Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sürekli Klomen kullanımı Tüp Bebek Soru Cevapları -73-

Sürekli Klomen kullanımı Tüp Bebek Soru Cevapları -73-

Sürekli Klomen kullanımı Tüp Bebek Soru Cevapları-73-

Sürekli Klomen kullanımı Tüp Bebek Soru Cevap ları .
Neden Folikül boş çıkar , Folik Asit ne kadar kullanılmalı konularındaki sorular cevaplandı.

Soru: 6 defa Klomen den sonra hamile kaldım, 8 haftalıkta kalp atışı olmadığı için kürtajla alındı.
Cevap: Hafif ilaçlarla yumurtlamanız uyarılabilir, ancak daha fazla klomen kullanmayın.


Soru:
Klomen den başka ne olabilir?
Cevap: İğne formunda bir çok ilaç var.


Soru:
Folikülün içinin boş olmasının sebebi ne olabilir. Yumurtanın sağlıklı gelişimi için neler yapılmalı. Birde yumurtlama ilaçları konusunda neler kullanılmalı gibi bir özel bir tavsiye olabilir mi? Bende yumurta gelişimi zor oluyor da acaba farklı bir ilaç önerisi olabilir mi?
Cevap: İlaç önerisinde bulunmuyorum zira ilaç hastaya göre farklı uygulanır folikülün içi nadiren boş çıkabilir yumurta oluşmamış demektir.Genelde farklı ilaç ve farklı dozla bir sonraki sefer yumurta elde edilebilir.


Soru: Fsh 
34 idi Clomen kullanıyorum FSH 18 olmuş, şansım var mi sizce, 39 yasındayım. bir kez aşılama denedik.
Cevap: Basit ilaçlarla yumurta oluşumu sağlanabilirse tüp bebek yapılabilir ancak şansınız oldukça düşük.


Soru:
Tüp bebek öncesi eşlere 15 günlük antibiyotik tedavisi uygulanıyor mu?
Cevap: Hayır,antibiyotik tedavisine gerek yok.


Soru:
Tüp bebek tedavisine başlıyorum,doktorum ilk denemenin pek başarılı olmadığını ikinci denemelerde şansın daha yüksek olduğunu söyledi ,bu konuyu açar mısınız?
Cevap: Bu tamamen yanlış ilk deneme ile ikinci denemeler arasında hiç başarı farkı yoktur.


Soru:
5 hafta 4 günlük gebeyim tüp bebek ile gebe kaldım.Geçtiğimiz Perşembe çok hafif kanamam oldu.Fakat bir daha gelmedi.Doktorum yatak istirahati vermişti şu anda işe başladım ve sıkıntı olmaz herhalde bebeklerin kalp atışları genelde 6 haftada duyulur mu?
Cevap: Hayır herhangi bir sıkıntı olmaz ancak kanama başlarsa istirahat etmeniz lazım 8. hafta kalp atışı için normaldir.

Soru: İş değişikliği yapmak zorundayım şu an çok zorlu bir süreç bu arada da tüp bebek tedavisine başlamak riskli olabilir mi stres açısından?
Cevap: Ne kadar az stres o kadar başarılı tüp bebek tedavisi.


Soru:
 Fsh ın yüksekliği hamileliği nasıl etkiler öncesinde ve sonrasında bu konuda bilgi verir misiniz?
Cevap: Fsh yüksekliğinden ziyade tiroid hormonları önemlidir, normal sınırlar içinde değilse gebeliği engelleyebilir veya düşüğe neden olabilir,


Soru:
15 haftalık düşük oldu 3 yıl önce sonra hamile kalamadım 4 aşılama oldu simdi tüp bebek denemek istiyorum ama sansım nedir olmamasından çok korkuyorum esimin sprem sonucu da 35 milyon. Düşük sonucu ne olmuş olabilir ki hamile kalamıyorum Laparoskopi ve histeroskopide yapıldı (yasım 31)
Cevap: Oldukça yüksek şansın var hamile kalamayacağım. fikrini kafandan çıkarırsan kalırsın.


Soru:
15,5 haftalık hamileyim. sırt üstü yatmanın bebek için risk oluşturduğu dönem ne zamandır onu öğrenmek istiyordum.
Cevap: 6 aydan sonradır.


Soru:
Bitkisel ilaçlar hakkında ne düşünüyorsunuz,öneriyor musunuz?Bir de genel olarak bizlere ne tavsiye edersiniz. çünkü sizler bize yol gösterirseniz bizim şansımız daha yüksek olacak.
Cevap: Bitkisel ilaçlar hakkında inanın bir bilgim yok,onun için iyi yada kötü diyemeyeceğim.


Soru:
Ocak ayında 5 haftalıkken bir düşük yaşadım ondan sonra 2 kez aşılama yapıldı,ama sonuç negatif.Bundan sonra tüp bebek mi denemeliyim yoksa bir kez daha aşılama mı?Eşimde ve bende herhangi bir sorun yok.
Cevap: Aşılama deneyebilirsiniz.


Soru:
 Tüp bebek tedavisi öncesi folic asit kullanıyorum.Günde 3 tane doğru mu başka ne kullanılabilir, bir de kadının bütün değerleri normalse erkekte sadece sperm sayısı düşükse 4 aşılama başarısızsa,kadını yaşı 34 e yeni girmişse micro da şansı nedir?
Cevap: Mikro şansın %40 kadar folik asit yeterli.


Soru:
24 yaşındayım yumurtalarım da kist var. Ameliyat olmam söylendi, doktor laparoskopi olamayacağımı daha önce apandistim patladığı için laparoskopide karnından girildiği için olamazmış. Bu sizce ne kadar doğru ve laparoskopimi yoksa açık ameliyat mı olmam daha iyidir. Bir de yumurtlama günlerimde çok fazla ağrı olması normal midir?
Cevap: Açık ameliyat olmanızı tavsiye ederim, ağrılarınız muhtemelen yapışıklık tandır.


Soru:
Son aşılamada gonalf kullanmıştı doktorum,tüp bebek de bunlar mı kullanılıyor ve ikici tüp bebek tedavisi için kaç ay geçmeli?
Cevap: İki mikro arası en az 2 ay öneririm.


Soru:
Eşimin sperm hareketliliğinde sorun olduğu için 2 aşılama ,1 tüp bebek tedavisi oldum tutunma olmadı, yaşım 29 ikinci tüp bebek tedavisine başlamadan önce farklı tetkikler yapılacak mı? Histeroskopiyi önerir misiniz?
Cevap: Hayır önermem farklı tetkiklere gerek olduğunu da sanmıyorum.


Soru:
Cinsel ilişkiden sonra adet oldum, hamile kalmamışımdır. Bir de sperm kadının vücudundan nasıl atılıyor, adetten sonra kadının vücudun da(rahminde) sperm kalıyor mu?
Cevap: Sperm kadının vücudunda 3 gün yaşar.


Soru:
34 yaşındayım 2 kez aşılama oldum,tek tüp kapalı ve 31 Aralıkta ilk tüp bebek denemem oldu, 29 tane yumurta toplandı fakat 6 tanesi döllendi diğerleri döllenmedi ve 6 tane transfer edildi ve lazerle soyularak rahime daha kolay yapışması için 4 embriyo 2 ye bölünmüştü, transfer günü 2 tanesi 4 hücre olmuştu ne kadar şansım var acaba 29 tanede 6 tane döllenmiş olması çok mu az?
Cevap: Şansın sana tedaviyi yapan merkezin verdiği kadardır 29 da 6 döllenmesi az ortalama % 70 döllenme beklenir sebebini de tedavi yapan merkezden öğrenebilirsin.


Soru: Tüp bebek
 tedavisinden sonra adet düzensizliği ne kadar sürer?
Cevap: Normalde 1-2 ay içinde düzelmesi lazım.


Bi
zi Facebooktan da takip edebilirsiniz.

Bu konuları okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler ;

Tüp Bebek Tedavileri vitamin eksikliği, kilo ve kısırlık,Hasta Soru Ve Doktor Cevapları 

 

Tüp Bebek Tedavilerinde ikiz gebelik,dış gebelik tehlikesi,sperm sayısının ani düşmesi Hasta Soru ve Doktor Cevapları – 59 –

Prolaktin yüksekliği ve Adet düzensizliği hamile kalmayı etkiler mi? Hasta Soru ve Doktor Cevapları -110-

Kasıkta fıtık ve sperm, spermaidlerin olgunlaşması, kromozom bozukluğu ,Tüp Bebek Tedavilerinde Hasta Soru ve Doktor Cevapları -109-

 

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Danışma formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ