lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Erkeğin Bakış Açısı

Erkeğin Bakış Açısı

Eğer sorun kadın da ise her ay kadının kendi vücudunu takip etmeye başlaması ,yumurta oluşmasının ultrasonla takibi,yumurtanın olgunlaşmasını seyri ,yumurtayı çatlatma için yapılan iğneler takipler takipler sonra da doktorun komutu:Bugün Cinsel birleşme !. . . şu saatten şu ssste kadar olması gerekiyor. Yumurtanın ömrü bu kadar spermin ömru şu kadar. . Yarında, öbür günde . . Erkeklerin en nefret ettikleri, Hayatlarındaki bütün erotizmin kaybedildiği,kendilerinin damızlık olarak kullanıldığını düşünerek girdikleri depresyon. . İlişkiyi reddetme,münakaşalar,kavgalar,eşlerin kendini son derece yalnız hissettikleri,anlaşılamadıklarını düşündükleri berbat bir dönem.

Erkekler bu zorlanmayı genelde anlıyamamakta ve kendisine karşı haksızlık yapıldığını ve bütün hayatının mahvolduğunu düşünmektedir. Eğer bir de çocuğu karısı istiyor diye tedaviyi kabullendi ise durum gerçekten kötüleşir. Hem karısını suçlu hissettirmemek , ortama ve olanlara hakim olamak onu iki defa yıpratır. psikolojik olarak geçici bir iktidarsızlıkla karşılaşmak bile böyle durumlarda çok olağandır.

Gerçek bir aile kuramıyacağını ve sorumluluğunu alacağı çocuklarının olamıyacağını düşünerek, eğer birde sorun onda ise cinsel olarak geçici iktidarsızlıkla bile karşı karşıya gelmektedir. Birçok yerde hala çocuk erkek potansiyeli ile birleştirilmekte çocuğu olmayan erkek gerçek bir erkek olarak hissettirilmemekte Bu durumda erkek büyük bir suskunluğa girmekte ve sorunlarini en yakinları ile paylaşmamaktadır. . Bu durumda cocuğun olmamasi kırsal bolgelerde kadının genellikle üstünde kalmaktadır. Kadında kocasının gerek statüsü gereği gerekse çevresel baskın koşullar gereği suskunluğunu paylaşmakta ve problem yukunu ustune almaktadır. ,

Üreme yönünden problem yaşayan erkek durumu farkına vardıktan sonra büyük bir bocalama ve depresyon

içine girmekte. Erkeğin toplumsal yapı gereği “ sapına kadar erkek olması “ gerekmekte. Hep herşeyi ile sağlam ve dimdik olmalı. Psikolojik sorunları olmamalı , kararsız olmamalı asla ikilemler yaşamamalı, hep koruyucu olmalı korunan ve tedavi edilmesi gereken değil. . Aile büyüklerine karşı özellikle kendi anne ve babasının çocuklarında bir problem olduğunu bilmesi hiç istenmiyor. Onlar hep oğullarınin herşeyi ile gurur duymalılar. Çogu bayan arkadaşım sorunları kendilerininmiş gibi ustlenip tedaviye başadılar. Şimdi bebekleri

kucaklarında ve cok mutlular. Tabi böyle olmayıp kolaylıkla problemlerini söyleyebilen erkekler de var. Kendi başına tedaviye gidip halleden . Ama olamıyanlar maalesef çoğunluktaButun sorunlar tedaviyi kabul edinceye kadar yaşanmakta . Tedaviyi kabullendikten sonraki durum oldukça kolaylaşıyor. Çünkü erkekte ki gelişen sorunlar hemen hemen tamamiyle halledilmiş durumda. Spermi olmayan erkeklerden bile alınan doku dan sperm yaratılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ