lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 91 – 13.10.2003

Merhaba Sevgili dostlarım;

Gününüz ve haftanız aydın bütün umutlarınızın gerçek olması dileğiyle haftaya başlıyorum. Önümüzdeki günlerde de güzel güzel ücretsiz tedaviler ,bağışlar alarak bir kaç üyemizin daha evlerini huzurla doldurmaya devam edeceğiz.Kasım,Aralık aylarında ve ondan sonra da birçok toplantımız olacak.Bayramdan sonra Denizlide ilk defa ve Ankara da toplanacağız..

Önümüzdeki ayların toplantıları Ankara Tüp bebek Merkezi, Erpa Tüp Bebek Merkezi Ve Gen Art. olacak..İstanbul da İstanbul Cerrahi Hastanesi,Zeynep Kamil Hastanesi ve Park Medikal ilk sıralarda.

Oldukça yoğun ve sizin için çok yararlı olacak bu toplantılar.İlk üç toplantımızda da ücretsiz tüp bebek tedavisi var Diğerleri içinde fon oluşturma çabası içindeyiz. Bir kaç firma ve hayırseverlerden burada tedavi olacak kurada çıkacak arkadaşlarımız için yardım talebinde bulunuyoruz. Bu konuda fikir olarak destek olabilecek arkadaşlarımızdan maillerini bekliyorum.

Bir çok arkadaşımız tedavi görüyor şu an ve ben kalben hepsiyle beraberim .Ne kadar zor bir süreçten geçtiklerini biliyorum ve her an bende onlarla tekrar tekrar yaşıyorum.Hamile kalanlarla hamileliğimi yaşıyorum tedavi olanlarla da tedavi süreçlerimi,negatif sonuçlarımı aldığım günleri,neden ben sorularımı, Tanrıyı inkarlarımı sonrada tekrar ona sığınışlarımı.Yaşım ilerledikçe bunların hepsinin bir yaşam tecrübesi olduğunu ve bizi acıyla eğittiğini görüyorum. Forumda yazılan

yazıları hiç okuyor musunuz? Ben sürekli takip ediyorum . Çoğu zaman yazamadan gecenin 04.00 ünü bulup vakit bulamadığımdan yazamıyorum sonrada bakıyorum gündem başka şeye kaymış işi oluruna bırakıyorum.Eğer üye olmadıysanız hemen üye olup girmenizi ve hepsini tek tek okumanızı tavsiye ederim.Bu güzel insanların nasıl acıyla olgunlaştıklarını ve yazı ile birbirleriyle nasıl büyük bir dayanışma içine girdiklerini hem mutlulukla hem de gözleriniz yaşararak okuyacaksınız.Birbirlerine cevap verdiklerinde yazı olsun satır dolsun asla yapmıyorlar gerçekten yürekten yazıyorlar .Hayat hepimizin yüzüne gülerek bakmıyor ne yazık ki.Ama sıkı durmak gerekiyor hayata karşı.. bunca zaman başımdan geçen olaylar bana bunu öğretti.Kızıma hamileliğim ve onun doğumu benim yalnızca hayatta basıma gelen belli başlı bir sorunumu çözdü sonra da hayatım güllük gülistanlık mı oldu sanıyorsunuz.Tabi ki hayır bu arada yaşadığım bir çok sorun ve bunun dışında da bir çok şey vardı. Bir kısmı hala bu güne kadar sürüyor. .?”Kocası ve çocuğu ile ömür boyu mutlu yaşadılar “ diye bitişler yalnız masallarda oluyor ne yazıkki…. Ama ben direniyorum her şeye karşın zorluklara ve hayata direniyorum.Allah aileme ve sağlığıma bir sorun vermesin. Bıkmadan usanmadan problemleri çözmeye, beni yanlış anlayan insanlara karşı kendimi anlatmaya çalışıyorum,..Yalnız internet sitemiz mi yada derneğimiz mi ?yalnız bu konular mı? Hayır hayata dair her konuda… Şu anda bunu yazdığım saat gecenin 03.15 i biraz öncede Cansınla bilgisayardan chatleşerek hayata dair biraz felsefe yaptık. Artık sorunlarım olduğu halde kendimi çok güçlü hissediyorum. Neden diye yazıştık?Mutabık kaldığımız konu;yaş ilerledikçe yaşadığınız ve kazandığınız tecrübelerden zamanın aşamayacağı üzüntü ve problem olmadığını insan öğreniyor. Burnu sürtüle sürtüle de olsa… Her zaman kendi kendime “kızım sen neleri aştın bunu mu aşamayacaksın buda elbet geçecek zamanla belki izi kalır ama bu da bitecek “diyorum.Ve her zaman haklı çıkıyorum.Unutamadığım anılarım oluyor hepsi zamanla ama başa çıkıyorum işte.Elimde de daha hala halledilmesi gereken bir sürü başka konuyla gene baş başa olarak..

Bütün bunları size içinizi karartmak için yazmadım. Hepimizin hayatında dolu dolu bir şeyler olduğunu ve bununla mutlaka bir şekilde başa çıkacağımızı anlatmak istiyorum. Bu gece (aslında sabah oldu:-)) gene umutla yatacağım ve sabah gene umutla kalkacağım. Hayata gülerek ve her şey hallolacak diye baktığınızda bir gün bir şekilde inanın gene siz kazanıyorsunuz.

Cumartesi günü üyelerimizden gene 14 kişiye daha biraz daha umut kapısını araladık.Ana sayfada son dakikada bunu yayınladık hemen.. Bu bile insana çok büyük bir huzur veriyor.Kurada çıkan insanlara haber vermek ,onların neşesine ortak olmak çok güzel bir olay sonrada derneği kapattık çıktık ve Cansınla çıkıp baş başa.güzel bir yemek yedik Tıka basa. İşini bitirmiş ve insanlara bir şeyler vermiş olmanın büyük huzuruyla oturduk ve sohbet ettik.Daha başka neler yapabiliriz önümüzdeki günler bize neler getirebilir diye.. en sevdiğim günlerden biriydi. başka hiç bir şeyi düşünmedim. Düşünmek de istemedim. Parasızlığımızı, engellemeleri ve hatta kızımın rahatsızlığını bile..

25 Ekimde biliyorsunuz Cumartesi günü Taksimde The Marmara da saat 13.00/17.00 arasında ücretsiz toplantımız ve ücretsiz bir tüp bebek kuramız var.Artık biliyorum ki biz bir bütün olduk ve orada bizi yalnız bırakmayacaksınız .Toplantımızda buluşmak üzere ….

Sevgiler
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ