lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Ramazan Ayında Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Bilmek İstenenler

Ramazan Ayında Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Bilmek İstenenler

Merhaba dostlar

Mübarek günler geldi ve derneğimize gelen telefonlarda dahil bu aylarda genelde herkes oruç tuttuğundan tedaviler büyük ölçüde daha ileri tarihe alınmaya başlandı. Ramazanda uzun süren açlık saatleri tedavideki hastayı olumsuz etkiliyor. Öncelikle hasta; kan şekerindeki düşmeye bağlı olarak halsizlik, sinirlilik hali, baş dönmesi ve baş ağrısı gibi problemlerle karşılaşabilir.İnsanlar aç kalırken ve yapılan iğnelerde belli saatlerde yapılması gerektiğinden bu tür önemli bir tedaviyi iki arada bir derede yapmak istemiyorlar . Açken hele hele Ramazanın ilk günlerinde vücut açlığa adapte olmaya çalışırken tedaviyi düşünmek bile istemeyebiliyor.

Ramazan ayında tüp bebek tedavisi yaptırılır mı?
Evet yaptırılabilir. Bu sürede tedavideki hasta eğer oruç tutuyorsa ilaçları uygun zamanlarda yapması önerilir ve ona göre düzenlenir. Eğer Ramazan ayı süresince oruç tutmayacaklar  ise tedavi daha kolay yapılabilir.

Tüp bebek tedavisi aman aman mutlaka olsun  yoksa ölecem türü bir tedavi değil elbette. Ama bu dönemlerde de tedavi olmanın belli bir avantajı da olmuyor değil.

RAMAZAN AYINDA TEDAVİ OLMANIN AVANTAJLARI ;

Bir defa herkes oruç tuttuğundan tedavi randevuları daha az olduğundan  uzun süre sonrasına randevu alabildiğiniz bir doktordan bu günlere rahatça alabilirsiniz.

**Merkezler hastaneler kalabalık olmadığından doktor ve personel sizinle daha rahat ilgilenebilir.

**Daha huzurlu bir tedavi imkanınız olur.

**Bazen fiyatlar Ramazanda düşebilir.

Ramazanla ilgili tedavi olmak isteyen arkadaşlarımız için bazı bilgiler vermek istiyorum.

TÜP BEBEK TEDAVİSİNDE  İLAÇLAR İFTARDAN SONRA YAPILABİLİR.

Havalar henüz sıcak değil .Tüp bebek tedavisi için uygun günler . Hava şartlarının tedavi üzerinde hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Vücut ısısı sıcaktan etkilenmez, iç organlarımızda bu yüzden sıcaklığa karşı hiçbir tepki görülmemektedir. Yani yaz mevsiminde sperm kalitesinin bozulması gibi bir durum söz konusu olamaz. Eskiden sıcakta ameliyat yapılmasından çekinilirdi ama şimdi öyle bir şey yok. Her mekanda klima ve teknoloji ona göre ayarlanıyor. Bu konudan endişeniz olmasın.Tüp bebek tedavisi yapılan ortamdaki havalandırma, havanın filtrelizasyonu her mevsim aynıdır. Kesinlikle sıcak yada soğuk etkilemez.

ORUCUNUZ BOZULMAYACAK BİR DÜZENLEME YAPILABİLİYOR. 
Ramazan ayında hastaların bir kısmı tedaviden çekinebiliyor. Çünkü tedavi sırasında kullanılan ilaçlar ve enjeksiyonlar, hastanın orucunu bozabiliyor. Eğer kişi oruç tutmak istiyorsa, enjeksiyonunu oruç saati dışında yapabilir.

SPERM VERME ,YUMURTA TOPLAMA ve TRANSFER GÜNÜ ORUÇ TUTULMAZ
Erkekler sperm verme günü , hanımlarda yumurta toplanması ve embriyo transferi günlerinde hastanın anestezi alacağı için oruç tutamazsınız. Bu nedenle o günleri borçlanıp daha sonra tutabilirsiniz.

 

Tedavilerinizde bol şans diliyoruz.

 

..

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilir daha uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz..

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ