lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Erken menopoz dendi üstüne iki tane geldi hâlâ da menopoza girmedim

Erken menopoz dendi üstüne iki tane geldi hâlâ da menopoza girmedim
Merhaba Sevgili dostlarım.
Bilmiyorsanız mutlaka söylemek istiyorum. Facebook da  harika bir grubumuz var. Tüp bebek tedavileri Dua Grubu.
Bu grupta tüp bebek tedavisi olacak arkadaşlarımız toplu dualar yapıyorlar.1495 anne olmak isteyen arkadaşımız var orada.
Ve anne olanlar da var içlerinde. Ve bu grupta bir arkadaşımız kendi tedai hikayesini anlattı :
*****
Merhaba,
Ben de bu gruptayım çok dua ettik el açtık ,Rabbim “Ol” dedi tüp bebek bir oğlum oldu aradan 2 yıl geçmeden kendiliğinden bir de kız evlât nasip etti bunu neden yazıyorum ; Rabbim öyle büyük ki sakın umudunuzu yitirmeyin. Sizler için her daim dua ediyorum bu duyguyu Rabbim hepinize tattırsın o kadar gönülden diliyorum ki. Kün fe yekün.
Doktora gittiğimde yumurta rezervimin çok düştüğünü 0.22 FSH 10 ‘ün üzerindeydi neyse tahlillere bakarak yaşı da göz önünde tutarak dedi vakit kaybetmeden tüp bebek düşünün dedi.  35 yaşındaydım bu rezervle zor erken menopoz belirtileri dedi. Neyse hemen gittik Mersin’de  bir üniversite hastanesinde Prof.hoca var kabul etti başladık ilk denemede hamilelik oldu ama kalp atışı duyulmadı.
Epey bekledim bir umut yok mecburen kürtaj yapıldı. Sonra laparoskopi yaptı doktor 3 ay bekledikten sonra tekrar denedik , bu sefer de tuttu ve kan sulandırıcı igne ve hap eşliğinde devam ettik kalp atışını duyduk ve sonra oğlum oldu.
36 yaşımda ilk bebeğimi kucağıma aldım çok şükür.Sonra nasılsa belki de artık kafama takmadığım için ve Rabbimin de mucizesiyle yeniden hamile olduğumu öğrendik aralarında 21 ay var.  Şimdi oğlum 3, kızım 1 yaşında.
Yani erken menopoz dendi üstüne iki tane geldi hâlâ da menopoza girmedim anlayacağınız. O kadar ümitsizdi ki doktorlar rezerv çok düşüktü v.s.ama Allah “Ol “dedi mi oluyor .Bir de her akşam meryem suresini dinleyerek okumaya çalıştım bilmiyorum çünkü kuranı kerim harflerini onu da you tube dan her akşam okuyan hocayla birlikte Türkçe okunuşunu takip ederek okudum hep dua ettim .
Her anımda. Salavat getirdim esma-ül hüsnalardan okudum Rabbim nasip etti.Sizlere de dua ediyorum inşallah Allah en kısa zamanda kucağınızı doldursun. Inancınızı asla kaybetmeyin.
..
Çok teşekkür ederiz arkadaşıma bize tedavi hikayesini anlattığı için sizden de mutlaka tedavi hikayenizi bekliyoruz.
Aliye Sibel Tuzcu

.

Bizi facebook ve instagram dan da hikaye edebilirsiniz.

.

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir tüp bebek tedavinizi indirimli yaptırabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ