lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Klomen-Clomifen Sitrate-Clomid-Serophene ile ovulasyon ve kısırlık tedavisi

Klomen-Clomifen Sitrate-Clomid-Serophene ile ovulasyon ve kısırlık tedavisi

Klomen-Clomifen Sitrate-Clomid-Serophene ile ovulasyon ve kısırlık tedavisi

Klomen-Clomifen Sitrate-Clomid-Serophene ile ovulasyon ve kısırlık tedavisi . Klomifen sitrat (Clomid, Serophene,klomen)  olarak ticari isimler altında satılır.Genellikle seyrek adet görmeler, adet düzensizlikleri ve uzun adet döngüsü olan kadınlarda doğurganlığı artırmak için verilir. Süper ovulasyon durumunda kullanılan daha güçlü ilaçların aksine, klomifen östrojeni bloke ederek, folikül uyarıcı hormon (FSH), ve (LH) için hipofizi tetikler. Bu folikül büyümesi ve yumurtanın serbest bırakılmasını artırır. Klomifen, ağızdan alınan nispeten daha ucuz bir ilaçtır. Diğer ilaçlara göre, çoklu gebelik ihtimali yaklaşık % 5, daha düşüktür.  Aşağıdaki koşullara sahip kadınlara, bu ilaçla başarı şansı daha yüksek olan kadınlaradır:

Başarı şansı daha az olan kadınlar ise:

Genellikle, günde bir veya iki tablet başlanarak, 5 gün süreyle, her gün alınır. Eğer başarılı olursa, son hap alındıktan sonra, yumurtlama yaklaşık bir haftada oluşur. Yumurtlama olmazsa, daha yüksek bir dozu, bir sonraki döngü için verilebilir. Bu da yeterli olmazsa  tedavi süresi uzatılabilir ya da ek ilaçlar verilebilir. Doktorlar, genellikle 6 kürden fazla uygulanmasını doğru bulmazlar.

Klomifen, servikal mukus miktarı ve kalitesini düşürür ve rahim zarının incelmesine neden olabilir. Bu gibi durumlarda, diğer hormonal ilaçlar ile rahim zarının kalınlaşması sağlanabilir. Klomifen’in diğer yan etkileri yumurtalık kistleri, sıcak basması, bulantı, baş ağrısı, kilo artışı ve yorgunluk olarak sayılabilir. . Bu ilaçla çoklu gebelik ihtimali % 5 daha düşüktür fakat düşük yapma riski biraz daha yüksektir.

 

Bizi facebook ve instagramda da takip edin

Yoğun olarak orada paylaşım  ve canlı yayınlar  instagramda yapılmaktadır.

Youtube Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği sayfamızda 140 ın üstünde tüp bebek bilgilendirme videosu bulunmaktadır.

Twitterda  @tupbebekdernegi sayfamızı da kullanabilirsiniz.

 

Klomen-Clomifen Sitrate-Clomid-Serophene ile ovulasyon ve kısırlık tedavisi konusunu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler ;

Sürekli Klomen kullanımı Tüp Bebek Soru Cevapları -73-

Tüp bebek ilaçlarında soğuk zincir önemli mi?

 

 

 

 

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum formu ile bize ulaşabilirsiniz.
 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 7 YORUM
BİR YORUM YAZ