lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek başarı hikayesi ; Dondurulmuş embriyo ikiz kızlarım geliyor..

Tüp Bebek başarı hikayesi ; Dondurulmuş embriyo ikiz kızlarım geliyor..

2014 te bir yıllık evliyken sorunumuzu öğrendik azosperm ..ilk denememizi 19 Kasım 2014 de tüp bebek yaptık tutmadı ..Çok yıkıldık bunalıma girdim kendimi hiç negatife hazırlanmamıştım .Neyse zaman geldi geçti bir sene sonra 14 Aralık 2015 adetim ile birlikte tedaviye start verdim.Dondurulmuş  embriyo deneyecektik.
İlk tedaviden 5 tane dondurulmuş embriyolarım vardı.  15 gün ilaç tedavisi gördüm sürekli kontrollere gittim.
Bu arada doktoruma sürekli rica ettim, çift embriyo deneyelim şansım yüksek olsun istiyorum diye baskı yaptım.Her seferinde transfer günü konuşuruz diye geçiştirdi beni ama umutluydum istediğimi yapacaktı .
31 Aralık 2015 sabahına transfer günü verdi.Bir gece öncesi hiç uyumadım, ortalık kardan görünmüyor gece boyu aralıksız kar yağdı.İstanbul’un neredeyse dışında oturuyoruz telaşlandım sabah nasıl gideriz ne yaparız yollar kapanacak vs vs .diye…Nitekim sabah 6 da esimi yola döktüm ,daha transfer saati için aramamışlardı bile..” Hastaneye yakin bir yere gidelim orada bekleyelim” dedim eşim tabi ki hayır diyemedi , sabah yola düştük. İki saatte vardık hastaneye hemen karsısında kahvaltı yapmak için oturduk. Kahvaltı yaptık cay içtik, kahve içtik, stresten esimle hiç konuşmuyoruz .. telefon çalıyor umutlanıyoruz , merak edenler arıyor, soruyor ..Saat 10:30 da telefonum çaldı öğlen 12.00 de transfere alacağız su içip gel dediler. Dedim hastanedeyim saat geçmedi neyse suyumu içtim, iyice şiştim,  içeri girdim.Eşime sarıldım ağladım bu sefer , bu gözyaşları güzel şeyler için akıyor inan buna dedim..İkiye kadar doktoru bekledim .Yılın son günü tatil olacak, öğlen yukarıda hasta çok aşağıda transfer bekleyen çok…Neyse saat ikide doktor geldi güle oynaya konuşa konuşa iki embriyomu transfer etti ..”Yılın son transferini sana yapıyorum, yeni yılda bebeklerinle gel bana” dedi.Yeni yılımı kutladı , güzel dileklerde bulundu gitti. Transfer sonrasında hastanede bir saat yattım çıktık saat 5 de feribotumuz var tatile çıkacağız. Feribota gittik, tatile gittik. 5 gün tatildeydik, hiç düşünmedik ilaçlarımı iğnelerimi oldum sadece ..konusu bile açılmadı  eve döndük .İki gün sonra her şey çürük et gibi kokmaya başladı portakal bile ..dayanamayıp test aldım evde test yaptım pozitif cıktı akşam üstü 5-6  idi saat esim 8 de  geldi hemen hastaneye koştuk kan verdik.Bir saat sonuç bekledik sonucu aldık değerim 146.57 idi .Hemşireye sarıldım, sonra eşimle sarıldık hastaneden ağlayarak çıktık annemi annesini aradık ki kimsenin tedaviden haberi yoktu.Büyükleri aradık,  bebek bekliyoruz dedik .İki gün sonra testi tekrarladım ..  322.58 çıktı sonrasında salı günü asıl test günümdü ..12 Ocak sabah gayet relax kendi hastanemize gittik test verdik.Gayet heyecansız bekliyoruz çünkü tuttu biliyoruz eminiz  :).
iki saatte sonuç çıktı 999.31 Doktora erkenden test yaptık falan demedik kızıyor çünkü gününden önce yapılan testlere gayet güzel değerlerin ilaçlara devam iki hafta sonra gel bakalım dedi sonrası her şey sorunsuzdu hamd olsun simdi ikizlerimle 31-2 günlük olduk doğumumuzu bekliyoruz heyecanla sabırla hamd olsun Rabbim iki kız nasip etti dualarımız kabul oldu .Bu yolda yürüyen emek veren herkes bu duyguyu yaşasın İnşallah her an dualarımda bu yolda emek veren herkes.Bu da bizim hikayemiz .:)

R.M.P

 

 

Tüp Bebek tedavisi hikayelerinin tamamını okumak için burayı tıklayınız 

 


Tüp Bebek  tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir ve ÇİDER anlaşmalı merkezlerde daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ