lady q  


Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği – Tüp Bebek

Bizlerin sadece bir sınavdan gectiğine inanıyorum

Bizlerin sadece bir sınavdan gectiğine inanıyorum

Bizlerin sadece bir sınavdan geçtiğine inanıyorum

Sibel Hanım merhaba;

Söze nasıl başlayacağımı bilemiyorum beni hatırladınız mı? iki ay önce size güçlü olmak istiyorum adında mail göndermiştim ve siz hemen bana karşılık yazmıştınız sen zaten güçlüsün demiştiniz verdiğiniz morale çok teşekkür ederim.

Sevgili Sibel hanım, bir gün ben de kazananlar bölümüne kazacağımı çok büyük inançla size yazmıştım. Benim hikayemi kazananlar bölümünde yayınlarsanız çok sevinirim.

İki ay önce size yazdığımda üçüncü tüp bebek denemesi yaptığımı bir kere aşılama denediğimi ve son nisan ayındaki tüp bebek denemesinden sonra çok yorulduğumu yazmıştım. İnanın moralim çok bozuk kendimi çok yalnız hissediyordum, artık bana her şey boş gibi geliyordu, ailem ve eşimin destekleri ve morali ile ayakta durabiliyordum. Bu anda tedavi gören arkadaşların psikolojisini herhalde bizlerden daha iyi anlayan olamaz.

Ben bu olumsuz denememden sonra kendi kendime karar aldım ve tabii ki sizden aldığım moralle artık olursa olur olmazsa olmaz hayatı kendime zindan edemem, çocuk olayını düşünmekten hayatımızı yaşayamaz olmuştuk, konuşulan başka konu yoktu, herşeyimiz ona endeksleniyordu, ve elimizden kendimizi parçalasakta hiçbir şey gelmiyordu, ey güzel Allahım biz elimizden gelen her şeyi yaptık bizim için hayırlı ise olsun hayırlı değil ise hiç olmasın diye hep dua ettim, ve artık mutluydum ve gerçekten bu konuyu hiç kafama takmıyordum, hatta benim durumumda olanlara moral veriyordum, kendimi öğretmen olduğum için tamamen okula odakladım yıl sonu sergileri için koşuşturdum durdum.

O kadar yoruldum ki anlatamam ama çok güzel olmuştu ve ben çok takdir edildim çok mutluydum. Eve geldiğimde eve yardımcı kadın almayıp tüm işlerimi büyük bir hırsla kendim yapmaya başladım.Yalnız ben bu sergilerin koşuşturmasından adetimin geciktiğini de unuttum, ama hiç de ihtimal vermiyordum, çünkü önceki ay olumsuz bir deneme yapmıştım herhalde mevsimsel birşey ya da denemeden sonra bazen böyle gecikmeler oluyordu diye düşündüm. Her neyse böyle bir on gün geçti bir gün bir arkadaşım telefon etti seni rüyamda hamile gördüm dedi ben sadece güldüm yok öyle bir şey dedim, gecikti ama bir kaç güne kadar olurum herhalde dedim ama bir taraftanda içime kurt düştü neyse iki gün daha geçti eşime söyledim ne olur tekrar olumsuz cevap almayalım test yaptırma dedi yani hiç birimiz olumlu birşey olabileceğini düşünemiyoruz.

Eczaneye gidip test aldım arkadaşıma telefon edip ilk defa yapacağımı tarif etmesini istedim iki çizgi çıkarsa hamilesin dedi telefonu kapattım. Testi çok dikkatlice yaptım ve anında çift çizgi çıktı ve çok belirgindi gözlerime inanamadım, tekrar arkadaşımı arayıp testi söyledim kesin hamilesin o zaman dedi bak ben rüyamda görmüştüm diye tekrarladı, sevinç içinde eşimi aradım ve olanları anlattım, o da inanamadı ben hastahaneye gidip bir de orada yaptıracağım dedim ve evden koşarak çıktım. Hastahanede de raporunuzu yazıyoruz dediklerinde sormaya korkarak baktım ve pozitif dediler, inanın o “pozitif” kelimesi için neler vermezdim diyordum ve sonunda olmuştu. Laboranta üç kere tüp bebek denedik olmadı nasıl böyle kendiliğinden oldu gibi saçma sapan laflar söylemeye başladım.

Hemen eşimi aradım hala inanamıyorum, annemi aradım annem kardeşim hüngür hüngür ağladılar o kadar uğraştın o kadar acılar çektin ve sonunda oldu diye annem sevinçten çok ağladı. Evet sonunda olmuştu kazanmıştım, ben de kazandım ama inanın Sibel hanım ben şuna çok inanıyorum bana hep derlerdi ki kafandan atacaksın, herşey beyinde bitiyor ama ben yapamıyordum, sonunda sizin de verdiğiniz moralle güçlü olduğumu ispatladım kendi kendime ispatladım ve başardım, şu anda üç aylık hamileyim ve babam hala inanamıyor, kalp atışlarını dinleyene kadar eşimde inanamadı. İnşallah Allah tamamına erdirir ve isteyen herkese hayırlısı ile nasip eder, ama hepiniz çok dua edin ve umudunuzu hiç yitirmeyin arkadaşlar, Sibel hanımın dediği gibi sizler zaten güçlüsünüz, bizlerin sadece bir sınavdan geçtiğine inanıyorum ve hepiniz bu sınavı İnşallah başarı ile geçersiniz.

Sevgili Sibel Hanım size her şey için ama herşey için.. kimseyle paylaşamadığımız şeyleri bizlerle paylaştığınız için; dost ve arkadaş, sırdaş yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.

SEVGİLERLE …

 

Bizi instagram ve facebooktanda takip edebilirsiniz.

 

 

 

 

Tüp bebek tedavileriniz için Çocuk İstiyorum Formu ile bize ulaşabilirsiniz.

 
  •   
 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ