Tüp Bebek  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Sibelin Köşesi – Sayı 23 – 29.05.2002

Sevgili Dostlarım
Parça parça yasadığımız günlerden kısa özetler yapacağım. Ama büyük toplantıya hazırlanın..
Sitede ayrıntılı bilgilerini bulacaksınız.

ANTALYA SEYAHATİMİZ

Çok güzel bir Antalya seyahatinden görevimizi yapmanın gönül rahatlığıyla , Her şey tıkır tıkır santim santim planlanmış bir toplantıyı yaşamanın hazzıyla döndük.

Saat sabah 08.00 de uçakla Muko ile Antaya ya uçtuk. Oooo hem de uçakla demeyin.İstanbul gün gidiş dönüş 13-14 saat hiç birimizin gözü yemedi. Önümüzde korkunç yoğun günler var ve bizim dinlenecek bir saatimiz bile yok. Çok önemli bir ayı Haziranda İnfertilite ayının en önemli tanıtım ağırlığını üstümüze aldık.15-16 Haziran tarihlerinde İstanbulda çok büyük iki gün süren Panellerimiz var.hepiniz davetlisiniz. Müthiş sürpriz katılımcılar var. Sitede birçok arkadaşımız yogun bir şekilde faaliyet gösteriyor.İki gece yorgunluğu kaldıramıyacağımızı hissettik. Bu nedenle bütün arkadaşlarımız yerine iki kişi tabiki maliyetten Muko ile ikimiz yollara (pardon havalara) düştük. Havalanında Antalya IVF Merkezinin İdari müdürü bizi karşıladı ve Merkeze götürdü, Üç katlı oldukça temiz bir binanın arka bölümünü bahçe bahçeyi de çok hoş çiçeklerle süslemişler hasta yakınlarına bekleme,dinlenme ve çay içme yeri olarak.

Burada dinlenirken Merkezin Başkanı Kemal Özgür Bey bizi aradı. TRT Antalya Radyosunda olduğunu ve canlı yayına beni beklediğini belirtti. Hemen oraya gittik ve canlı yayına girdik. Sonra Antalya Dedeman Oteline gittik ve alonu gördük . Daha önce toplantı salonu hazırlanmıştı. Saat 12.30 gibi katılımcılar gelmeye başladı. Bu arada Antalya da arkadaşımız mmengi bizi buldu. Tanıştık ve hep aynı heyecanı duyduk. “””Ayyyy o sen miydin.?””” Bu en sevdiğimiz cümle. Günlerce saatlerce sohbet odasında konuştuğun en gizli bilgilerini verdiğin ama yüzünü tanımadığın tatlı kadın.

Bize toplantı sırasında o da yardımcı oldu.toplantı çok verimli geçti. Sevgili Basın ve Halkla ilişkiler den sorumlu Halil Beyden bahsedecegim. Bizim Tuna nın bozulması pahasına . (Canım tuna sende bizim için bir tanesin)Çok çalışkan,başarılı bir kişi İnşallah çok iyi işler çıkarır. Sende Tunacım.Merkezini iyi prezente etti. Önemli olanda oydu. Kemal Bey ve ekibi çok kibar ve çalışkan insanlar bu orada hallerinden ve yapmış oldukları çalışmalardan zaten insanın yüzüne çarpıyordu.Biz Antalya dan çok çok memnun kaldık. Sanirım antalya da bizden…

Akşam toplantıdan sonra mmengi ve esi bizi Antalya nın en meshur lokantası 7 Mehmete goturduler

Onun resmini de asagıda goreceksiniz. Muhtesem bir manzara ile yemek yedik. Mmengi ve esinin tadına doyum olmaz sohbetleri ile müthiş güzel saatler geçirdik. Sonderece hoş sohbet bu çifti taımaktan müthiş bir keyif duyduk. Güzel yemekde güzel bir toplantı sonrası çok iyi oldu.Sonra bizi havaalanına bıraktılar.. Gece tekrar İstanbul a dönerken hem huzurlu hemdi müthiş yorgunduk gözümüzü kapadık ve İstanbulda açtık .ve hemen eve gelir gelmez raporlar yazıldı sohbet odasına girildi herkes ayrıntıları bekliyordu. Gece 02.30 a kadar rapor verildi sonra da uykuya gecildi.Bir günün Hikayesi böyle bitti.

15-16 HAZİRAN 2002 COCUKİSTİYORUM DAYANIŞMA GÜNLERİ(ÇİDER)
SESSİZLİĞİNİ KIR PANELLERİ

Haziran ayı bütün dünya da “sessizliğini kır” sloganıyla Dünya İnfertilite ayı ilan edildi.Amaç Kısırlığın utanılacak bir sorun olmadığını ,bir rahatsızlık olduğunu bütün dünyaya kabule ettirmek.Bu çerçevede Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği de bu ayda yapacağı faaliyetlerle bu olayı Türkiye de üstlendi. 15-16 Haziran tarihlerinde Taksim Ceylan Continental Otelde iki büyük salonda iki gün sürecek panelde Çocuk sahibi olamama konusu bütün yönleri ile tartışılacak.Türkiyede ki bütün Tüp bebek merkerzlerinin katılacağı toplantıda bütün doktorlar infertilitenin değişik konularında bilgiler sunacaklar .Dini ve hukuki boyutları donor yumurta ve donor sperm , kiralık anne sistemlerinin Türkiye üzerinde ne kadar olabilir yada olamazlığı tartışılacak.Yeni medeni kanunda Tüp bebekle ilgili eksiklikler dile getirilecek.medyanın konuya eğilimi ve doğru ve yanlış bilgilendirmelerin getirdiği sonuçlar tartışılacak. Son derece değişik konular ve değişik ve konusunda tanınmış kişilerin davetli olacağı panellerin çok ilgi çekeceğine inanıyorum. Dayanışma Derneğinin yeni logosu ve infertilite ayı ile ilgili baskıların bulunduğu tişörtler dağıtılacak. Çeşitli hastaneler çeşitli tanıtım forumlarıyla birlikte üyelere küçük eşantiyonlar sunacaklar.Toplantıların programı sitede yayınlanıyor.

Hepinizi şimdiden bu toplantıya davet ediyoruz.

Bizi asla yalnız bırakmayın. Hep böyle kalın.. birlikte her şeyi başaracağız.Bakın başladı bile ,, Artık doktorlarımız hastalarla elele…

Sevgiyle hepinizi kucaklıyorum.
Sibel Tuzcu

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ