Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tedavi Görmüş bir hasta olarak bu kadar pahalı bir uygulama sahibine çok daha dikkatli ve özenli davranılmasını ailem adına tercih ederdim.

Tedavi Görmüş bir hasta olarak bu kadar pahalı bir uygulama sahibine çok daha dikkatli ve özenli davranılmasını ailem adına tercih ederdim.

 Sibel Hanım ;

 

Tüp bebek tedavimizde Çider üyeliğim nedeniyle herhangi bir zorluk çıkarılmadı.Yapılan standart indirimi uyguladılar.Ödeme maalesef taksitli olmuyor, kredi kartı ile ödeme yapsanızda, nakit gibi uygulama yapıyorlar.Bu epeyce zorlanmamıza neden oldu..

 

Tüp bebek tedavim sırasında yaşadığım en büyük olumsuzluk doktorların herhangi bir açıklama yapmaksızın sürekli beni ve diğer hastaları, hatta hasta yakınlarını bir yerlerde tahlil yada tetkike gönderip, sürekli talepte bulunmaları, tedavi sürecinde ilaçların yan etkilerinden dolayı yeterince sözle aydınlatıp, destek olmamalarını söyleyebilirim.

Kesinlikle hastaları uygulama yapılacak denekler olarak görüyorlar, az bir bölümü hariç çalışanların davranış şekilleri çok olumsuz, ve can sıkıcı.

Hastanenin bu tür ağır maddi ve manevi tedavi gören hastalara gerçekten psikolojik desteği, doktor ve diğer sağlıkçılar yapmıyorsa bile, ayrı uzman görevliler tayin ederek, kesinlikle yapılmasını sağlamaları çok önemli.

Tedavi de kendinizi çok yalnız bırakılmış hissediyorsunuz, sorularınız oluyor, ve hemen cevaplarını bulmak için doktora asla ulaşamıyorsunuz

Hastanenin tamamını aynı şekilde değerlendiremeyiz.Olumlu yaklaşan, hastaya insan gibi davranan-maalesef bu terimi kullamak zorundayım- nadide insanlar doktorları arasında da var.

Ancak tüp bebek tedavisi görmüş bir hasta olarak, hastane çalışanlarının bu kadar pahalı bir uygulama sahibine çok daha dikkatli ve özenli davranmasını ailem adına tercih ederdim.

Her aşamada yalnızca yazılı kaynağın değil, sözlü olarak da yapıcak işlemlerin açık bir dille anlatılması gerekirdi.

Tedavi sırasında yapılan incelemeler hakkında hiçbir zaman net sonuçları öğrenme şansımız olmadı.

Yaklaşık 20 gün başlangıçta 3 gün, sonra 2, ardından her gün, yaptığım mecburi hastane ziyaretlerinde yapılan kan ve ultrason tekiklerinden- özellikle kan tetkikleri- hakkında hiç bir zaman doktor , yada hemşire yanıt vermedi.Bu gerçekten hastanenin ciddi bir açığı.

 

Sibel  Hn, ekibin deneyimi ve uygulamaları iyi olabilir, ama öncelikle bir sağlıkçının hastasına insan olarak sahip çıkması hele ki böyle önemli bir tedavi de başarı için çok çok daha önemli!!

 

Eğer hastane çalışanları bu yöndeki şikayet ve önerileri değerlendirir ve kendilerine bu yönde çeki düzen verme gayretine girerlerse, tedavi neticesi her ne olursa olsun hasta kurumdan yüzünde tebessümle ayrılacaktır.

 

İlgilinize ve desteğinize teşekkür ediyorum.

 

Saygılar,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ