lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek Tedavileri co-culture ,assisted hatching , sperm sayısı kalitesi, amniyosentez ve düşükler, Hasta Soru ve Doktor Cevapları -51-

Soru: Co-culture tüp bebek şansı artırır mı?
Cevap: Hala daha tartışmalı olmakla birlikte özellikle tekrarlayan kötü embriyo gelişimi hikayesi ve tutunma başarısızlıklarında faydalı olabildiği yolunda yayınlar mevcut.

 

Soru: Embriyoların lazerle (assisted hatching)  tutunmayı kolaylaştırdığı söyleniyor. Doğru mudur?
Cevap: Ben lazer ya da başka yöntemler olsun assisted hatching in tutunmayı arttırdığını düşünüyorum yayınlarda bunu destekliyor. Embriyo zarının lazer asit enzim ya da mekanik yollarla eritilmesine assisted hatching deniyor. Lazer ile ufak delikler açılıyor embriyo zarında.

 

 

Soru: Erkek yaş:42, Kadın yaş:35, 3 başarısız tüp bebek denemesi, sizce kaç kez daha tekrarlanmalı, sperm sayısı ve hareket azlığı vakasında genetik tahlillerin pratik bir faydası olur mu?
Cevap: Erkeklere yapılan genetik testlerde spermin testisten bulunup bulunamayacağı dışında.

 

 

Soru: Eşimin sperm sayısı 12 milyon hareket :%27, %23, %19, %31,  morfoloji %4 krugere göre 1 aşılamamız var  ve
3 yıldır korunmuyoruz. Tüp bebek  istiyorum ama aşılama dediler. Eşimin sperm kalitesi ve sayısı için kullanılabilecek ilaç yada vitamin tarzı şeyler var mıdır? 1 aşılamadan sonra bu koşullarda 2.yi tekrarlamaya gerek var mı?
Cevap: Vermiş olduğunuz değerlere göre eğer sizde de bir problem yoksa 3 aşılama sonrasında %60–85 oranında gebelik şansınız olabilir. Tüp bebek tercihi size kalmış ama iyi bir androloji  laboratuvarında aşılamalar ile başarılı sonuçlar.

 

 

Soru: Neden yumurta toplama sonrası embriyolar tutunamadı veya döllenmedi bölünemedi derler belirli bir cevabi var mı tüp bebekte.?
Cevap: Bu tüp bebeğe bağlı değildir. Yumurta ve sperm kalitesi bunu belirler. Yapısal yumurta kalitesin de bozukluk Kadın ileri yaşı. Kadının verilen hormonlara yumurtasının cevabın kötü olması. Sperm morfolojik bozukluklarıdır.

 

 

Soru: Amniyosentezde neden bebeğin düşük riski oluyor?
Cevap: Çok az da olsa düşük riski olabilir. Amniosentezin çok tecrübeli ellerde yapılması gerekir. Ayrıca zaten amniosentez risk düşünüldüğü durumlarda yapılmaktadır. Düşükle sonlanan amniosentezlerde genelde bebeklerde genetik aykırılık saptandığından bu teknikten çok bebeğin kromozom yapısına bağlıdır.

 

 

Soru: Spermde 800 mil. ve %64 hareketlilikle normalde olur demişti doğru mudur ?
Cevap: Aşılamadan bahsediyorsan 2,8 milyondan iyi sayıda progresif hareketli sperm çıkarılabilirse saçma değil aşılama önerisi.

Tüp bebek tedavileri ile ilgili bu linkten bütün soru ve cevapları görebilirsiniz.


Tüp Bebek Tedavileri hasta soru ve doktor cevapları

 

Tüp Bebek Tedavileriniz için Doktor  Danışma formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
BİR YORUM YAZ