lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kısırlık sorunu hakkında 10 önemli gerçek

Kısırlık sorunu hakkında 10 önemli gerçek
 

Kısırlık sorunları konusunda 10 madde ile çiftlerin dikkatini çekti.

  1. Mutlaka stres yönetimini öğrenmelisiniz.Günlük hayatınızda stres düzeyinin yüksek olması bir dönem sonra doğurganlığınızı ciddi şekilde bozabilir.
  2. Beslenme önemlidir. Doğurganlık dostu diyet hazırlamak için mutlaka doktorunuza danışın.Bilmiyorsanız doktor formu doldurarak başvurabilirsiniz.
  3. Tubal hastalık kontrolünü mutlaka yaptırın.Uzmanlar kadın kısırlık sorunlarının % 18 inin yumurtalık kanallarının içindeki tıkanma sonucu olduğunu belirtiyorlar..
  4. Yaş önemli ama çok ileri olmadığı ve kaliteli yumurta ürettiğiniz sürece çok da önemli değil. Yaşla birlikte doğurganlık azalıyor ama kısırlık tedavisi ve tüp bebek tedavileri başarı oranlarında da olumlu yönde yükselme var.
  5. Uykunuzun yeterli olmasına dikkat edin. Kötü uyku alışkanlıkları üreme sağlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir.
  6. Kısırlık sorununuz için mutlaka uzman bir doktora başvurun. Tıbbi teşhisinizin olması kısırlık sorununuzun aşılmasında çok önemlidir.
  7. Erkek kısırlığı ve bunun nedenlerinin teşhisi önemlidir.Erkeklerde de kısırlık sorunu bazen çok karmaşık olabilir.Semen örnekleri sperm sayısı, hareketliliği ve hareketlilik hakkında bilgi verir. Ancak semen analizinde fark edilemeyen genetik bozukluklar erkek üreme sağlığını bozabilir ve kısırlığa neden olabilir.
  8. Kısırlık sorununuz hakkında eşlerin birbirlerine karşı açık ve şeffaf olmaları ,her şeyi konuşabilmeleri ,birlikte karar almaları çok önemlidir. Sorun onda veya bende suçlamalarının hiçbir zaman olmaması gerekir.
  9. Açıklanamayan kısırlık da çiftlerin önemli bir sorunu.Kısırlık sorunu yaşayan çiftlerin çok küçük bir yüzdesinin ya belirgin bir sorunu olmadan ( %10 açıklanamayan kısırlık durumuna girerler) ya da tam ayrıntılı inceleme yapılamadığından bebekleri olmaz.
  10. Kısırlık sorunu belli bir süre içerisinde ilaçla çözüme ulaşmaz ise çiftlerin vakit kaybetmeden ve maddi manevi yıpranmadan tüp bebek tedavisine geçmeleri gerekir.

Tüp Bebek Tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Danışma formu ile bizimle iletişim kurabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 

ikiye – İSTANBUL

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
BİR YORUM YAZ