lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibel’in Köşesi – Say 45 – 03.01.2003

Yeni Yılda kullanmak için yanınızda neler getirdiniz?

Kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Yorgun ve Mutlu mu? Huzurlu mu? Yoksa Savaştan yeni çıkmış gibi mi? Yorgun, kırgın ve bitkin mi?

Koskoca 12 ay 365 gün arkanızda bıraktıklarınız mı bunlar? Yoksa yeni yılda korkularınızın ve bunalımlarınızın hepsini yanınızda mı getirdiniz? İşte size süper bir çözüm!!!!

Hala temizlik için çok geç değil, açın gönlünüzdeki acı duyguları, hatırlamak istemediğiniz her şeyi, atın çöp tenekesine… Şaşırmayın; gerçek bir çöp tenekesinden bahsediyorum. Hani şu hepimizin mutfağında olan.İnanın bana çok etkili… Bir arkadaşım yapardı: Çöp tenekesinin yanına gidip kapağını açardı ve elinin yüreğinin üstüne koyup sanki oradan bir şey alıp kavrıyormuş gibi yapıp elindeki hayali şeyi çöpe atardı.. Bunun onu çok rahatlattığını söylerdi..Zaman zaman onu hatırlayıp anmak için yaparım bunu… psikolojik olarak çok rahatlatıyor gerçekten. Benim de atmak istediğim o kadar çok şey oluyor ki bazen.Allah ‘tan yapım sürekli üzüntülü kalmaya müsait değil..

Yılbaşında sevgili Muko’ nun bütün direktiflerini yerine getirmeye çalıştım. Saat 24.00 e gelirken üstümüzde kırmızı mutad değişiklikler yapıldı.. Saat 24.00 de hemen bütün evin ışıklarını yaktım ama eşim salonu müsaade etmedi.Çünkü havai fişek gösterini izliyorlardı..Tabii hemen hava serinledi ben yakacağım o yakmayacaksın derken. Ama ben mücadeleden asla vazgeçmem, umutsuzca çırpınıyorum.Arkasından bütün sular açıldı. Evin negatif elektriği gitsin diye..Ben sana söylemiştim muko evde kavga çıkacak diye.. Neden sular açılıyor diye gene bir laf dalgası oldu.. arkasından elime torbanın içindeki narı aldım ve kapıyı açtım .. Narı kapının üzerine atıp patlattım. Aha ..İşte kıyamet koptu içerden .. Evi donduracaksın diye… Eh mukoooş ben seni bulacam nasıl olsa ..Bunları benim aklıma nasıl da gene taktın… Bu arada kendi kendime sürekli meditasyon yapıyorum..Aldırma gönül.. pardon Sibel… aldırma Sibel, aldırma Sibel…. sonu güzel olacak…Sonrada Melissayı çağırdım. Melissa gelsene !…diye.Amacım onu kapının dışına alıp da çıkarmak , sonra içeri girmek.Elimde de çikolata onu öyle bekliyorum.Kandıracağım aklım sıra.Kapını dışına biraz çıkıp geleceğim ve inanışa göre bütün sene seyahat edeceğim. Kendimce şeytanca planlar kuruyorum ve Melissa’yı da götüreyim istiyorum her gittiğim yere . Gelmedi tabii uyanık.. Netice de arkadaşlar anlaşılan ben gene seyahatlerimi tek yapacağım..

Derslerimi iyi tamamlayamadım gibi bir his var içimde ama inanın elimden geleni yaptım.. evde tütsü yakamadım kötülükleri kaçırmak için muko.. yatağa çörekotu da serpemedim..:)

İste böyle arkadaşlar saat 24.00 de oradan oraya koşuşturdum anlayacağınız.sayın esimden de bir alay laf işittim inanıyorum diye ama neyse ben bunlara da hazırlıklıydım .Aslında bunlara hiç inanmıyorum ama gene de yapıyorum, ya doğruysa J:Kendimi ilk önce sağlam kazığa bağlayıp sonra Allah ‘a emanet edeyim öyle değil mi? . Bunların hepsi bana kendimi iyi hissettiriyor Önemli olan da bu..Beni eğlendiriyor.Bunları yaparken kendimi muzip bir çocuk gibi hissediyorum.Esim bile beni durduramaz..J

Ve açıkçası ben içimdeki çocuğu hiç kaybetmek istemiyorum.Bana iyi geliyor. Vücudum kalınlaştı , orta yas halini aldı , yüzümde çizgiler fazlalaştı, artık eskisi gibi güzel de hissetmiyorum kendimi ama ; içimdeki çocuk hep hopluyor, zıplıyor, çareler muziplikler arıyor. Onu çok seviyorum ben oda olmasa ben ne yapardım.?

Sen hep böyle kal…tertemiz ve cana yakın.. kendimi övmüyorum aman merak etmeyin, içimdeki küçük çocuk için söylüyorum bunları…Melissa ile aynı yaştalar iste.. çogunlukla beraber oynuyorlar …öyle bir şarkı vardı hatırlıyor musunuz…? Benim sürekli dilimde ama hatırlayamadım acaba kim söylüyordu..? Neyse ..

Hem site olarak hem de dernek olarak kendimize müthiş bir yeni yıl programı yaptık ; bir çok ama bir çok şeyler var yapılacak.Bu sefer çok beklemeyeceksiniz. Hemen; hem de hemen görüntü vereceğiz.Bu sayfanın çok takip edildiğini artık biliyorum. İşte buyrun birincisi 🙂

İlk toplantımız 25 Ocak 2002 de İstanbul’da yapılıyor . Eurofetil Üreme sağlığı Merkezi bizimle birlikte olacak , yeni gelişmeler neler var ve kolonlama ..Çok ilginç konularla birlikte olacağız..

İstanbul’da olan bu toplantıya bu yazıyı okuyan gelebilecek herkesi bekliyoruz.Toplantımızda sitenin diğer sayfalarında da ayrıntısını okuyacağınız yeni bir aktivitemiz olacak. İşte buyrun ikincisi 🙂

Bu toplantımızda nikah tazeleyeceğiz. Bu da nedir nerden çıktı diyeceksiniz biliyorum.Çıkış noktası söyle oldu.Bu tedaviler süresince bir çok arkadaşımız eşleriyle, gerek erkek gerekse kadın ilişkilerinde bir çok sarsıntılar geçiriyorlar, ama geçirmeyip birbirlerine kenetlenen arkadaşlarımız da çoğunlukta…Bizim amacımız bu aktiviteyle bütün herkese iki kişinin aşık oldukları için birbirleriyle evlendiklerini ;çocuk doğurmak için olmadığını bir kez daha vurgulamak istiyoruz.

Bunun için de bütün aynı kanıda olan üye olan olmayan herkesiz bu toplantıya davet edip, hep birlikte nikah tazelemeye çağırıyoruz.

Hadi telefona sarılın hemen ..Rezervasyon için.. Unutulmaz bir toplantı olacak… Şimdiden içim kıpır kıpır..:)

Sevgiler
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ