lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisi üst üste hangi aralıkta ve kaç kere denenmelidir

Tüp bebek tedavisi üst üste hangi aralıkta ve kaç kere denenmelidir

Tüp bebek tedavisi üst üste hangi aralıkta ve kaç kere denenmelidir?

Tüp bebek tedavisi sonucu belli olmayan sürprizleri bol olan bir tedavi bu nedenle hastalar bazen negatif olduğunu duyar duymaz bazen de arada en az 3 ay geçtikten sonra tedaviye devam etmeyi uygun buluyorlar. Bir çok doktorun da bu konuda fikirleri değişik olabiliyor. Bazı doktorlar en az 2 ay geçmeli derken bazıları da hemen ardından ikinci tedainin başarı oranını artırabildiğini söyleyebiliyor. Bizde Altunizade Acıbadem Tüp Bebek Merkezi Başkanı Prof.Dr.Tayfun Bağış’a sorduk. Acaba o ne diyor? 

Tayfun Bey Tüp bebek tedavisi üst üste hangi aralıkta ve kaç kere denenmelidir.?

 

..

Bir üst sınırı yok. Esasında mesela bazı ülkeler var, tamamen her şeyi devletin karşıladığı sonsuz defalar  hatta 20 defaya kadar yapılan hastalar var. Dolayısı ile deneme sayısının bir üst sınırı yok .Bunu yaparsanız Onun üzerinde yaparsanız sizde şu hastalık olur diye böyle bir bilgimiz yok. Ama şunu biliyoruz özellikle üçüncü ,dördünü denemeden sonra başarının azaldığı ,bu önemli bir şey . Ne kadar sıklıkla yapılmalı tüp bebek? Esasında bu ay uyarıldınız ,yumurtalıklarınız uyarıldı gebe kalamadınız o ay hemen o ay başlamıyorsunuz bizim tercihimiz değil en azından .En az bir ay ara veriyoruz.Dolayısı ile en erken bir ay sonra ikinci bir tedavi başlanabilir düşüncesindeyim. Dondurulmuş embriyo transferlerinden sonra zaten yumurtalıklar uyarılmadığı için hemen bir sonraki ay yeni bir tedaviye başlamayı tercih edebiliyoruz.

Çok teşekkür ederiz.

Aliye Sibel Tuzcu

 

 

Bu linkten Facebook sayfamıza erişebilirsiniz.
Bizi instagramda   @ciderdernek  hesabından takip edebilirsiniz. Yoğun olarak orada paylaşım  ve canlı yayınlar yapılmaktadır.

Youtube Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği sayfamızda 140 ın üstünde tüp bebek bilgilendirme videosu bulunmaktadır.

Twitterda  @tupbebekdernegi sayfamızı da kullanabilirsiniz.

..

 

Tüp bebek tedavisi üst üste hangi aralıkta ve kaç kere denenmelidir konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler;

Tüp bebek tedavisi başarısız olduğunda ne yapmamız gerekiyor?

.

Tüp bebek tedavileriniz için Prof.Dr.Tayfun Bağış formu ile kendisine ve derneğe ulaşabilirsiniz.

 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ