lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

C vitaminin yumurta ve spermler için önemi

yonetim

Size Kadında ve erkekte doğurganlığı artırıcı  vitamin ve minerallerden bahsedeceğimi söylemiştim.Bu konuda yerli ve yabancı kaynaklardan araştırdığım,derlediğim bilgileri sizin için hem yazı ile hemde video ile özetleyeceğim.
Çok yakın bir dönemde  bunlarla ilgili meyve suları,salata ve basit yemek tarifleri de vereceğim. Sizden de videolarınızla katkılarınızı bekleyeceğim. Böylece ortaya son derece özgün ve zengin organik, doğurganlığı artırıcı bir beslenme bölümü kaynağı yaratacağız.

 

 

Gelelim C vitaminin yumurta ve spermler için önemine  ;

C Vitamini , Fertilite ve Infertilite “Doğurganlık ve kısırlık ” dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, yumurtlama bozukluğu bulunan kadınlarda hormon düzeylerini iyileştirir ve doğurganlığı artırır. Erkekler için olduğu gibi, C vitamininin sperm kalitesini arttırdığı ve spermleri DNA hasarından koruduğu gösterilmiştir; Düşük ve kromozomal problemlerin değişimini azaltmaya yardımcı olur. C vitamini, spermlerin daha hareketli olmasını sağlar.

 

C vitamini  kaynakları: Kırmızı biber, brokoli, kızılcık, lahana, patates, domates ve turunçgil meyvesi gibi bitkilerde ve meyvelerde bol miktarda bulunur.

 

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER)’ i  tanımak için burayı tıklayınız.

Aliye Sibel Tuzcu ‘ nun anne olma hikayesini okumak için burayı tıklayınız : Mucize mi İnanç mı?

Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme ile ilgili yüzlerce makaleyi burada bulabilirsiniz.

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
  •   
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ