Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi-Sayı 196-16.02.2007

SİTEMİZ VE  DERNEK ATAK YAPTI..

Sevgili dostlarım;

www.cocukistiyorum.com ve dernek bu yıl yeni bir atak yaparak Ücretsiz tüp bebek tedavilerini hiçbir hastaneye bağlı kalmaksızın gerçekleştirmeye başladı.Hastaneler sponsor olsunlar yada olmasınlar bundan böyle hem internet sitemiz hem de derneğimiz kendi yapmış olduğu toplantılarda katılımcılara bütün hastanelerin imkanlarını sunacak ve aynı zamanda her ay en az 5  çifte tüp bebek tedavisi imkanı tanıyacak.
Bu toplantılarımız bu ay Kadıköy toplantısı ile başladı.
Kadıköy Toplantımız 24 Şubat Cumartesi günü saat.13.30 da Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde olacak.
İstanbulda olan arkadaşlarımızı bekliyoruz.

Toplantılarımızda

Kısırlık ve Tüp Bebek tedavileri
Tedavilerin başarılı olması için önceden yapılacak hazırlıklar neler olabilir?
Tedavilerin yan etkileri nelerdir.?
Çoğul gebelikler nasıl önlenir ve nasıl sağlıklı bebek elde ederiz.?
Şu anda uygulanan yöntemler ve ileri teknikler neler?
Tüp Bebek Raporları nasıl alınır?

Sorularına cevap verilecek.

İstanbul’da ki toplantılarımızda imkanlarımız dahilinde bir psikolog ve bir Fenk Shui uzmanımız da bizimle birlikte olacak ve ilginç konulara değinecekler.Bu güzel toplantılara bütün dostlarımızı bekliyoruz.

PROF.DR.AYDIN ARICI ARTIK TÜRKİYE DE ;

Geçtiğimiz hafta Anadolu Sağlık Merkezine Sn.Aydın Arıcı’nın artık Türkiye geldiğini ve bundan böyle ayın yalnızca bir haftasını Amerika da geri kalanını Türkiye de ki hastalarına ayıracağını bizi duyduğunu vebizimle tanışmak istediğini öğrendik.Bu çok hoşumuza gitti ve kendisine bir hoş geldiniz ziyareti yapmak istedik.Halkla ilişkilerde Şefika Hanımla görüşerek bir araya geldik.
Çok hoş bir görüşme oldu.Aydın Beye Türkiye deki çalışmalarımızdan bahsettik yurt dışında da konumuzla ilgili ortak tanıdıklarımız olduğunu görerek sevindik.Birlikte ortak çalışmalar yapılması konusunda fikir birliğine vardık. İyi iletişim içinde bulunduğumuz bir merkeze böyle dünya çapında başarılı bir doktorun daha olması bizi çok mutlu etti.

Prof.Dr.Aydın Arıcı Kimdir.?

Uzun yıllar Amerika’da Yale Üniversitesi Kadın Sağlığı Bölümü’nde Kısırlık Tedavisi Bölüm Başkanlığı görevini sürdüren Prof.Dr. Aydın Arıcı, artık Anadolu Sağlık Merkezi’nde görev yapacak.

Kendi deyimiyle “takip etmek için değil takip edilen olmak için” Amerika’ya giden Prof.Dr. Aydın Arıcı, Amerika’da ülkenin en büyük kadın doğum hastanesi Dallas’taki Parkland Memorial Hastanesi’ne girmeyi başardı. Burada ender vakalar üzerinde çalıştı. 1986 yılında Amerika çapında 1000 kadın doğum uzmanının katıldığı yeterlilik sınavlarında en yüksek puanı alarak birinci oldu. Bunun üzerine jinekoloji alanında zirve sayılan Yale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden öğretim üyeliği teklifi aldı ve Yale’deki ikinci yılında bir arştırma projesi için National Institutes of Health’den bir milyon dolarlık fon sağlamayı başardı. Arıcı, 1998 yılında Yale Üniversitesi Kısırlık Tedavisi Bölüm Başkanlığı’na yükseltildi.Yazdığı kitapları tüm dünyada ders olarak okutulan Arıcı, ABD’de bulunduğu süre içinde 70’e yakın Türk hekiminin Yale’de eğitim görmesini sağladı.

Artık Anadolu Sağlık Merkezi’nin Kadın Sağlığı Bölüm Koordinatörlüğü görevini yürüten Arıcı, Yale Üniversitesi tarafından sadece kendisine özel olarak çıkartılan yönetmelik sayesinde her ayın bir haftası bu üniversitede eğitim vermeye devam ediiyor. Arıcı, halen kadınların yüzde 8 ile 10’unda görülen ve sancılı adet ile kendini gösterip kısırlığa neden olan “Endometriosis” hastalığının sırrını araştırıyor.

 

***

Hepinize huzur dolu haftalar diliyorum.

Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ