lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Kök hücre çalışmaları Türkiye de Çocuk sahibi olmak konusunda yoğunlaşmalı

Kök hücre çalışmaları Türkiye de Çocuk sahibi olmak konusunda yoğunlaşmalı
Çocuk İstiyorum Sitesinde özellikle Azosperm nedeni ile çocuk sahibi olamayan bir grup üyemiz Kök hücre çalışmalarının özellikle çocuk sahibi olamama nedeni üzerinde yoğunlaştırılması isteğiyle harekete geçtiler.
Çocuk İstiyorum Sitesinin ve derneği de bu arkadaşlara sonuna kadar destek vermektedir.
Sizde aynı kanıdaysanız lütfen aşağıdaki adreslere mail atınız
  
Sağlık Bakanı Prof.Dr.Recep Akdağ’ın özel kalem müdürü
Dr.Ercan Şimşek
Tel. 585 10 50-58’e kadar
Faks. 431 48 79

recepakdag@akparti.org.tr

İl Sağlık müdürlükleri
ankara@saglik.gov.tr
istanbul@saglik.gov.tr

Yüksek Sağlık şurasının tel ve mailleri

+90 (312) 458-3523 telf.
+90 (312) 458-3530 faks
yukseksagliksurasi@saglik.gov.tr

Sayın İlgili

Doğuştan yada sonradan çeşitli sebeplerle azosperm olan,tüp bebek yöntemiyle başarılı olamayan,tek ve son çareleri kök hücre olan,kendi kanından canından bir evlat sahibi olmak için önerilen sperm bankalarını red eden,çaresizlikle bir umut sesini duyurmaya çalışan,evlat sahibi olma özlemiyle dolu binlerce aileden biriyiz.Azosperm denen bu hastalık nedeni ile çocuk sahibi olamıyoruz.
Araştırmalarımızdan ve basından edindiğimiz bilgilerle Kök Hücre yöntemi ile bu tür hastaların çocuk sahibi olma konusunda bir çok ülkede araştırmaların yapıldığını hatta sperm ve yumurta hücresi üretildiğini öğrenmiş bulunuyoruz.

Türkiye’nin infertilite ve Tıpta bir çok ülkeden çok ileri seviyelerde olduğu aşıkar. Başka hastalıkların tedavisinde de kullanılmaya başlanan Kök hücrenin bir hastalık olan,Azosperm’de ve erken yaşta yumurta rezervi azalmış hatta menepoza girmiş insanlar için büyük bir umut olduğu kesin.

Siz devlet büyüklerimizden ricamız Kök Hücre ile bebek sahibi olma yönteminin Türkiye’de daha ileri boyutlarda araştırılıp faaliyete geçirilmesidir.
Gereken izinlerin verilmesinde göstereceğiniz hassasiyet ile, umutsuz bir topluluk halinde tek umudunu kök hücre ile sperm elde etmeye bağlayan bizleri ihya edersiniz.
Bu konuda hassasiyetinizi ve umutlarımıza ışık olmanızı rica ediyoruz.
Saygılarımızla…
Azosperm mağdurları

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ