lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

21-22 Şubat 2010 İstanbul’da Uluslararası Kısırlık Dernek Başkanlarını ağırlayacağız.

21-22 Şubat 2010 İstanbul’da Uluslararası Kısırlık Dernek Başkanlarını ağırlayacağız.
Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği Uluslar arası Hasta Kısırlık Dernek Başkanlarını 21-22 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da ağırlıyor.

Başkanlığını Petra Horn Almanya ve Sandra K.Dill (Avustralya )nın yaptığı 25 Ülkeden 32 Derneğin katılımcı olduğu Uluslararası Kısırlık Dernek Başkanları İstanbul Ritz Carlton otelinde toplanacaklar.2 gün sürecek olan toplantıda Uluslar arası IVF turizmi ,yarar ve ortaya çıkan sorunlar, Ülkelerin IVF yasakları, Embiryo hakları gibi konular işlenecek.Toplantı sonunda çıkan ana başlıklar 23 Şubatta gene İstanbul’da başlayacak olan Dünya Hasta Örğütleri Kongresinde yayınlanacak. Ritz Carlton Otelinde yapılacak toplantının açılış konuşmasını TBMM Aile Sağlık ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof.Dr.Cevdet Erdöl yapacak. Tamamı İngilizce olaqrak yapılacak toplantıda konuşmacılar arasında Türkiye ICSI temsilcisi (Çider) de var.

Çider Başkanı Sibel Tuzcu konuşmasında;
Türkiye deki IVF tedavileri,İzin verilen ve yasak olan işlemler,
Yurt dışından gelen hastaların avantajları ve yaşadıkları dezavantajlar ,
Embiryo ve hasta haklarının yurt dışına göre durumu ,
Yabancı hastaların tedavi için Türkiye yi tercih etmelerinin avantajları
Türkiye de tedavilerin fiyatlandırılması ve şeffaflık
Derneklerin uluslar arası çalışma koşulları ile Türkiye de ki çalışma ve araştırma koşullarını uluslararası katılımlı dernek çalışmalarının Türkiye üzerinde toplumsal gelişmeye katkılarını anlatacak.

Toplantıya katılan dernek başkanları Çider tarafından hazırlanacak İstanbul şehir turu ve bir de 21 Şubat akşamı gala yemeğine katılacaklar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ