Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Lütfen Kanama

Lütfen Kanama

Bu ay da duymadın sesimi Allahım. Bir ay bile geçmedi ki üstünden!.. Yirmi gün bile. Sanırım bir sorunum var ama ne zaman doktora gitsem,bu sorun yok oluyor ve önüm tıkanıyor çözümlerle ilgili. Biliyor musun artık ne karnım ağrıyor 378007Chastalanınca ne de bacaklarım. Sadece kalbim acıyor. Beni affet. İsyan etmekten sana sığınırım ama artık çok sıkıldım. Tamam, senelerce, çaresizce, hatta ümitsizce beklemiş insanların yanında benim özlemim bir hiç kalır ama bunu da yaşayan benim. Bu da benim hayatım, benim özlemim, benim çaresizliğim.

Her şeyin yolunda olduğuna inanmıyorum; inanamıyorum.Her şeyi yolunda olan bir kadın, onbeş gün arayla hastalanmaz. Her şeye yabancılaşmak üzere olduğumu hissediyorum. Özellikle de bu ilk günlerde müthiş bir karamsarlık kaplıyoriçimi. Sonra nasıl oluyorsa -hem de bir gün sonra- aynı ümitli bekleyiş gene başlıyor bende. Garip bir heyecan kaplıyor benliğimi de aynı hevesle günleri sayıyorum ama bu ilk gün!…

Her şey yabancı bana. Evim, kocam, sevişmek, kilodum, orkidler, vücudumdan gelen ve şiddetle içeriye gerisin geri yollamak istediğim kanım; kendim, beyaz tuvalet kağıtları…. Sahi ya keşke kırmızılarını yapsalar şu pedlerin ve tuvalet kağıtlarının.Belki şoka girmeden,daha hafif karşılarız kendi kırmızılıklarımızı…

Tanrım, bu kadar doğal ve olağan gelen bir olayın nasıl olup da imkansız hale büründüğünü aklım almıyor. Keşke görebilmek mümkün olsa içimizdeki olayları. Yani birliktelik sonrasında, ekrandan seyredebilsek spermlerin yolculuğunu ve yumurtamızın durumunu. Belki o zaman gözlerimizle destek olup; “hadi” derdik ikisine de. Hadi, hadi lütfen durma yarı yolda.Hadi lütfen al birini içine. Hadi lütfen KANAMA!….


MERHABA SİBEL HANIM. BEN BU YAZIYI EKİM’İN ONİKİSİNDE YAZMIŞIM. ŞİMDİ GENE ELİME GEÇTİ VE NEDENSE SİZİN DE OKUMANIZI İSTEDİM.UZUNDUR SİTEYİ ZİYARET ETMİYORUM HERHANGİ BİR ŞEKİLDE ETKİLENMEYEYİM DİYE AMA SANIRIM BİZİ BİZDEN BAŞKA HİÇ KİMSE ANLAMIYOR.BİZDEN ÇOK SONRA KARAR VERMİŞ KİŞİLERİN HAMİLELİK HABERİNİ ALIYORUM BİR SÜREDİR. HEPSİ BANA AKIL VERİYOR BU OLAYI KAFAYA TAKMAMAMLA İLGİLİ. ARTIK ONLARA HALİMİ ANLATMAKTAN VAZ GEÇTİM; ANLAYAMAZLAR ÇÜNKÜ .BENİ EN ÇOK EŞİM ANLIYOR. DAHA DOĞRUSU ANLAYIŞ GÖSTERİYOR AMA BENİ BİR TEK SİZLER ANLARSINIZ. ASLINDA BU RUHSAL DURUMUMUZU İLLA BAŞKALARINA ANLATABİLMEMİZ GEREKİYOR MU ONU DA CEVAPLAYABİLMİŞ DEĞİLİM. TEK BİLDİĞİM, HER NE SÖYLENİRSE SÖYLENSİN; BUNLARI DEFALARCA DUYMUŞ OLMAMIZDIR. İŞTE SİZ BUNU BİLİYORSUNUZ. ONUN İÇİN DE YAZIMI DAHA DOĞRUSU İÇ DÖKÜŞÜMÜ SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM. BİZİM SORUNUMUZ, BİR SORUNUMUZUN OLMAMASI. BELKİ DE HENÜZ TIBBIN BİLMEDİĞİ BİRŞEYİMİZ VAR. İKİ SENEYE YAKLAŞTI BEKLEYİŞİMİZ AMA BİRAZ DAHA BEKLEMEMİZİ SÖYLÜYORLAR. AŞILAMA ÖNERİYOR DOKTORLAR AMA BİZ HER HASTALANDIĞIM GÜN BUNU DÜŞÜNÜP; ERTESİ GÜN DE VAZGEÇİYORUZ. MADEM BİR SORUN YOK; O HALDE NEDEN DOĞAL YOLLA HAMİLE KALMAYAYIM DİYE. TEK ÇAREMİZİN BU OLDUĞUNU BİLSEK, HİÇ BEKLEMEYİZ AMA STRESTEN OLMAYABİLECEĞİNİ ANLATIP; “BEKLEYİN” DİYORLAR. “TAMAMEN AKLINIZDAN ÇIKARTIN BU OLAYI. O ZAMAN OLUR “BÖYLE BİR ŞEY MÜMKÜN MÜ SİZCE. ÖYLE BİR ZAMAN GELİYOR MU UZUN SÜRELİ BEKLEYİŞLERDE? BU YAZIYLA İLGİLİ TEK BEKLENTİM -OKUMANIZ DIŞINDA- SON SORUMA VEREBİLECEĞİNİZ BİR CEVAP. BELKİ KENDİMİ DAHA RAHAT HİSSETMEMİ SAĞLARSINIZ.

VARLIĞINIZ, MÜCADELENİZ VE DE EMEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ