Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 55 – 27.10.2003

HAYIRLI RAMAZANLAR…….

Hepinizin Ramazan ayını bütün içtenliğimle kutluyorum.Bu mubarek günlerde Tanrının bütün dualarınzı kabul etmesini diliyorum..

…….

“Ankara dayken bize öylesine Cocuk İstiyorum Derneğinden bahsetmislerdi.Ama bu gün burada cok farklı bir olay yasadık bu bambaska birseydi.Siz bu kişilerle çok büyük duygusal bir bag kurmussunuz.Sanki cok buyuk bir aile gibisiniz,sanki siz hepsinin ablasısınız ve bu topluluktaki duygusal yogunlugu fark ettik. Bu cok muhtesem birsey….”

Acıbadem hastanesi Tüp bebek bolumu Genetik sorumlusu Doç.Dr.Arda Beyin sözleri ile başladım bu haftaki yazıma. Yasadıklarımız gurur vericiydi ,duyduklarımızda elbet.Bunları sizinle her zamanki gibi paylaşmak istedim. Cunku bu olayı hep beraber yaşatıyoruz. Başarımızda ,gururumuzda hepimize ait.Bu site ve dernekte bizim bebegimiz.Besliyoruz ve bebegimizi büyütüyoruz. Onu hep canlı ve neşeli tutmamız ve saglıklı büyütmemiz gerekiyor..Geçtiğimiz hafta çok yorulduk gercekten.Toplantı için gelen telefonlar ;interneti olmayan üyelere mektuplarla ulasmaya calısmak, yazıların hazırlanması ,fotokopiler olmadı yeni baştanlarla büroda adeta havada uçusan kagıtlar,adreslerin ve üyelerin tekrar tekrar kontrolları,mektupların gidip gitmedigini kontrol icin tekrar edilen telefonlar ,toplantı haberini gazete de ,radyoda ve tv de duyurmak icin yaptıgımız calısmalar,herşey ama herşey gercekten çok yüklü ve yogundu. Üyelerimiz arttıkça tabiki herkese yeteri kadar ulasma cabalarınızda bazen sonucsuz kalabiliyor. Yada yeterince olamıyor.Ama elinizin kolunuzun yettigi kadar çalısıyorsunuz iste.

Genede herşeye ragmen çabalarımızın sonucunu görmek o gün yani toplantı günü o 5 saati dolu dolu yaşamak ,konuşmak,dinlemek arkadaşlarınızla , dostlarınızla beraber olmak yaşadığınız bütün herşeyi onlarla paylaşmak… gerçekten ama gerçekten ;çok ama çok güzel bir duygu..Darısı herkesin başına..

Bardaktan boşanırcasına yağan yağmura ragmen oldukça kalabalık bir toplantı idi.Dernek Yönetimi ve doktorlar haric 120 civarında kişi gelmişti. Toplantının ortasına kadar hala bir çok insan geliyordu. aralara yanlara sürekli sandalyeler koyup takviye ettik. Bazen gelenler bir süre ayakta bile bir ara kaldılar…

The Marmara Otelinin T katı (ilk defa o gün duydum bu katı; eve döndükten çok sonra çözdüm meger teras katının kısaltılmışıymış!..)asansöre biniyorsunuz T ye basıyorsunuz bir cok buton var AS ,SR ,ES vs vs. vs…üstemi cıkıyorsunuz altamı belli degil ben balo salonu diyince hep alt kat olarak hayal ediyordum ve asansore bindigimde de ister inanın ister inanmayın hep alta indigimi hayal ettim hic bakmadım ok yukarımı asagıya mı iniyor..İste benim o anda ki ruh halimi ve heyecanımı şimdi biraz anlayabildiginizi umit diyorum.Ben bile anlayamadıktan sonra karıstıran cok olur diye düsündügümden ve tabi kimselere üyelerimizi teslim etmeye  de gönlüm  razı olmadıgından hiç kargaşa olmasın,otelde kaybolmasınlar diye The Marmara otelinin giris katında merdiven başından uzun süre ayrılmadım ve hemen bütün üyeleri kendi ellerimle asansore bindirdim ve “T” katına basın dedim ve salona sagsaglim oyle yolladım .Allah tan T ye basın asagıya ineceksiniz demedim.Resepsiyona merdivenin önüne uzun bir süre saat 13.00 e kadar dernegin ve Acıbadem Hastanesinin toplantısı su kattadır yazısını inanın astıramadık.Bu arada ben merdiven başında  metrodel gibi beklerken bir bayan 3 erkek asansöre dogru yürüdüler.Ama hic bizim üyelerin tipine benzemedigi ,için tabi ben hic ilgilenmedim.Avrupai tipli 3 bey ,(Ben onları  gerçekten yabancı sanmıstım.)bir de siyah saclı takım elbiseli bir hanım.Ama bana doğru dönüp bakıyorlar herhalde merdiven görevlisi sandılar birşey soracaklar diye onlara döndüm bir bey benim yakalıgından adımı okudu. “Sibel Tuzcu -Başkan “yazıyor diye arkadaşlarına iletti.Ben de ozaman pardon ben kiminle görüşüyorum dedim? Onlarda bizde doktorlarız dediler.Ben Acıbadem  Hastanesinden  Dr.Cem Demirel dedi adımı okuyan Bey?.elini uzatarak..merdiven basında Asansor arasında görustuk,tanıştık ..Dr. Cem beyin methini duymuştum tabii kendimle ilgili hayalimde daha agırbaslı bir tanıstırma şekli vardı ama kısmetimde ben merdiven basında üyelerimize yön gösterirken , toparlarken tanışmak varmıs .Bende daha çok evde paçalarını sıvayıp temizlik yaparken kıymetli bir misafire yakalanmış insan suratı gördüklerinden eminim.Ama buda bence cok samimi bir tarz oldu..

Herneyse toplantımızda verilen bilgiler ve soru cevaplardan sonrakuraya sıra geldi. Gecen dönemde gene ücretsiz kurada cıkan ve Şifa Hastanesinde yaptırdıgı tüp bebek tedavisi ile şu anda ikiz bebege hamile olan Şükran Öztarlık Cam kura kasemizi tuttu.Kura Elif Akyüze çıktı. Elif o kadar şaşırdıki bir den bire salonda bir haykırış dudyduk ve ELif birden öyle ağlamaya başladıki hepimiz onun fenalık geçirdiğini düşündük.Meğer başka şeyler de olmuş Elifin ailesi bir iki gün önce büyük bir trafik kazası geçirmişler.Saniyorum ablası agır yaralıymıs ve onu İstanbula getiriyorlarmıs. Kurada üstüne cıkınca aşırı heyecan ve gerginlikden dolayı birden zembereginden bosanmış gibi oldu ve hıçkırarak ağlamaya başladı.Hepimiz cok duygulandık içimizden bazılarıda ağlamaya başladı, ben titremeye başladım.İçim zangır zangır titriyordu.Yaklasık 8 saattir ayaktaydım heyecanladım ve basımda dönmeye de başladı.Neyse daha fazla vukuat yaşamadn Elif sakinlesti bize kendini anlattı ve hepimiz gecmis olsun dedik. Tüp bebek bölümünün başkanı Sn.Doç.Dr. Cem Demirel Kendisine Bağış tedavi yazısını zarfın icinde verdi ve herkes alkısladı.

Bir güzel toplantıda böylece bir kuyruklu yıldız ihtişamıyla kaydı gitti.

Geçen hafta eski dostlarımızdan biriyle telefonla konustum Ne zamandır kendisini sitede goremiyordum ve aradım ne oldu diye sordum. Varlıgınıda ,yoklugunuda gercekten hissettiğim biriydi. Bu renkli bıcır bıcır kucuk kadın neden kaybolmustu. O tedavide oldugu zaman kendisiyle irtibat kurmadıgım ve ilgilenmedigim icin bana kusmus ve kırgın oldugu için siyteye uzun zamandır girmedigini söyledi , dogrusu uzuldum.O istanbulda oldugu ilk hafta zaten ben İstanbulda degildim ama sonra ne olmustu. tabi benim bir cok kendime gore problemlerim vardı ama gene tabiki bu kimseyi ilgilendirmezdi. eminim oyle bana kırılan baska arkadaslarım da var biliyorum. Lutfen bana kırılmayın ben yetisemiyorum. eger sevgili dostlarımsanız lutfen beni bagıslayın ve bırakın ben sizin isleri takip edeyim.Tek tek sizi aramamı lutfen benden beklemeyin. Zaten imkanım yok bunu yapamam. Ben bazen kendimi o anda bulundugum ortamı bile hatırlayamadıgım zamanlar oluyor.Site sahipsiz kaldı demeyin “sanal yada gercek üyeler bu sitenin efendisi sizlersiniz”.Ben kurmus olabilirim ama yasatacak olan sizlersiniz .Birbirinize de kırılmadan ve kırmadan lutfen her fikrede saygı cercevesinde hep birlikte olabilirsiniz.Sizlerden beklediğim yalnızca bu .

ANKARADAKİ TOPLANTIMIZ 15 KASIM CUMARTESİ

Kasımın 15 inde Cumartesi günü Ankarada Hotel2000 de Ankara Tüp bebek Merkezi ile saat 14.00 /18.00 arasında birlikte olacagız.

Hem bilgilendirme hemde akşam iftarımızı da acabilecegimiz ufak bir acıkbüfemiz olacak. 6 adet 1250 usd lik tüp bebek tedavisininde kurasını çekecegimiz bu güzel Ramazan toplantısına Bütün Ankara ve etrafındaki uyelerimizi ve dostlarımızı bekliyoruz.

 

Sevgiler… sevgiler… sevgiler…

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ