lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tedavilere bir müddet ara verdiysemde hiç vazgeçmedim

Tedavilere bir müddet ara verdiysemde hiç vazgeçmedim

Tedavilere bir müddet ara verdiysem de hiç vazgeçmedim

Size güne güzel başlamanızı sağlayacak bir haberim var. 3,5 aylık hamileyim. aslında size öğrendiğim gün haber verecektim ama riskli olduğu için açıkcası sonradan bir şey olsaydı size Onu kaybettiğimi açıklayamazdım. Çünkü hep kötü haberler aldınız benden ve biliyordum ki benimle birlikte benim üzüldüğüm kadar üzüldünüz.

9 yıllık evliliğimin 7 yılı bir bebek sahibi olabilmek için verdiğim mücadelelerle geçti.Rahim filmleri,kan testleri,hormon testleri,hormon iğneleri,sperm analizleri,sayısız aşılama ve tüp bebek denemeleri…. Bekleme odalarında unutamayacağım insanlarla tanıştım.Biri vardi ki, çok ağladım Onun için.Doktorun Ona “tüp bebek denemeyin artık paranıza yazık olur sizin için en iyi yöntem. burda yasal olmayan yumurta bağışı” dediğinde kadıncağızın hıçkırıklarını bekleme odasından duyuyorduk.Başka bir doktorla konuşmak isteyince,”istediğiniz kişiyle konuşabilirsiniz ama aynı dili konuşuyoruz öyle değil mi?”demişti.Onu öyle iyi anlayabiliyordum ki…. evet aynı dili konuşuyorsunuz ama O farklı bir yorum dinlemek istiyor,içinde bir parça umut olan.

En son 6 ay önceydi.Yumurta toplama işleminde folüküllerimin boş çıkıp transfer yapılamıyacağını öğrendiğimde ben de umudumu yitirmiştim.Ama siz arkadaşlar, hepiniz, “Tüp bebek hikayeleri -Savaşı kazananlar “kısmında yazılardan aldığım şevk,”Tüp bebek tedavisine devam edenler ..”kısmında yazılanlardan aldığım cesaret,sabır, Sibel Hanım’ın maddi ve manevi desteği, sevgili eşimin duyarlılığı, sabrı ve sevgisi bana hep güç verdiniz.Tedavilere bir müddet ara verdiysemde hiç vazgeçmedim inanmaktan. Dua ettim Yaradana canıma can kat diye.Şükrettim, bana kavuşmasına izin verdiği için ve yemin ettim bebişimin ruhunun güzelliklerle dolmasına yardımcı olacağıma, sevmeyi ve sevgiyi öğreteceğime, daima yanında olacağıma. Hoşgeldin MELEĞİM,KUZUM,KIZIM,CANIMDAKİ CAN,sefalar getirdin.

Hepinize sonsuz teşekkürler.Size bir parça umut verecekse eğer bir sitede okuyup çok etkilendiğim bir şiirle bitirmek istiyorum yazımı.

ASLA VAZGEÇME
” Hayata yeniden başlamak” kadar zor değil hiçbir şey
Ama sen yeniden başla,
Vazgeçme yarınlardan,
Kendini yorgun hissetsen bile,
Başarı senden kaçsa bile,
Gözyaşların gözlerini yaksa bile,
Ve hatta herşey hiçbirşey olsa bile VAZGEÇME !

Sevgiyle Kalın.
Ece

 

Bizi instagram ve facebook dan da takip edin

 

 

Tedavilere bir müddet ara verdiysemde hiç vazgeçmedim konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları okudular.

Doktoru dinleyip kilo verince hamile kaldı.

Sadece hergün benimle kalması için dua ettim

 

 

Çocuk sahibi olma ve tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ