lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme vitaminler

Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme vitaminler

Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme . Vitamin ve mineraller ve oligo elementler tüp bebek tedavisi öncesi beslenme doğurganlık için oldukça büyük bir önem taşıyor.Doğal yollardan alınan vitamin ve minerallerin vucuda uyum sağlaması çok daha kolay. Hamile kalmak isteyenler bu önemli maddelere çok dikkat etmeliler.

Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme vitaminler  :VİTAMİNLER ;

E Vitamini : E vitamini eksikliği kadınlarda yumurtalıkların çalışmasını engelliyor. Buğday çimi, fıstık, soya, yulaf ezmesinde ayçekirdeğinde ve yağında bol miktarda bulunmaktadır.

A vitamini : Avitamini eksikliği kadınlarda adet düzensizliğine ve göğüslerin sertleşmesine neden olur. Balık yumurta,tereyağı, ıspanak, tere,havuçta bol miktarda bulunur.

B12 vitamini : yumurtalığın kusursuz işlemesini sağlıyor. Bu vitamini eksikliği doğurganlığı da etkiliyebiliyor. B12 vitamini ve folik asit yumurtalığın kusursuz işlemesini sağlıyor. B12 vitamini ve folik asit eksikliği ise doğurganlığı etkiliyebiliyor. A.E.C vitaminleri hücrelere zarar veren moleküllerin üretimini engelliyor.

B6 vitamini : Bu kıymetli vitamin hücre bölünmesini sağladığı için gebelikte vazgeçilmez bir vitamin. B6 vitamini folik asit, magnezyum ve çinko gibi minerallerle birleştiği zaman cinsellik hormonunun üretimini artırıyor.

 

Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme ; MİNERALLER

 

ÇİNKO :Çinko cinsellik hormonunun üretimi için çok gerekli bir mineral.Eksikliği kadınlarda yumurtalıkların çalışmamasına neden oluyor. Buğday kepeği, kuru fasülye, mercimek, yumurta ve ekmekte bulunuyor.

FOSFOR: Eksikliği cinsel bezlerin çalışmamasına ve sinirleri deformasyonuna neden olur. Soya, buğday çimi, yumurta, badem, kurufasülyede bulunur.

MANGANEZ: Küçük yaşlardan itibaren dikkatle alınması gereken bir mineral. Eksikliği kısırlığa neden oluyor. Hububatta, muşmula, fındık ve karacigerde bulunmaktadır.

İYOT : Eksikliği de vücutta cinsel bezlerin çalışmasını engeller. İyota en fazla ihtiyaç troid bezesinde bulunmaktadır.Bu bezenin çalışması için gereklidir. Troid bezinin meydana getirdiği hormonlaprotein karbonhidrat yağ, su metabolizması ayarlanır.İyot şişmanlatır veya zayıflatır. Karaciğer kaslarımız ve cinsel bezlerimiz için gereklidir. İyot; soğanda, sarımsakta, karides ve sütte bulunur.

FOLİK ASİT : Daha öncede belirttiğim gibi diğer vitaminlerle birlikte yumurtaliğın kusursuz bir şekilde işlemesini sağlıyor. Yeşil sebzelerde bol miktarda mevcut. Özellikle brokolide. Folik asit eksikliği anne karnında bebekte omurga eğriliğine yol açıyor. Bu nedenle doktorlar anne olmak isteyen kadınlarda folik asit değerini ölçüyorlar. Eksiklik varsa bunu vitamin hapları ile gideriyorlar.


Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme  ;  KURUYEMİŞLERİN ÖNEMİ

 

ÇAMFISTIĞI: Bol proteini ve E vitamini ile kadım ve erkekte cinsel isteği artırır. Cinsel tükenmeyi ve buna bağlı olarak ruhi çökünte ve kalp rahatsızlıklarını geçirir.

FISTIK: Bol E vitamini ihtiva eder.Kadında ve erkekte cinsel arzuyu artırır. Kadıda hamşle kalmayı sağlar. Fıstık tek başına yendiğinde peklik yapabilir. Bu nedenle tek başına yenmemelidir. Portakal,elma, armut ve sebzelerle veya tatlıların üstüne serpilerek yenmelidir.

ANTEP FISTIĞI : Bol protein ve E vitamini ihtiva eder. Cinsel arzuyu artırır. Hormonları çalıştırır.

FINDIK: Protein ve madensel maddeler fosfor ve demir fazladır.Cinsel bezleri çalıştırır. Vücudunda ahenkli çalışmasını sağlar.

CEVİZ: Bol miktarda çinko, fosfor,kalsiyum,bakır ve protein vardır.Çok kıymetli bir kuruyemiştir.: Günde 25gr kadar (avuçiçi kadar) yenmesi uygundur daha fazla yenmemelidir.

 

Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme konusunu okuyanlar bunları da okudular ;

 

Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme Sebzeler ve Meyveler
Tüp bebekte sağlıklı yumurta için 90 gün gerekli -3-
Tüp Bebek Tedavisinde Sağlıklı yumurta icin 90 gün -2-  
Tüp Bebek Tedavisine Nasıl Hazırlanabilirsiniz?
Erkek kısırlığında hangi vitamin neye yarar?
Tüp Bebek Tedavisinde Nasıl Kaliteli Yumurta Elde Edilir? 

Tüp Bebek Tedavi Öncesinde Hangi Vitaminler Önerilir?
Beslenme Şeklinizi Değiştirmek Doğurganlığınızı Artırabilir.
Tüp bebek tedavisi için Multivitamin alarak şansı artırılabilirsiniz.
Tüp bebek tedavileri öncesi beslenmede alınan doğal vitaminler
Kolay hamile kalmak için nasıl beslenmelisiniz
Tüp bebek tedavisine destek haftalık yardımcı menü örneği
Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme örnek tarifler
Tüp bebek tedavileri beslenme Omega 3 ün yararları
Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme vitaminler
Tüp bebek tedavisi öncesi beslenme Vücudumuzun ihtiyacı mineraller
Erkeklerin kısırlığı önleme içinde beslenme diyeti gereklidir

 

www.cocukistiyorum.com
‪#‎tüpbebek‬ ‪#‎tüpbebektedavileri‬ ‪#‎çocukistiyorum‬ ‪#‎çiderindirimleri‬‪#‎tüpbebekmerkezleri‬ ‪#‎bebek‬ ‪#‎çocuk‬‪#‎cocukistiyorum‬ ‪#‎hamilelik‬ ‪#‎doğum‬ ‪#‎çider‬ ‪#‎gebelik‬

Aliye Sibel Tuzcu

 

 

 

 

 

Tüp bebek  ve kısırlık tedavileriniz için Çocuk İstiyorum  Formu ile bize ulaşın
 
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 10 YORUM
BİR YORUM YAZ