lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

ÇİDER in doğum gününü kutladık

Sibel Tuzcu

Sevgili dostlarım;

13 yıl önce bugün Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği ÇİDER kuruldu. Sibel Tuzcu nun kurmuş olduğu www.cocukistiyorum.com  sitesine üye olan anne ve baba adayları son derece cesur bir adımla bu siteden konusunda Türkiye’nin ilk ve tek  sivil toplum kuruluşunu çıkardılar. 13 yıl boyunca yaklaşık  internet sitemiz 15 milyondan fazla ziyaret aldı, binlerce doktor formu dolduruldu, binlerce soruya cevap verildi.14 binin üstünde kişi bu internet sitesinin üzerinden dernek vasıtası ile indirimli olarak tüp bebek tedavisi gördüler ve anne baba oldular.  Türkiye’nin onlarca iline gidildi ve 450 ye yakın tüp bebek tedavileri  bilgilendirme ve bilinçlendirme toplantısı yapıldı. İnternet sitesinin haricinde toplantılarda 30. binden fazla insanla yüz yüze  görüşüldü. Yapılanlar bize gurur veriyor.Çalışma aşkımızdan hiç bir şey kaybetmedik.Amatör ruhla ama , kurumsal bir disiplinle 13 yıl hiç ödün vermeden çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz..Ilımlı ,yapıcı olma politikamız ve sabırla bu günlere geldik.

Yurt dışında bir çok  uluslararası doğurganlık birliklerinin üyesi ve Türkiye temsilcisi olduk. Çocuk istiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) dünyada ve Türkiye’de her platformda bilinen bir marka haline geldi. Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneğine üyeler ,gönüllüler ve Tüp bebek Merkezleri dahil herkesin emeği çok büyüktür. Bizi bu yıllar boyunca yalnız bırakmayan başından bu yana  bu duruma gelmemizi sağlayan dostlarımıza şükran borçluyuz. Hepinize sonsuz teşekkürler ediyoruz.

Sibel Tuzcu

Dernek Başkanı

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. kadriye dedi ki:

    BENDE ÇİDERİN İLK ÜYELERİNDEN SAYILIRIM.TESADÜFEN PENDİK’TE KATILDIĞIM TOPLANTI SAYESİNDE ÇİDERLE TANIŞTIM 10 YILA AŞKIN ÇOÇUK HASRETİYLE YANIP TUTUŞURKEN ÇİDERİN SAYESİNDE İKİZ BEBEKLERİME KAVUŞTUM ŞU ANDA 6 YAŞINDALAR VE OKULA BAŞLADILAR ONLARI ÇİDERE BORÇLUYUM GERÇEKTEN ÇOK GÜVENİLİR BİR DERNEK HERKESE TAVSİYE EDERİM .ŞUANDA SİNOP -GERZE’DE YAŞIYORUM İSTANBUL’A GELDİĞİMDE İNŞALLAH İKİZLERİMLE BİRKEZDE OLSA TOPLANTIYA KATILMAK İSTERİM .

BİR YORUM YAZ