Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Sayı 11 – 02.01.2002

Kısa kısa önemli konularla
Yeni Yıla Merhaba!..

Sevgili Dostlar;

İşte yeni yılın ilk günlerini yaşamaya başladık.Yılbaşı geldi, geliyor ,gelecek derken geçti gitti bile… Hayat bir su gibi akıp geçiyor… Elimizdeki zaman bize sunulmuş en değerli hazine.. Lütfen onu çok verimli bir şekilde kullanmaya bakalım,boşu boşuna harcamayalım, gereksiz üzüntülerle ve gereksiz bir karmaşayla geçip gitmesin günler.. 2001 den ders alalım ve 2002 yi arkamızda çok verimli günler bırakarak terk edelim..

Artık büyük bir aileyiz ve her geçen gün Dayanışma Kulübümüzdeki sayımız artıyor.Bu artış yeni indirimler ve yeni tedavi kolaylıkları demek hepimiz için.Üye olmayan arkadaşlarınızı da tanıdıklarınızı da mutlaka üye yapın.Bu tedaviler yalnız çocuk isteyenlerin tedavileri ile ilgili kalmasın .Hastanelerden tedavilerle ilgili alabileceğimiz ödeme kolaylıklarının bütün hastane tedavilerinde de geçerli olabileceğini unutmayın.

BU AYIN ÖNEMLİ TOPLANTILARI

İSTANBUL MEMORİAL HASTANESİ

19 Ocak 2002 de İstanbul’da cocukistiyorum.com toplantısına herkesi bekliyorum.Misafir hastanemiz İstanbul Memorial Hastanesi olacak. Doç.Dr.Semra Kahraman ve Ekibi bize Tüp bebek uygulamasındaki son gelişmeleri anlatacaklar.

Ayrıntılı Bilgi İçin >>

ANKARA CENTRİUM KLİNİK

26 Ocak 2002 de Ankara da cocuk istiyorum toplantısı yapılacak. Burada da bütün üyelerimizi ve cocuk istiyorum.com ziyaretçilerini bekliyoruz.Misafir hastanemiz Centrium Klinik olacak. Prof. Dr.Oya Gökmen, Doç.dr.Mustafa uğur ve Ekibi bize kadın ve erkek infertilitesi ile ilgili bütün tedavileri anlatacaklar ve yeni gelişmeleri sunacaklar.

Ayrıntılı Bilgi İçin >>

Her iki toplantıda da birer çifte ücretsiz mikroenjeksiyon tedavisi çekilişle verilecek.
Bu hastanelerin tedaviler konusundaki bize desteğine bizde toplantılara gereken ilgiyi üye adedimizi de göstererek cevap verelim.
Şubat ve Mart ayının programlarını size önümüzdeki haftaki yazımda sunacağım.

BU YIL ÇOK PROĞRAMLI HAREKET EDELİM

Bu yıl çok programlı hareket edelim.Hiçbir şey eksik yada yarım kalmasın. Her şeyi tamamına doğru bir şekilde erdirelim.Hepiniz elinize kalem kağıtlarınızı alın ve önümüzdeki günler için kendinizle ilgili programlar yapmaya başlayın.

 1. Eşim ve benim problemim ne ?..
 2. Çözümleri nedir?..Çözüm içinize siniyor mu?
 3. Tedaviyse :Ne zaman tedaviye başlayacaksınız ?
 4. Nerede başlayacaksınız..?(Türkiye’nin neresindeyseniz bu hiç önemli değil.)
 5. Merkezi ve Doktorlarımı ne kadar tanıyorum. Başarı oranları nedir?
 6. Merkezin dışındaki bir bölgedeyseniz tedavi süresince nerede kalacağım.?
 7. Merkezin Fiyatları nelerdir.. Bunları karşılayabiliyor muyum?
 8. Cocuk istiyorum.com .Bu tedavilerin neresinde olacak.?
 9. Tedavilerde ve ilaçlarda ne kadar yardımcı olabilecek?

Bütün bunları sıraladıktan ve kararlarınızı verdikten sonra bizi arayın.
Tedavilerinizle ilgili her şey bilgimiz dahilinde olsun. Haber verin ki tedavilerinizin her aşamasında size gerek indirimler konusunda,ilaçlarınız konusunda gerekse tedaviler konusunda destek olabilelim.

BU ÇOK ÖNEMLİ: Tedavi olacak çiftleri hangi hastanelerde tedavi göreceklerse gruplar halinde hastanelere bildirirsek hem tedavilerde indirim ve hem kolaylıklar sağlanabilir.

ÇOCUK İSTİYORUM DAYANIŞMA DERNEĞİ

İçinde bulunduğumuz Ocak ayı içinde bu siteden “Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği” doğmuş olacak.Başvurusu yapıldı ,onay için gün sayılıyor.Bu siteden ayrı bir birim olarak hayata başlayacak.Artık resmi bir kimlikle size daha çok yardım edebileceğiz.Bu Dernekle ilgili isteklerinizi de bana yazmanızı istiyorum.

sibelt@cocukistiyorum.com

ANKETLER

Geçen yıl başladığımız anketlerimizin sonuçları bu ayın ortasına kadar açıklanacak. Bu hafta başlayacak yeni anketlerimize özel bir ilgi istiyorum.
“Hastaların Beklentileri” konulu anketimiz her ay sonunda: ikinci ayın ilk haftasında sonuç toplanıp yayınlanacak. Böylece aylara göre hastaların beklentilerinde ve hastaneleri ile ilgili sıkıntılarında ki değişiklikler ve dalgalanmalar saptanacak. Bunlarda hastanelere bildirilecek.

SİTENİN KURALLARI

Sitemiz büyümeye başladıkça bazı hastane ve doktorlardan gelen belli hastaneleri kollayıp, onlara daha çok yer verdiğimiz konusunda serzenişler ve ufak sitemler kulağımıza gelmeye başladı. Buna kısaca söyleyebileceğim tek yanıt “Hayır” olacaktır. Bizim amacımız ayrılıklar sağlamak değil birleşmeler sağlamaktır. Hastalarla doktorlar arasında pozitif bir köprü olabilmek için yola çıktık. Bölünmüş bir hastane doktorlar grubu bizim hastalarımızı hiçbir yarar sağlamaz. Bütün Türkiye’de ve Dünya’daki bu konularla ilgili Hastaneler ve doktorlara ihtiyacımız var bizim . Bizim üyelerimiz Dünyanın her yerindeler. Biz bir çok hastaneden çeşitli konularda Özellikle doktorların uzmanlık konuları ile ilgili sadeleştirmiş metinler istemekteyiz . Bunları her hafta ana sayfada yayınlıyoruz, bazı doktorlarımız bizleri önemseyip hemen cevap veriyor bazıları işlerinin yoğunluğu nedeniyle diyelim veremiyor. Uzman gözüyle önemli konular ile ilgili bilgilerin yer aldığı bölüme bakarlarsa hemen çeşitli hastanelerden değerli birçok doktorumuzun makalelerini görürler . Bence bize değerli bilgilerini gönderen doktorlarımıza da bilmeden haksızlık yapmış oluyorlar. Sitede çalışan arkadaşlarımızın hemen hepsi başka başka hastanelerde tedavi görmüş yada görmeye devam eden kişiler. Bir hastanenin etkisi altında kalmamak ve yayında tamamen özgür olabilmek için özellikle bu seçime dikkat ettik.2002 yılı içerisinde bütün hastanelerimiz ve kliniklerimizle irtibatımızı tamamlamış olacağız. O zaman sanırım bu kırılmalar da son bulacaktır.

Bu site de ki en önemli kuralları aşağıda yazdım.. Bunları bütün sayfaların en altındaki
Çocukistiyorum.com u kullanırken dikkat etmeniz gerekenlerde yazmıştık. Ama sanırım kimsenin dikkatini çekmedi. En geç Perşembe günü kurallarımızı daha da genişletilerek ana sayfanın ön kısmında görünür bir yere yerleştireceğiz.

İlk dört kuralımız şöyle:

 1. Bu sitede güven, samimi iletişim vardır.
 2. Bu site yardımlaşma ve işbirliği üzerine kurulmuştur.
 3. Bu site genel ahlak kurallarına uymayı taahhüt eder.
 4. Bu siteye girenlerin ortak amaçları cocuk sahibi olabilmek bu konudaki her bilgiyi en doğru ve en yetkili kişilerden alabilmeyi sağlamaktır.Bu site bunu görev edinmiştir.

Bu haftalık bu kadar..Umarım okurken sizi sıkmamışımdır. Yazmaya başlayınca nerede duracağımı bilemiyorum. Kendimi tutmasam bir bu kadar daha yazabilirim. Çok önemli konular ve bilgilerle önümüzdeki hafta tekrar sizlerle olacağım. Beni ve bu siteyi izlemeye devam edin.

Sevgilerimle
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ