Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Dondurulmuş Yumurta Metoduyla İngiltere’de İlk Bebek Dünyaya Geldi

İngilterede bir kadının dondurulmuş olan yumurtasından oluşan bir bebeğin doğumu anons edildi. Şu anda 3 aylık olan, Emily Perry, dondurulmuş ve dölenmeden önce çözülmüş olan bir yumurtadan doğdu.

Singapur ve Avusturalya da daha önce az oranda başarıyla sonuçlanmış olarak kullanılan bu yöntem, İngiltere’de ilk defa başarıya ulaşmıştır. İçindeki yüksek su oranı ve dondurmadan kaynaklanan buz kristallerinin sebep olduğu zararlar yüzünden yumurtanın dondurulmasının zor bir yöntem olduğu çok defa tekrarlanmıştır. Bu yöntem daha çok ve daha başarılı bir şekilde İtalyada uygulanmaktadır.

Helen Perry-bebeğin 36 yaşındaki annesi – kapalı tüplere sahipti bu yüzden eşi Lee ile birlikte bebek sahibi olmak için IVF kullanmaya karar verdiler. Ama yumurtaların sayısını arttırmak için kullanılan ilaçlar yumurtalığının aşırı tepki göstermesine neden oldu. Bayan Perry yumurtalarını kliniğin geliştirdiği yeni bir antifriz yöntemiyle dondurttu. Dondurulmuş embriyo Yahova Şahitlerinden olan çift için değerlendirilemiyeceğinden aile embriyo ziyan etmek istemedi.

Tedavinin yapıldığı hastane doktorlarından Lockwood, kanser veya başka bir hastalık nedeniyle çocuk yapmayı ertelemek isteyenlerin yanı sıra Bridget Jones jenerasyonu olan ve üretgenlik yollarını açık tutmak isteyenler içinde yumurta dondurma yönteminin kullanılacağını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ