lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp Bebek Başarı Hikayeleri ; Sonucum ilk defa Pozitifti.

Tüp Bebek Başarı Hikayeleri ; Sonucum ilk defa Pozitifti.

Merhaba

4 başarısız tüp bebek denememiz sonucunda şimdiki doktorumuz  ile tanıştık. Diğer tanınan doktorların aksine her hastayı ayrı değerlendirip kişiye özel tedavi uygulaması ve koyduğu yerinde teşhisler sayesinde 5.denememizde ilk kez bize pozitif sonucu gösterdi.

Bizim çok iyi kalitede embriyolarımız olmasına rağmen rahimde tutunamıyor ve gebelik başlamıyordu.Bu sorunla alakalı gerek medyada gerek hastalar arasında tanınan en ünlü doktorlara muayene oldum fakat hepsinin kararı ortaktı. “Sorun yok defalarca denememiz gerek” diyorlardı. Bunu derken yanlış anlaşılmasın.Gittiğim doktorların hepsi bu yazıyı okuyan sizlerin de tanıdığı ünlü doktorlardı. Ama doktordu diyorum, Tercih ettiğim hoca ise bir doktordan öte arkadaş,dost ve konusunda dahi bir insandı. Onu diğer doktorlardan ayıran en önemli özelliği buydu. Doktorum diğer doktorların asistanlarının muayene öncesi çıkarttığı özete bakmak yerine tüm tahlillerimi inceledi ve sorunumun rahim tüberkülozu olduğunu ve bununla ilgili ilaç tedavisi görmem gerektiğini söyledi. İkna olmadığım için bir sürü tahlille bunu ispatladı. Zaten her aşamada titiz davrandığından süreç yavaş ilerliyordu bir de 9 ay tedavi süreci çok uzun bir zamandı. Ama başka alternatifim yoktu. Tedaviye başladım.Fakat öncesinde olası bir aksiliğe karşı yumurta topladı ve embriyolarımızı dondurdu.

Nihayet 9 ay bitmişti. Tüp bebek için hazırlıklara başladık bu seferde rahim içini transfer için uygun bulmadı bir sonraki aya ertelendi. Buradan da anlayacağınız gibi paramızı almak gibi hiçbir hırsı olmadı.Bizim bu kadar başarısız sonuçtan sonra artık üzülmemizi ve ilk transferde bunu başaracağını bize söylüyordu. Sonraki ay her şey yolundaydı. Doktorum kafasında sorun oluşturabilecek hiçbir şey kalmamıştı. Transfer yapıldı 8.gün lekelenme şeklinde kanama oldu çok korktum yine olmadı diye ağlarken hocayı aradım. Hayırlı olsun gözün aydın dedi. Şaka yapıyor sandım çok kızdım hatta benimle iddiaya girdi hemen kan testi yaptırmamı söyledi. Sonucum ilk defa Pozitifti.  Ağlamaktan telefonda sonucu söyleyemez durumdaydım. İnşallah sorunsuz bir şekilde kucağımıza almayı Allah nasip eder.

 

Bu konuyu okuyanlar  aşağıdaki konuları da okudular;
Tüp Bebek Tedavisinin Aşamaları
Tüp Bebek Tedavisinde Transfer sonrası 2 hafta nasıl geçer ?
Tüp bebek başarı oranınızı artırmanın 9 altın kuralı .
Tüp Bebek tedavisi olurken dikkat etmeniz gereken önemli İp ucları
Tüp bebekte hamile kalma şansı nasıl tespit edilebilir ?
Kısırlık tedavileri ve süreçte çiftleri etkileyen 5  Tehlike

 

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum  Danışma Formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
  1. Rivayet Çalışkan dedi ki:

    ilk deneme sonucum süper :))))))))) CİDER Derneğine Teşekkürler 🙂

  2. Murat Avcı dedi ki:

    CİDER Derneğine Teşekkürler 🙂

BİR YORUM YAZ