lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

05-11 Kasım 2018 Avrupa Doğurganlık Farkındalık Haftası – Europe Fertility Week 2018 EFW2018

05-11 Kasım 2018 Avrupa Doğurganlık Farkındalık Haftası – Europe Fertility Week 2018  EFW2018

Merhaba Sevgili Arkadaşlar

Bu hafta 05 -11 Kasım arası Uluslararası Avrupa Doğurganlık Derneği ( Fertility Europe – EU ) Kısırlık konusunda farkındalık yaratmak için Avrupa Doğurganlık Haftası (Europe Fertility Week kısa adı EFW2018 ) çalışması başlattı.
Türkiye’den Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) de bu çalışmayı destekleyen üyelerden.

Avrupa’da da Türkiye de olduğu gibi 25 milyon Avrupa vatandaşı çocuk sahibi olmaya çalışıyor. Sadece Türkiye de 1.5 milyona yakın insanın bu sorunu yaşadığı varsayılıyor. Tüp bebek tedavileri sorunun gözüken yalnızca aysbergin üst yüzü. Sadece kendimizin yaşadığı bu sorunun aslında tüm ülkelerde kadın ve erkek olarak aynı duyguları paylaştığını bilmek ,yalnız olmadığınızı hissetmek eminim sizi bir nebze rahatlatacaktır.

Ortak konularımız ;
*Doğru bilgiye ulaşamama ( bilgi kirliliği),
*Duygusal yalnızlık,
*Tedavilere erişememe,
*Finansal sorunların agırlığı ,
*Herkese eşit tedavi imkanının olmaması
*Yasal düzenlemelerdeki engeller
*Çevre kirliliği nedenleri ile bu sorunun giderek artması,
Gördüğünüz gibi sadece Avrupa’da değil tüm dünyanın yaşadığı evrensel bir sorunu yaşıyorsunuz yalnız değilsiniz.Ve bu eğer konuşursanız çözülebilecek bir şey ve sizinde farkındalığınız ile gelecek kuşaklara aktarılmaması gereken bir şey. Bu nedenle konuşun,paylaşın , ısrarla çözüm önerileri isteyin,politika yapıcılara sorunları ulaştırmaya çalışın. Bu tüm ülkeler birlikte hareket ettiğinde yok olabilecek bir şey.
Kısırlığı kökünden çözemesek bile doğurganlığı artırabilmek kısırlık sorununu azaltabilmek için çevre ve teknoloji konusunda elimizden gelen her şeyi yapmalıyız yapılmasına destek vermeliyiz.
Bu konuda Avrupa Doğurganlık Derneğinin yazısını da size iletiyorum;

“Sevgili Arkadaşlar ;

Hepimiz doğurganlık konularında farkındalık yaratmak ve çocuk sahibi olmak isteyenlere güvenli, eşit ve adil bir erişim sağlamak için EFW2018’e katılalım.
Geçen yıl olduğu gibi, kampanya için tüm materyalleri size ulusal ihtiyaçlarınızı karşılayacak kadar zaman kazandıracağız. Sosyal medya kampanyasının kapsamını genişletebilir ve etrafınızdaki gerçek yaşam olaylarını yaratabilirsiniz.
Teşekkür ederim!

Doğum günün kutlu olsun!
Bir aileye sahip olmak isteyen ancak kısırlık ile mücadele eden 25 milyon Avrupalı ​​için bu ifade daha derin bir anlama sahiptir. Ayrıca dünyada doğurganlık tedavileri sayesinde doğum günlerini kutlayabilecek 8 milyon insan var.

EFW 2018 sırasında, infertilite ile ilgili zorlukların üstesinden gelmek, hala ebeveyn olmayı ümit edenlerle cesaretlendirmek hikayelerini paylaşmak ve çocuksuz kalanların mücadelelerini işaretlemek için doğum günlerinin önemini vurgulayacağız. Bu şekilde, kampanya, Louise Brown doğum günü ve tüm doğum günlerinin temsil ettiği önemli dönüm noktasını kutlarken, duygusal olarak yankı uyandıran, bilgi paylaşımı ve maddenin ciddiyetini iletme arasında bir denge yaratarak, infertilite tedavilerindeki ve farkındalığındaki ilerlemeler sayesinde bu hastaların karşılaştığı zorluklara ve ihtiyaçlara dikkat çekecek. ”

Bu videoyu sayfalarınızda paylaşmaya davet ediyorum. Yakınlarınız için kendiniz için. Şimdiden çok teşekkür ediyoruz.

Aliye Sibel Tuzcu
Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER)
Başkanı

 

Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği (ÇİDER) Nedir  buradan okuyabilirsiniz.

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ