorum. Sn. Yücel Kahraman, Sn. Engin Enginsu ve Sn. Erdal Budak sizinle tanıştığımıza sevindik. Sitemize hoşgeldiniz. Ekibe sormak istediğiniz herşey için:

http://www. cocukistiyorum. com/danisma_form_type4.asp?doktor=Doç. Dr. Yücel Karaman Linkini uye olduktan sonra girebilirsiniz ve onlara yollayabilirsiniz.

Bir daha ki toplantıda görüşmek üzere. .

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ