Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Uzun bir koşudur Hayat…

Herkese merhabalar,11. Kasım.2012 tarihinde Kocaeli’nde yapacağımız toplantı bizim için oldukça farklıydı. Sabahın erken saatlerinde toplantı yapmak fikir olarak da, bizim için de bir ilkti.

S O sabah yola düştüğümde İstanbul da yapılacak olan Avrasya Maratonunu unutmuştum. Ataşehir’ e en kestirmeden gitmek için bağlantı yoluna çıktığımda, içinde bulunduğum taksi , trafik çekicisi ile burun buruna geldi. Yol kapalı ve geçişe izin verilmiyor. Panik yapmaktansa aklımdan alternatif güzergahları düşünmeye başladım. Ve hızla şöfor’e bulduğum tüm alternatifleri sıralamaya başladım. Garip garip bana bakıp “abla ben bile düşünemedim” deyince kahkahayı attım.

“Bizim hayatımız maraton olmuş neylersin” deyiverdim.

Hava bizden yanaydı. Bir gün öncenin yağmurundan eser yoktu. Soğuk ama güneşliydi. Yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk sonrasında Kocaeli’ne vardık.

Kocaeli’nin çehresi o kadar değişmiş ki, bunda belediye başkanı Sn. İbrahim Karaosmanoğlu’nun çalışmaları çok etkili olmuş. Mavi bayraklı plajları, yeşil alanları ve temizliği ile bambaşka bir şehir olmuş.

Toplantı salonuna vardığımızda Kocaeli Belediye Başkanlığından Nermin hanım ile karşılaştık. Sevecen, samimi, müthiş çalışkan ve tam bir anne.

Toplantı salonuna geçtiğimizde katılımcılar salonu doldurmuştu. Kocaeli il genelinde başlatılan sağlıklı yaşam yürüyüşleri inanılmaz beğeni toplamış ve halk bu yürüyüşlere müthiş ilgi gösterir olmuş. Katılımcılarımız sabah yürüyüşlerinden gelmiş, koltuklarda heyecanla bizim anlatacaklarımızı bekliyordu.

Toplantı konuğumuz Acıbadem Sağlık Gurubu International Hospital Hastanesi Tüp Bebek merkeziydi. Prof. Dr. İsmail Çepni ile en son Samsun toplantısında görüşmüştük. Toplantının akışını planladık ve hemen toplantıya başladık.

Sunumumu her defasında yaparken heyecanlanıyorum.

Salonlar farklı da olsa, katılımcılar hep aynı sorunu yaşayan kadınlar.

O umutsuzluğu, gözyaşlarını yakın zamanlarda yaşamış biri olarak o kadar iyi biliyoruz ki.

Hiç ulaşamayacağımızı sandığımız meleklerimize kavuştuğumuz zaman bile, inanmakta zorlanıyoruz.

Prof. Dr İsmail Çepni’yi sunumunu yapmak için sahneye davet etmeden önce, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi adına Sn. Nermin Tol’ a mikrofonu bırakıyoruz.

Sivil toplum örgütlerinin çok önemli olduğunun altını çizerek konuşmasına başladı. Bu tarz toplantılara bizlerle devam edileceğini, anne olmanın sıkıntılarını, sağlıklı olmanın gerekliliğini ve bu konuda kendi yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Kendilerine derneğimiz adına bir plaket takdim ettik. Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanlığı da bizlere, çalışmalarının yer aldığı ve anlatıldığı kitaplarla dolu bir paket hediye etti.

Prof. Dr İsmail Çepni sunumuna başlamadan önce tüm katılımcılara; sporun sağlıklı bir hayat tarzında en önemli unsur olduğunu, kadınların sağlıklı yaşam için neler yapması gerektiğini kendine özgü uslubuyla anlattı. Zaman zaman tüm salonun kahkahalarla eşlik ettiği bu ipuçlarından bazıları; bol su, güneşten faydalanmak, sağlık kontrollerini düzenli yaptırmak, yoğurt, peynir ve süt ürünlerini bolca tüketmek …

 

Toplantımızın sonunda sorular ardı ardına gelmesine rağmen, bazı katılımcılarımız Prof. Dr İsmail Çepni ile baş başa görüşmek istediler. Sağolsun değerli hocamız bu isteği kırmadı.

Katılımcılarımızla bizde uzun uzun sohbet etme fırsatını yakaladık.

 

Toplantımızın bitiminin ardından Nermin hanım ve çok değerli eşi Ahmet bey bizi yemeğe götürdü. Yemek boyunca sohbetimizin ana gündemi anne olmaktı.

Anne ve baba olmayı ben uzun soluklu bir koşuya benzetiyorum.

Zaman zaman tökezlense de, engellere takılsa da hedef bitirmek olmalı.

Biz bu yarışınızda hep sizin yanınızda olacağız.

 

Sevgilerimizle

 

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Prof.Dr.İsmail Çepni Danışma formunu doldurunuz

 
 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ