lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

İleri yaşta veya yumurta rezervi azalan hastalarda başarı şansı artırılabilir mi? Op.Dr.Özge İdem Karadağ

İleri yaşta veya yumurta rezervi azalan hastalarda başarı şansı artırılabilir mi? Op.Dr.Özge İdem Karadağ

İleri yaşta anne olma konusu beraberinde bir çok sorunu da getirebiliyor.Yumurta rezervinin azalmış olması , sona kalan yumurtaların kalitesinin daha düşük olması gibi, Bu yumurtaların kalitesi tüp bebek tedavisi sırasında artırılır mı? Bu konuyu Kayseri Acıbadem Tüp Bebek Merkezi tüp bebek uzmanı Op.Dr.Özde İdem Karadağ’a sorduk.

İleri yaşta veya yumurta rezervi azalan hastalarda başarı şansı artırılabilir mi?

.

.
Yaş faktörü bizim özellikle kısırlık üzerine maalesef yaş arttıkça gebelik oranları düşebiliyor daha doğrusu .Yaş çok önemli bir faktör ama tabi ki yaşı ileri diye gebe kalamaz diye düşünmemek lazım  hastalarımızı bizim her yaştan hastamız oluyor .Özellikle bu yumurta rezervini artırmak için son dönemde omega dediğimiz biesteron dediğimiz buna benzer bazı ilaçlar kullanılabiliniyor, özel vitaminler kullanılabiliniyor .Ancak hiç birinin tam kesinleşmiş netleşmiş sonuçları yok .Çünkü yumurta hücresi doğuştan gelen bir hücre ve bizim bu hücreyi sonradan üretme gibi bir şansımız maalesef yok. Çalışma aşamasında olsa dahi bize hiçbir şey kaybettirmiyor tabi ki deniyoruz bunu hastalarımıza tabi bilgi veriyoruz öncesinde kesin değil ama bunlardan fayda görebilirsiniz diye. Bunları uygulamaya çalışıyoruz. Ancak biraz önce dediğim gibi kesin netleşmiş sonuçlarımız yok.

Çok teşekkür ederim

Aliye Sibel Tuzcu

 

Bu konuyu okuyanlar aşağıdaki konuları da incelediler.;

Troid hastalığı tüp bebek tedavisini etkiler mi? Op.Dr.Özge İdem Karadağ

Tüp Bebek Tedavisinde Rahme Çizik Atmak Başarıyı Artırır Mı? Op.Dr.Özge İdem Karadağ

Tüp bebek tedavisi ile doğan bebeklerde herhangi bir yan etki var mı? Op.Dr.Özge İdem Karadağ

 

Tüp bebek tedavileriniz için Op.Dr.Özge İdem Karadağ formu ile kendisi ile iletişim kurabilirsiniz. Bizimle iletişim kurarak Kayseri Acıbadem de derneğin anlaşması fiyatı ile uygun koşullarda tedavi olabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 9 YORUM
BİR YORUM YAZ