lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Mimoza’dan Sevgiler

Mimoza’dan Sevgiler

Sibel Hanım,

Bu yazımı “Savaşa Devam Edenler” bölümüne aktarırsanız çok sevinirim. Yazım arkadaşlarıma uzun gelebilir. Ama yine de dikkatle okumalarını tavsiye ediyorum. Kendilerine yararlı olacak bilgiler bulabilirler. Aşağıda tavsiye edebileceğim birtakım bitkisel besinler olabilir, bunları kullanmadan önce lütfen doktorlarına danışsınlar, bilinçli kullansınlar.

Eşim ve ben ilk mikroenjeksiyon denememizi Ekim 2002’de gerçekleştirdik. Sonuç negatif çıktı. Tedaviye başlamadan önce herhangi bir bitkisel gıda kullanmadım. Normal beslenme düzenimize devam ettik. Bu arada “cocukistiyorum.com” sitesini keşfettim. “Savaşa Devam Edenler ve Savaşı Kazananlar” bölümünü okudum. Çok duygulandım, heyecanlandım. Bu heyecanım eşime ve etrafıma da yansıdı. İlk tedavi başarısız olunca tarif edilemez bir üzüntü yaşadım. Bende herhangi bir problem yoktu. Eşim ve ben çok önemli testlerden geçtik. Eşimin rahatsızlığı çok önemliydi. Ümit azda olsa ilk tedavi sırasında herşey yolunda görünüyordu. Bu arada şunu belirtmek istiyorum. Tedaviye devam ederken lütfen ne olursa olsun moralinizi bozmamaya çalışın. Sizi üzen, etrafına negatif enerji veren insanlardan uzak durun. Sevdiğiniz işleri yapın, sevdiğiniz insanlarla görüşün. Kendimden örnek vermek istiyorum. Yapı olarak çok sabırsızım, alınganım. Hassas ve alerjik bir yapıya sahip insanım. Herşeyi çok ince düşünüyorum. Karşımdaki insanlardan aynı inceliği göremeyince hayal kırıklığına uğruyorum. Ben eşimin durumunu bilerek evlendim. İkinci evliliğimiz. Eşim huzur dolu, sakin, merhametli bir insan. Bu yüzden asla geriye dönüp bakmadım. Dini inançları kuvvetli bir kişiliğim var. Herzaman Yüce Rabbime dua ediyorum bize ve bizim gibi mücedele eden diğer çiftlere herşeyin hayırlısını vermesi için. Çalışan bir kişi olduğum için ilk tedaviden sonraki üzüntüm uzun sürmedi. Artık olaylara bakış açımı değiştirmeye karar verdim. Tedavi konusunu eşimden ve sizlerden başka hiçkimseyle paylaşmıyorum. Küçük şeylerden mutlu olmaya çalışıyorum. İnancımı ve umudumu asla kaybetmedim. Elimizdeki imkanlarla elimizden gelen herşeyi yapmaya karar verdik. İnşallah sonuç hepimiz için hayırlı olur. Bu arada eşim ve ben evlat edinme konusunada soğuk bakmıyoruz. Çocuğumuzun olmaması ne bizim için ne de sizler için asla bir özür değil. Başka alternatiflerde var. Herşeyin sonunda bunları değerlendirmek gerektiğine inanıyorum. Eşim ve ben ikinci tedaviye karar verdik. İlk tedavide yaşadığım tecrübeleri bir deftere yazdım. Günlük tuttum. Yaşadığım iyi veya kötü duygularımı yazdım. Doktorlara neler sormam gerektiğini not aldım. İnanın bana bunun çok faydasını gördüm. Hem doktorunuza hatırlatmalarda bulunuyorsunuz, hem de herşey daha planlı oluyor, unutmuyorsunuz.

Eşim ve ben ilk iş olarak çarşıya gidip şifalı otlardan aldık. Beslenme düzenimizi değiştirdik. Sibel Hanım’ın sitede belirttiği şifalı otlardan ve bitkilerden aldık. Ben bir dosya hazırladım. Bu dosyada şifalı otların ne işe yaradığı, nasıl kullanıldığı yazılı. Haftalık menü listesi hazırladım. Niyazi ERÖZTÜRK’ün “Bir Yudum Sağlık” kitabını aldık. Niyazi Bey’in başka kitaplarıda var. Bu kitapta şifalı otların nasıl kullanıldığı, hangi hastalıklara iyi geldiği yazılı. Hergün hangi bitkisel besinleri kullandığımız aşağıda yazılı.

1- Her sabah aç karnına ısırganotu + bal + polen + arı sütü alıyoruz. Çalıştığım için sabahları kapaklı küçük bir cam kaba bir miktar Eti Müsli aktarıyorum. İçine süt + kuru üzüm + ceviz ekleyip karıştırıyorum. İşyerinde sabahları yiyorum. Arkasından bir dilim kepek ekmeği ve beyaz peynir yiyip, çay içiyorum. Eti Müsli’yi Migroslardan alabilirsiniz.

2- Öğün aralarında bir Greyfurt ve kepekli galete yiyorum.

3- Hergün 2 bardak Rezene Çayı içiyorum. Arada bir özellikle adet dönemlerinde nane-limon çayı içiyorum. Rahatlatıyor.

4- Öğle yemeğini işyerinde yediği için etli yemek varsa, üzerine nane, karabiber, kırmızı biberden biraz ekliyorum.

5- Hergün 4-5 bardak su içmeye özen gösteriyorum.

6- Akşamları etli yemeğin yanısıra zeytinyağlı bulunduruyorum. Etli yemeklerin üzerine nane + kekik + biberiye + karabiber + kırmızı biber ekliyorum. Sarmısaklı yoğurt sürekli bulunduruyorum. Sarmısağı her akşam çiğ olarak yemekte çok faydalıymış.

Mikropları öldürüyormuş. Diğer baharatlarla ilgili bilgileri “cocukistiyorum.com” sitesinde bulabilirsiniz.

7- Her akşam yemeklerden sonra bir tane karanfil alıyorum.

8- Özellikle tedavi döneminde Dardanel Ton Balığının yenilmesi tavsiye ediliyor. Tedavi sırasında tanıştığı bir arkadaşım bahsetmişti.

9- İlk tedavimde rahimde problem olmamasına rağmen transfer edilen embriyolar tutunamadı. Bu yüzden döl yatağı gevşekliklerinde Böğürtlen Yaprağı + Arslan Pençesi + Civan Perçemi alınması tavsiye ediliyor. Bu otların demleme, haşlama yöntemiyle öğün aralarında şeker katılmadan alınması tavsiye ediliyor. Aktarcılara sorabilirsiniz.

10- Son zamanlarda kendimi çok halsiz hissediyorum. Bu yüzden “Ginseng” isimli bitkiyi bana tavsiye ettiler. Eczanelerde tabletleri satılıyor. Aktarcılara sorabilirsiniz. Başka çeşitleride var.

Akşamları yemeğim olmadığı bazı zamanlar piyaz yapıyorum. Üzerine maydanoz, domates, nane, kekik, yeşil soğan, limon, zeytinyağı ekliyorum. Mümkün olduğu kadar bitkisel besinlerden yararlanmaya çalışıyorum.

Yukarıda bahsettiğim bitkisel besinlerle ilgili bilgileri daha ayrıntılı olarak “cocukistiyorum.com” sitesinde bulabilirsiniz. Doktorunuzun verdiği bilgiler doğrultusunda sizdeki ve eşinizdeki rahatsızlığa göre bilinçli almanızda fayda var.

Eşim ve ben yukarıda bahsettiğim beslenme düzenine özen göstermeye çalışıyoruz.

İkinci tedaviden önce bu işe büyük bir azimle ve inançla sarılmaya karar verdim. İnanın bana oturup geçmişi düşünerek üzülmek hiçbirimize fayda sağlamıyor. Çocuk sahibi olamamak dünyanın sonu değil. Hepimizin sorunlarımızı paylaşmaya ihtiyacı var. Maalesef etrafımızdaki birçok insan bizleri gerçekten dinlemiyor. Geçmişe bir çizgi çekip eşlerimizle birlik beraberlik içinde olalım.

Hem kendimize hem de doktorlarımıza moral verelim. Her şeyden önce sağlıklı olduğumuz için, tedavi olabildiğimiz için hergün Yüce Rabbim’e şükredelim. Dilerim savaş biter, barış ve mutluluk dolu günler başlar.

Eğer sorunumuzdan kurtulmamız için en küçük bir şansımız varsa mücadele edelim!

Ama başka türlü olması olanaksız bir şeyle karşı karşıyaysak, kendi iyiliğimiz için, çırpınıp durmaktan vazgeçelim.

Güneşin altındaki her hastalığın,
Ya vardır bir çaresi ya yoktur.
Eğer varsa aramalı,
Eğer yoksa unutmalı.

Columbia Üniversitesi Dekanı Dean Hawkes

Tanrım!
Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etmek için
Sukünet
Değiştirebileceğim şeyler için
Cesaret
Ve bunu ayır edebilmem için
Akıl ver!

Bu alıntıları Dale CARNEGIE’nin “Üzüntüyü Bırak Yaşamaya Bak” isimli kitabından yazdım. Okumanızı tavsiye ederim.

Zor anlarınızda iyi bir rehber olabilir.

Size sağlıklı yaşam için özgün tariflerinizi yazın burada yayınlayalım  mail adresimiz : sibelt@cocukistiyorum.com

Bu yazıyı okuyanlar Tüp Bebek tedavisi öncesi Beslenmede bunları da okudular

 

Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme Sebzeler ve Meyveler
Tüp bebekte sağlıklı yumurta için 90 gün gerekli -3-
Tüp Bebek Tedavisinde Sağlıklı yumurta icin 90 gün -2-
PCO Hamile kalma şansınızı doğal yoldan %50 artırmak
Tüp Bebek Tedavisine Nasıl Hazırlanabilirsiniz?
Erkek kısırlığında hangi vitamin neye yarar?
Tüp Bebek Tedavisinde Nasıl Kaliteli Yumurta Elde Edilir?
Çocuk İstiyorum Danışma Formu
Azosperm tedavisi
Spermin yapısı ve erken boşalmayı önlemek için bitkisel tedavi
Tüp Bebek Tedavisinde beslenme nasıl olmalıdır?
Tüp Bebek Tedavi Öncesinde Hangi Vitaminler Önerilir?
Beslenme Şeklinizi Değiştirmek Doğurganlığınızı Artırabilir.
Tüp bebek tedavisi için Multivitamin alarak şansı artırılabilirsiniz.
Murat Berksoy- Tüp Bebek Tedavileri Beslenme Uzmanı
Tüp bebek tedavileri öncesi beslenmede alınan doğal vitaminler
Kolay hamile kalmak için nasıl beslenmelisiniz
Tüp bebek tedavisine destek haftalık yardımcı menü örneği
Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme örnek tarifler
Tüp bebek tedavileri beslenme Omega 3 ün yararları
Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme vitaminler
Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme Vücudumuzun ihtiyacı mineraller
Erkeklerin kısırlığı önleme içinde beslenme diyeti gereklidir
Mimoza’dan Sevgiler

www.cocukistiyorum.com
‪#‎tüpbebek‬ ‪#‎tüpbebektedavileri‬ ‪#‎çocukistiyorum‬ ‪#‎çiderindirimleri‬‪#‎tüpbebekmerkezleri‬‪#‎bebek‬‪#‎çocuk‬‪#‎cocukistiyorum‬ ‪#‎hamilelik‬ ‪#‎doğum‬ ‪#‎çider‬ ‪#‎gebelik‬

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 15 YORUM
BİR YORUM YAZ